01262020ned

Jarmočná párty v podaní levických kapiel aj s krstom + fotografie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 29. októbra 2013 - Tí, ktorým sa zdalo, že na levickom jarmoku nedostali levické hudobné skupiny dostatočný priestor, mohli si to vynahradiť v sobotňajší večer 19.10.2013 v levickom Erko klub-e, kde sa konala akcia pod názvom Jarmok párty. V rámci podujatia sa predstavilo päť levických hudobných "telies", a to mc a freestyler Hrza a skupiny For Tape, Stripless, Vklude a Exit Toilet, takže si azda každý hudobný fajnšmeker prišiel na svoje.

jarmok party 2013 erko klub levice 19102013 20131022 1186359249

Ako prvý sa predstavil levický mc a freestyler Hrza so svojim sólovým rapom, pričom rapuje so skupinou Pouličný ŠMAK a s chalanmi z CalexCity.

Viac sa o Hrz-ovi dozviete na jeho web stránke: http://my.hip-hop.sk/Hrza

Jarmočná párty v podaní levických kapiel aj s krstom + fotografie
 
Jarmočná párty v podaní levických kapiel aj s krstom + fotografie
 

Veľká letná fotografická súťaž 2013
mont servis2

Nasledovala mladá levická rocková skupina For Tape, ktorá sa sformovala v roku 2012 ako pozostatok kapely Rodrigokruz. Kepala vydala singel Angry Youth a taktiež vydala 7 pesničkové EP On the Waves so zmeskou hardcore, alternative a vplyvmi punk-rocku.

Rozhovor s nimi si môžete prečítať tu: http://www.kidsandheroes.com/for-tape-on-the-waves/
Viac o kapele For Tape na ich Facebook stránkach: https://www.facebook.com/fortape

Čerešničkou na torte bol krst nového EP skupiny Stripless, ktorého krstným otcom sa stal známy levický hudobník Ondrej "Emsy" Sirota a ktorý nové CD-éčko slávnostne pokrstil Karpatskou horkou a poprial mu veľa šťastia a hranosti. Kvarteto mladých hudobníkov Diana (spev), Marek (gitara, vokály), Matúš (gitara, vokály) a Adam (bicie) predviedli naozaj vynikajúcu hudobnú show a obecenstvo ich z pódia vôbec nechcelo pustiť. Mimochodom, kapela sa môže pochváliť hneď dvoma celoslovenskými úspechmi, keď sa na hudobnej súťaži Bystrické tóny Diana Hokšová stala najlepšou speváčkou súťaže a ich pesnička "Uprostred chaosu" získala ocenenie Najlepšia skladba! Viac tu: http://www.leviceonline.sk/kultura/ostatne-spravy-z-kultury/2578-levicka-kapela-stripless-ziskala-na-celoslovenskej-sutazi-dve-ocenenia

Viac o kapele Stripless na ich Facebook stránke: https://www.facebook.com/stripless

Jarmočná párty v podaní levických kapiel aj s krstom + fotografie
 
Jarmočná párty v podaní levických kapiel aj s krstom + fotografie
 

Podujatie pokračovalo vystúpením skupiny Vklude, ktorá vznikla v roku 2010 odchodom 2 členov vtedajšej kapely PHONEMA - Es a Za. Kapela, v ktorej sa miešajú rôzne hudobné štýly a spontánne rýmy v spolupráci s Danom, ktorý má na starosti rytmiku, predviedla na pódiu kvelé hudobné predstavenie.

Viac o kapele Vklude: http://www.vklude.sk/
Prečítajte si aj o kapele Vklude: http://www.leviceonline.sk/component/search/?searchword=vklude&searchphrase=all&Itemid=195

Posledným vystúpením v rámci podujatia bol koncert tlmačskej pop-rockovej kapely Exit Toilet, ktorá zahrala niekoľko svojich piesní a nabudila v návštevníkoch tie pravé hudobné vášne a zanechala len najlepšie hudobné zážitky. Kapela vznikla v roku 2009 a muzikanti v nej Matej Kováčik (spev, gitara), Mário Bajan (bassgitara), Jakub “Čučo” Čulík (sólo gitara) a Milan Bumbala (bicie) sa so svojou hudbou s vplyvom jazzu, bluesu, alternatívy, popu, reagge a iných snažia osloviť aj náročnejšieho poslucháča.

Viac o kapele: http://bandzone.cz/exittoilet

Jarmočná párty v podaní levických kapiel aj s krstom + fotografie

Z podujatia sme pripravili aj fotoreportáž. Všetky naše fotografie z levickej Jarmok párty zo dňa 19.10.2013 nájdete vo fotogalérii TU.

 

zdroj a fotografie: www.leviceonline.sk

Komentárov  

0 # Tom 2013-11-23 12:06
Ahojte,
som rád, že aj domáca hudobná scéna dostáva svoj priestor na prezentáciu. Čo mi ale veľmi vadí je, že MsKS Levice sa k tomu stavia svojsky. Je pravda, že dáva aspoň určitý priestor aj pre domáce kapely, ale prečo medzi nimi robí priepastné rozdiely? Pozriite si web MsKS Levice a faktúry: http://www.mskslevice.sk/zmluvy_fakt_objed.html. Tam je očividné, že taký Zaujec, ktorý má vplyvných rodičov (matka pracuje na MsÚ LV, fater je pomerne veľká ryba v Jednote a strýko poslancom...) dostane za 60 minútové vystúpenie 650 eur, ale iný , napr. Ondrej Sirota dostane len 100 eur?!? Kde je spravodlivosť? :-x
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre