02242024sob

Ak v živote nechýba úsmev, nechýba v ňom nič – Banjo Band Ivana Mládka v Leviciach

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

 

Banjo bandLEVICE 22. novembra 2010 - Ak v živote nechýba úsmev, nechýba v ňom nič. Táto veta bola nosnou myšlienkou celého benefičného koncertu, ktorého organizátorom bol jeden z kandidátov na primátora mesta Levice v nadchádzajúcich komunálnych voľbách - RNDr. Ján Krtík. Je však nutné spomenúť aj podporu sponzorov – levické firmy a podnikateľov, bez pomoci ktorých by tento projekt nebolo možné zorganizovať. Benefičný koncert Banjo Bandu Ivana Mládka je prvým podujatím tohto druhu, ktoré pán Krtík organizuje a ako sám povedal, myšlienka pre jeho vznik skrsla, keď sa započúval do skladby „To není snadný“ od legendárnej českej skupiny Olympic.

 

Výťažok z koncertu je určený pre Základnú organizáciu rodičov zdravotne postihnutých detí so sídlom v Leviciach, na ktorej čele stojí Zlatica Šidlová.  Toto občianske združenie spája  približne 130 rodín s postihnutými deťmi.  Združuje zdravotne postihnuté deti a mládež a ich rodiny žijúce v meste Levice, či už ide o deti trpiace rôznymi telesnými deformáciami, mentálnym postihnutím, ale spája aj alergikov a astmatikov. Hlavnou úlohou tejto organizácie je poskytovať sociálne poradenstvo rodičom, organizácia ozdravných pobytov doma aj v zahraničí, ale dôležitou je aj výmena rôznych skúseností, ktoré týmto rodinám častokrát uľahčujú a zlepšujú život.

Diváci v slušne zaplnenej divadelnej sále v DK Družba si vychutnali vystúpenie Ivana Mládka s kapelou už tradične plné humoru. Zazneli notoricky známe piesne ako Jožin z bažin, Linda, Prachovské skály, Zkratky a mnoho iných. Tieto boli popretkávané sériou vtipných scénok, v ktorých Milan Pitkin a najmä „slabozraká“ Lenka Plačková interaktívne zapájali do humorného programu aj levické publikum.

Organizátorom sa touto formou podarilo vyzbierať 420 €, ktoré Základná organizácia rodičov zdravotne postihnutých detí použije na organizáciu vianočných akcií a karnevalu, aby tak spestrili život deťom a mládeži so zdravotným postihnutím v Leviciach. 

 zdroj a fotografie: ms

 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre