05282023ned

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 31. mája 2016 - Fanúšikovia kvalitnej hudby sa majú na čo tešiť! Už 17.6.2016 sa v levickej synagóge totiž bude konať už 5. ročník mimoriadneho podujatia pod názvom NOC HUDBY, ktorá sa bude realizovať opäť pod organizačnou a dramaturgickou taktovkou Juraja Gergelyho, Komisie MsZ kultúry Levice a Mestského kultúrneho strediska Levice.

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

Maratón hudby sa v levickej synagóge bude konať dňa 17.6.2016 so začiatkom od 16.3o h. – do 24.oo h. a vstup naň bude voľný! Predstaví sa na ňom bubnová show CAMPANA BATUCADA, levické kapely FOR TAPE, RESTORE SOUND a EASY PEASY, HODEK-GAJLÍK-CSINO TRIO, maďarské duo SEQUENCE a na podujatí privítame aj také slovenské hudobné veličiny ako KRAJŇÁK & ŠRÁMEK s ich klavírnym duelom a PETRA LIPU s jeho triom!

Predstavme si jednotlivých interprétov.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj 23 zrekonštruovaných bytov v Leviciach na Ul. Kyjevská 5

CAMPANA BATUCADA-bubnová show /pred Synagógou/

Zakladateľom a lídrom skupiny je Igor Holka /bývalý žiak Juraja Gergelya na Ľ.Konzervatóriu v Bratislave/ a Campana Batucada je na Slovensku vôbec prvá kapela, ktorá tieto brazílske rytmy začala interpretovať. Prezentuje ich ale nielen v tradičnom podaní, ale kombinuje ich s modernými štýlmi a groovom. Jej repertoár je teda na našom území úplne výnimočný. Jedinečný a najväčší slovenský bubenícky orchester interpretujúci brazílsku Sambu, Batucadu, Samba Reggae, Maracatu, Afro Samba... Dobrá nálada, pohyb a energia. Bubenícka show! Táto efektná 5 až 20 členná formácia vám ponúka bubenícku show v rôznych sprievodoch, karnevaloch, či na pódiách spoločenských podujatí všetkých druhov a rozmerov.

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

FOR TAPE
Martin Révay - spev
Tomáš Ďurči - gitara
Jozef Puškár - basa
Michal Medvecký - bicie

Sú to štyria hudbou naladení mladíci z Levíc, ktorých spoločnou cestou je hudobný štýl post-hardcore. Martin Révay (spev), Tomáš Ďurči (gitara), Jozef Puškár (basa) a Michal Medvecký (bicie) nesú spoločný názov ich hudobnej skupiny For Tape. Chalani v roku 2014 vydali svoje EP pod názvom THE WAY I CHOOSE (v preklade "Cesta, ktorú si vyberám"), ktoré obsahuje 6 piesní. Práve k tomuto ich hudobnému počinu sme s kapelou zrealizovali videorozhovor priamo a autenticky v garáži, v ktorej samotné EP aj nahrali.

Pozrite si aj:
- Levice zažili punkovo-rockový víkend, For Tape pokrstili svoje nové EP - fotografie

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

RESTORE SOUND /Levice/

Marcel Berkei – spev
Ladislav Slamka – gitara
Samuel Bahna – basgitara
Adrián Cícer – bicie

Ani nie vekovo, ale pôsobením mladá Levická hudobná skupina, ktorá sa zamerala na covery populárnych hudobných skupín so zameraním na soul, alternatívny rock a pop.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

HODEK-GAJLÍK-CSINO TRIO

Dávid Hodek – bicie
Tomáš Gajlík – keyboard
Richard Csino – basgitara,spev

Náš najmladší svetovouznávaný bubeník Dávid Hodek a top klavirista i producent Tomáš Gajlík sa už roky stretávajú v rôznorodých hudobných formáciách. Kedy ich neustále spájanie umeleckých ciest privedie k idei podniknúť vlastný projekt, bolo len otázkou času. Na pomoc si prizvali a bude ich doprevádzať mladý talentovaný basgitarista Richard Csino.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

PETER LIPA TRIO

Peter Lipa - spev
Peter Lipa ml. - klávesy
Michal Fedor - perkusie

Peter Lipa je najznámejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény. Vytvoril osobitý vokálny prejav s dôrazom na text. Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe slovenčinu. Vychádza z rytmických možností textu a prenáša ich do hudobného prejavu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu.

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

SEQUENCE /HU /

Luca Kézdi – husle
Péter Szendőfi - bicie 

Kézdy Luca a Szendõfi Péter, virtuózni majstri svojich nástrojov z Maďarska. Obaja sú naklonení k experimentálnym hudobným výkonom. V tomto nezvyčajnom zložení hudobných nástrojov, ako sú husle a bicie nástroje, dokážu obecenstvo úplne pripútať k svojim kreslám.

 

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

KRAJŇÁK & ŠRÁMEK Klavírny Duel
Ondrej Krajňák - klavír
Luboš Šrámek - klavír

Združenie mladých etablovaných slovenských klaviristov (Ľubomír Šrámek, Ondrej Krajňák) sa predstaví v programe koncipovanom pre dva klavíre. Ide o syndikát hudobníkov s orientáciou na hudbu jazzovú i etnickú, ktorí sa rozhodli eliminovať často dogmaticky vymedzované hranice.
Markantnou symbolikou je i kolegiálne kamarátsvo medzi týmito priateľmi. Hlavné koncepčné črty spočívajú v prestriedaní sa klavírnych duetov, ktoré budú nasledované individuálnymi kusmi jednotlivcov.

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov
Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov

EASY PEASY

Matej Kováčik – spev, gitara
Mário Bajan – basa
Milan Bumbala - bicie

Slovenská soft-rocková kapela, ktorej cieľom je tvoriť vlastné skladby so sviežou pre nich špecifickou hudbou a textom hovoriacim o ich pohľade na život. Začiatky kapely siahajú do roku 2005, kedy traja spolužiaci (Matej Kováčik, Mário Bajan a Milan Bumbala), vtedy žiaci 8. ročníka na ZŠ v Tlmačoch, ohromení gitarovou hudbou, sa začali po vyučovaní stretávať, počúvať a hrávať si obľúbené pesničky. S túžbou dosiahnuť niečo také, ako počuli z prehrávačov, si postupne zháňali hudobné nástroje. Na jednom z koncertov sa im podarilo podať ich demo nahrávku Ivanovi Táslerovi. Mesiac na to zazvonil telefón, v ktorom sa ozval hlas speváka z IMT Smile. Bol to splnený sen. V jeho produkcií nahrali zatiaľ 2 piesne „Hľadám“ a „Pomáhaj a chráň“ teraz už pod názvom kapely Easy Peasy.

Levická Noc hudby 2016 - maratón skvelých hudobných zážitkov
zdroj a fotografie: Juraj Gergely

POZRITE SI TIEŽ:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre