02262020str

DEBERCHA PROJECT aj v roku 2012, headlinerom SWAYZAK!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

DEBERCHA PROJECT aj v roku 2012, headlinerom SWAYZAK!ČAJKOV 25. júna 2012 - V sobotu 4. augusta 2012 sa opäť pod divokými beatmi, rozozvučia priestory prírodného amfiteátra Deberča v Čajkove, kedy sa uskutoční už 4. ročník, stále populárnejšieho, clubberského open-airu, DEBERCHA PROJECT s označením vol. IV!

Táto akcia je každoročne zárukou skvelej zábavy a pozoruhodného kultúrneho zážitku, ktorý zabezpečujú interpeti zo širokého spektra elektronickej tanečnej hudby. Po tom, ako v minulých rokoch navštívili Debercha Project takí interpreti ako The Prototypes (UK), B-Complex (SVK), Breaker Poker & Julux (FRA), Kosine (UK), Danny Cool (UK), Dyzlectic Division (CZE), či Drahosh (SVK), si tentokrát organizátori tohto mini-festu pripravili pre návštevníkov luxusný line-up, ktorému kraľuje britská tech-houseová a minimalová legenda David “Brun“ Brown, známy z jedinečného projektu SWAYZAK, ktorého súčasťou bol aj James Taylor a ktorý na prelome storočí patril medzi najväčšie svetové hviezdy na scéne elektronickej tanečnej hudby. Pecky ako “Speedboat“, “In The Car Crash“, “Caught In This Affair“, “Fukamachi“, či “Make Up Your Mind“, vládli klubom po celej Európe, pričom aj významní hudobní kritici si len slastne pohopkávali pri počúvaní ich trackov. Swayzak boli v tej dobe spolu s rakúskou dvojkou Kruder & Dorfmeister považovaní za vlajkové lode kultového vydavateľstva K7! Swayzak sa po búrlivých rokoch, v rámci ktorých si dostatočne užili obrovskú slávu, trošku stiahli zo scény, čo malo neskôr (konkrétne v júli 2011) za následok, že James Taylor toto zoskupenie opustil, pričom Brunovi, po tomto priateľskom rozchode, požehnal v ďalšom pokračovaní projektu Swayzak. Možno práve odchod Jamesa Taylora sa pre Davida Browna stal akýmsi impulzom pre reštart Swayzaku a po niekoľkých mesiacoch, usilovne strávených v štúdiu, sa môžeme v najbližších mesiacoch tešiť na nový album, S_W_Z_K, ktorý vyjde v slávnom berlínskom vydavateľste Tresor. Okrem starších hitov sa tak v Čajkove určite dočkáme aj ukážok z nového materiálu a už teraz môžeme povedať, že SWAYZAK DJ Set bude jedným z vrcholov tohtoročného slovenského festivalového leta!

Milovníkov drum & bassu určite poteší mix od jedného z najlepších slovenských DJov a producentov s menom L PLUS, ktorý je aktuálnym laureátom ocenenia Slovak Drum & Bass Award 2011 v kategóriách Najlepší slovenský producent a Najlepšia drum & bassová skladba od slovenského producent. L PLUS, ktorý v minulosti vydával tracky aj pre slávny britský label Viper Recordings, je momentálne exkluzívne zmluvne zaviazaní v známom nemeckom vydavateľstve Technique Recordings, kde sa okrem drum & bassu necháva v poslednom čase inšpirovať aj dubstepom či drumstepom. Jeho tracky „Middle East Sun“, „Time Travel“, „Flood“, či „Catastrophe“ môžete počuť v setoch tých najvýznamnejších svetových drum & bassových DJov.

Prvýkrát v histórií tohto podujatia vystúpi aj zástupkyňa nežnejšieho pohlavia, a to konkrétne DJka MINI DA MINX. Mini Da Minx, pôvodom z Čiech, s ruskou krvou kolujúcou v žilách, sa naučila DJ-skému remeslu v Kapskom Meste v Juhoafrickej Republike. Od roku 2002 spoločne s African Records, ktorí sú zodpovední za jej cestu do JAR, podporovala breakbeat a miestnu nezávislú tanečnú scénu organizovaním akcií so svojím zoskupením Chix in da Mix a tiež účinkovaním na najvačších miestnych festivaloch ako Oppi Koppi, Cape Town a Obs Festival. Svoje pole pôsobnosti následne rozšírila pravidelnými turné po Európe hlavne v Paríži, Edinburgu a v Čechách. Pred 6 rokmi sa z juhu Afriky presťahovala do Londýna, kde sa aktívne zapája do lokálnej hudobnej scény. Medzi jej úspechy môžeme zaradiť hosťovanie v legendárnom klube Turnmills, množstvo vystúpení po celom Anglicku a Európe, jej populárne celodenné akcie v Camdene a samozrejme hranie na najslávnejšom svetovom hudobnom festivale Glastonbury, kde vystupuje ako headliner za legendárny Mutoid Waste Company.

Aby tých noviniek nebolo dosť, na DEBERCHA PROJECT vol. IV si užijete nielen DJské sety, ale prvýkrát aj exkluzívne živé vystúpenia, o ktoré sa postarajú veľmi zaujímavé postavy slovenskej hudobnej scény. V prvom rade je to TONI GRANKO, jeden z lídrov slovenskej downtempovej scény, ktorého éterický elektroakustický ambient otvorí tohtoročný program čajkovského minifestu. Toni Granko, občianskym menom Martin Turčan a niekdajšia polovička dua Tea Peak, kombinuje vo svojej originálnej hudobnej tvorbe softvérové možnosti s gitarou, klávesmi a spevom bez textu a výsledný efekt je jednoducho melancholicko očarujúci. V roku 2010 vydal svoj debutový album „Ľudia diaľok blízkych myslí“ vo vydavateľstve Azyl Music. Martin je známy aj ako člen známej slovenskej skupiny Home Made Mutant, na ktorej čele je Maroš Hečko, spevák legendárnych Free Faces.

Ďalšou lahôdkou v programe DEBERCHA PROJECT vol. IV je živý koncert výborného zoskupenia EAR DRUM KRU, ktoré vo svojej širokospektrálnej tvorbe spája prvky alternative, dub, electronica, break-beat, ethno, dubstep či drum & bass. Táto banskobystrická formácia sa pohybuje na slovenskej elektronickej hudobnej scéne už od r. 1996 a jej koncerty, ako aj DJ sety, patria medzi absolútnu slovenskú špičku, čo niekoľkokrát dokázali aj na najväčšom slovenskom hudobnom festivale Pohoda.

V line-upe nemôžu chýbať ani rezidenti mini-festu Debercha Project z českého Liberca, DYZLEGTIC DIVISION, ktorí sa vďaka svojej energickosti každoročne tešia veľkej popularite, ku ktorej prispieva aj odvážne a precízne mixovanie viacerých žánrov, ako sú napr. electrohouse, breakbeat, techhouse, electroclash, nu-rave, drum & bass, drumstep, IDM, či dokonca oldschool a stoopid 80' music. Toto liberecké zoskupenie je známe aj zo svojich vystúpení na legendárnom (pôvodnom) Czechteku, či na iných CZ festivaloch, ako napr. Czarodeinice, Povaleč, Soundfeer alebo kluboch (predovšetkým Casta Club v domácom Liberci). Súčasťou tejto formácie sú o.i. DJs TRSK (aka 3SKA), SABOTEUR (aka SBTR), či HARDDRIVER.

Vizuálna stránka festivalu bude opäť obohatená o úžasnú KVANT Multimedia & Lasershow v spojení s pražským VJským tímom OPTICA NAKASHI. Táto lasershow mala premiéru na Debercha Project: Episode III v r. 2011, pričom sa jednalo o najväčšiu out-doorovú laserovú show v histórií slovenských festivalov!

Samozrejmosťou je opäť široká ponuka cateringu pre návštevníkov, či stanové mestečko v areáli prírodného amfiteátra.

Cena vstupeniek v predpredaji (od 11.06. do 25.07.2012) sa pohybuje od 7 EUR, na mieste vo výške 10 resp. 11 EUR. Pre viac informácií ohľadom predpredaja vstupeniek, resp. samotného festivalu, navštívte oficiálnu stránku www.deberchaproject.sk alebo facebook stránku udalosti DEBERCHA PROJECT vol. IV.

zdroj: Debercha project

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre