04232024uto

Tomáš Klus sa v Leviciach cítil fantasticky! - fotografie a videorozhovor

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 21. novembra 2014 - Veľmi obľúbený český spevák, autor piesní, herec a bývalý športovec Tomáš Klus s jeho Cílovou skupinou zavítal aj do Levíc v rámci jeho celoslovenskej Proměnamě Tour 2014 v utorok 18.11.2014, keď sa Levičanom predstavil v miestnej Športovej hale.

Tomáš Klus sa v Leviciach cítil fantasticky! - fotografie a videorozhovor

Talentovaný spevák vyhral niekoľko prestížnych speváckych ocenení, svojim showmanským vystupovaním na koncertoch a neopakovateľným prispôsobovaním svojich textov piesní k aktuálnemu dianu priamo na koncerte, priam nabáda divákov k zábave a nezameniteľným zážitkom. Dokonca obľubuje schádzať z pódia, spievať priamo s divákmi a aj si s nimi zatancovať a mnoho krát aj zaskákať a zašantiť si.

Tomáš Klus sa v Leviciach cítil fantasticky! - fotografie a videorozhovor

Neváha sa priamo počas spevu s divákmi aj fotografovať, inak to nebolo ani na levickom koncerte a tak si návštevníci z Levíc a okolia mohli Tomáša Klusa vychutnať presne takého, akého ho poznajú - zábavného, showmana, skvelého speváka, z ktorého vyžaruje čistá a pozitívna energia.

Pozrite si náš videorozhovor s Tomášom Klusom priamo po jeho koncerte v Leviciach dňa 18.11.2014:

Pozrite si celú našu FOTOREPORTÁŽ z koncertu Tomáša Klusa v Leviciach zo dňa 18.11.2014 v našej fotogalérii TU.

V tomto roku (rok 2014, pozn. redakcia) mu vyšiel najnovší album "Proměnamě", okrem toho všetkého si zahral aj jednu z hlavných úloh v novej českej rozprávke Tři bratři.
„V rozprávke Tři bratři sme si zahrali spolu s Vojtom Dykom a Zdeňkom Piškulom. Autorom rozprávky je Zdeněk Svěrák a réžisérom bol jeho syn Jan. Veríme, že sa rozprávka bude ľuďom páčiť.“ povedal Klus, ktorý k nej nahral aj titulnú skladbu "Když si tě dívko představím". Do slovenských kín sa rozprávka dostala už začiatkom septembra 2014.

Tomáš Klus sa v Leviciach cítil fantasticky! - fotografie a videorozhovor

Mnohé jeho koncerty boli vypredané aj viac ako mesiac dopredu a počas nich rozdával radosť všetkým svojim fanúšikom. Tomáš Klus si získal srdcia Slovákov svojou bezprostrednosťou a skvelou hudbou. Tomáš je na roztrhanie, keďže okrem množstva koncertov pripravuje aj DVD zo života jeho kapely počas koncertov a tiež nahrávanie jeho aktuálneho albumu Proměnamě na vinylovú platňu. „Nebude to klasické DVD z koncertov, ale chceme našim fanúšikom pridať aj niečo viac. Popri tom chceme stihnúť aj pripraviť album Proměnamě na vinylovej platni,“ dodal Tomáš Klus. Na letnú dovolenku tak mohol zabudnúť a zrejme si ju užije až v zimných mesiacoch.

Pozrite si trailer filmu Tři bratři tu:

Oficiálna stránka Tomáša Klusa: http://www.tomasklus.cz/
Oficiálna FB stránka Tomáša Klusa: https://www.facebook.com/TomasKlus

O Tomášovi Klusovi (zdroj: http://sk.wikipedia.org):
V roku 2002 získal zlatú medailu v modernom päťboji (družstvá) na dorasteneckom majstrovstvách Európy. Kvôli športu, ktorému sa venoval do svojich osemnástich rokov, presídlil do Prahy. V roku 2007 vyhral s piesňou List spevácku súťaž Czechtalent v Zlíne. V roku 2008 mu vo vydavateľstve Sony BMG vyšiel prvý album Cesta do záhu(d)by. V tom istom roku napísal a nahral hudbu pre film Anglické jahody a so svojím spoluhráčom Jiřím Kučerovským vystupoval ako predskokan skupiny Chinaski na Chinaski Space Tour 2008. V roku 2009 vydal druhý album Hlavní uzávěr splínu. Spolu s albumom vyšiel aj jeho prvý spevník Já, písničkář, ktorý obsahoval piesne z prvého a druhého CD.

V septembri 2012 úspešne ukončil štúdium herectva na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení (DAMU). Účinkoval napríklad v seriáli Hop nebo Trop alebo vo filme Šejdrem. Vo vianočnej rozprávke Tajemství staré bambitky stvárnil postavu princa Jakuba. Na scéne školského divadla DISK účinkoval v hrách Malá morská víla, Kazimír a Karolína, Tartuffe, Markéta Lazarová a Čajka. Účinkuje v hre Deadline v pražskom Divadle Ypsilon.

V roku 2010 sa stal spevákom roka hudobných cien Óčko a Anděl. V rokoch 2011 a 2012 získal strieborného a zlatého Českého slavíka. Podporuje tiež charitatívne projekty. Na Veľkú noc v roku 2011 odvysielala Česká televízia reláciu Klus pro Kuře, kde vystúpil ako moderátor aj ako jeden z interpretov. V septembri 2011 vydal album Racek. Súčasťou bolo aj turné po Česku, dlho dopredu vypredané, vrátane troch koncertov v Prahe. V roku 2014 vyšiel album Proměnamě. Na svojich koncertoch je schopný udržať pozornosť publika aj počas troch hodín. Podiel na tom majú aj hudobné aranžmány a výrazný gitarový sprievod Jiřího Kučerovského.

Nadväzuje na českú pesničkársku tradíciu a svoju tvorbu a interpretáciu neobmedzuje hudobnými žánrami. Pre jeho tvorbu je typický dôraz na text a melódiu, spolu s vplyvmi predchodcov a jeho vlastným výrazom. V textoch sa nebráni komentovať situáciu v spoločnosti.

Je ženatý (manželka Tamara Kubová, finalistka z hudobnej súťaže "Hlas Československa"), má dcéru Josefínu.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre