05282024uto

Richard Müller v Leviciach na Objatí tónov 2014 ponúkal svoje srdce + fotografie a video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 24. januára 2014 - Benefičný koncert Objatie tónov, ktorý sa po štvrtýkrát uskutočnil v nedeľu 19. januára v Leviciach, opäť dokázal, že hudba ľudí spája. A vôbec nie je podstatné, či sú malí alebo veľkí, mladí alebo starí, zdraví či hendikepovaní.

Richard Müller v Leviciach na Objatí tónov 2014 ponúkal svoje srdce + fotografie a video

Pod taktovkou moderátora Olivera Andrássyho sa na pódiu striedali hudobní hostia zo všetkých žánrov – návštevníkom sa predstavili folklórne súbory Hron a Radostník, tanečníci zo skupiny Unlimited, mažoretky zo základnej školy v Žemberovciach, no aj hviezdy prvej veľkosti – Martin Harich, Kristína a Richard Müller . Celkom neočakávane sa k ním pridala ešte aj speváčka Celeste Buckingham, ktorá si zaspievala dueto s Martinom Harichom.

Richard Müller v Leviciach na Objatí tónov 2014 ponúkal svoje srdce + fotografie a video

„Zdravotne či mentálne postihnutým ľuďom často ich situácia nedovolí navštevovať verejné kultúrne podujatia alebo festivaly. Preto sa snažíme aspoň raz do roka takýto pestrý program priniesť my im na jedno pódium,“ vysvetľuje svoju filozofiu dlhoročný organizátor benefície Milan Štefánik. V rovnakom duchu sa niesli aj vystúpenia jednotlivých účinkujúcich, dojatý Richard Müller adresoval zdravým aj postihnutým deťom slová: „Mám vás úprimne rád. Ak by som mohol, dal by som vám polovicu svojho srdca.“

Pozrite si naše video aj s rozhovormi z Objatia tónov 2014 tu:

Spokojnosť neskrývali ani spoluorganizátori, rodičia a sympatizanti Občianskeho združenia Ostrov, ktoré pomáha zdravotne postihnutým. „Som pedagóg a v mojom povolaní je dôležitý naozaj úprimný záujem o ľudí. Teším sa, že sa každoročne môžem podieľať na organizácii Objatia tónov s ľuďmi, ktorí cítia rovnako,“ hovorí Beáta Miškovičová. „Robiť šťastnými ľudí, ktorí by bez pomoci iných nemohli existovať, robí šťastných aj nás.“

Len málokto si vie predstaviť, aký úžasný zážitok si z koncertu odniesli deti, ktoré si spolu s Kristínou mohli na pódiu zaspievať jej slávne Horehronie. „Hľadela som na ne, no to, čo som cítila, nebola ľútosť. Bola to túžba pomôcť im. Chcela som mať aspoň na chvíľku tú moc a dokázať ich uzdraviť,“ spomína ďalšia návštevníčka koncertu Maja Dunaiová. „Videla som, ako sú všetky šťastné, no pritom má každé svoj batôžok bolesti.“
Všetci účinkujúci dostali darčeky, ktoré vlastnými rukami vyrobili deti z domovov sociálnych služieb. Vyvolali dvojnásobnú radosť – na strane obdarovaných, no aj na strane detí. „Videla som domováka, ktorý od radosti zatlieskal, keď zbadal, že jeho darček odovzdávajú Martinovi Harichovi. Hrdo sa na mňa pozrel a povedal: to som urobil ja! Bol to úžasný okamih,“ dodáva Maja Dunaiová.

Práve pre také chvíle stojí zato podobné podujatia organizovať. Už dnes je preto jasné, že Objatie tónov sa do Levíc vráti opäť znova o rok.

Z podujatia sme pripravili fotoreportáž. Všetky naše fotografie z benefičného koncertu Objatie tónov konaného v Leviciach dňa 19.1.2014 nájdete vo fotogalérii TU.

Text: Eva Bacigalová, fotografie a video: www.leviceonline.sk

Miss Levického okresu 2014 - Casting, 22. a 29.1.2014

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre