04232024uto

DEBERCHA PROJECT 2011: Bio`s a predstavenie DJov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

DEBERCHA PROJECT 2011: Bio`s a predstavenie DJovB-COMPLEX (SK)

Headlinerom Debercha Project: Episode III, je B-COMPLEX, vychádzajúca hviezda svetovej drum & bassovej scény, ktorý je historicky prvým a zatiaľ jediným slovenským interpretom, ktorému sa podarilo vo väčšej miere presadiť aj v zahraničí.

Tohtoročný laureát najvýznamnejšej slovenskej hudobnej ceny - Radio_Head Award v kategórií „Nováčik roka“ B-Complex, civilným menom Matúš Lenický, je bratislavský drum & bassový DJ a producent.

Jeho usilovnosť a talent si v novembri roku 2008 všimol aj šéf veľkého vydavateľstva Hospital Records a člen projektu London Elektricity – Tony Colman a jeho novú skladbu „Beautiful Lies“ zaradil do svojho podcastu, venovaného novým talentom. Ohlas fanúšikov aj DJov bol fantastický a aj s ich podporou sa rozhodli skladbu zaradiť na album Sick Music, ktorý vyšiel v júni 2009. Tento moment sa môže radiť za prelomový v jeho kariére, pretože „Beautiful Lies“
zaznamenala fenomenálny úspech nielen na miestnej d & b scéne (1. mesto v ankete Slovak Drum & Bass Awards 2008 v kategóriách „Skladba roka“ a „Producent roka“), ale predovšetkým v zahraničí (táto skladba má v rôznych verziách na youtube.com v súčasnosti okolo 10.000.000 prezretí!), ako aj v mainstreamovejších vodách slovenského rozhlasového éteru (v hlavnej hitparáde Radia_FM Top_FM sa držala rekordných 55 týždňov!). Jeho úspechy sa však nespájajú len s notoricky známou „Beautiful Lies“, ale aj s ďalšími trackmi, ako sú napr. „Girl With Flower“ a „Aztec“, ktoré vyšli v americkom vydavateľstve Dysfunktional Audio.

DEBERCHA PROJECT 2011: Bio`s a predstavenie DJov

B-Complex sa vďaka tomu čoraz výraznejšie dostáva do povedomia celosvetovej d & b scény, čo Matúšovi otvára nevídané možnosti. V súčasnosti dostáva pravidelné pozvania do klubov celého sveta (Veľká Británia, Nový Zéland, Austrália, Írsko, Belgicko, Nemecko, Poľsko, Česká republika atď.), ale aj na veľké letné festivaly, ako sú britský Global Gathering, rakúsky Beatpatrol, či najlepšie slovenské multižánrové festivaly Pohoda a Grape. Nie náhodou má B-Complex zo všetkých slovenských hudobníkov suverénne najpočetnejší fanklub zahraničných fanúšikov na svojom facebookovom profile.

Je pre nás cťou, že si Maťo našiel vo svojom nabitom programe našiel čas aj na náš mini-fest a podporí jeho filozofiu svojím úžasným energickým vystúpením.

http://www.myspace.com/bcomplexdnb
http://soundcloud.com/b-complex
http://www.facebook.com/bcomplex

BREAKER POKER & JULUX (FRA)

Debercha Project poctí svojou návštevou aj skvelý DJ a producent z francúzskeho Avignonu - BREAKER POKER známy aj ako DJ KOINK. Ide o veľmi skúseného a zároveň eklektického DJa, ktorého sety sa pohybujú medzi viacerými žánrami, či už je to drum & bass, breakbeat, techno alebo dubstep.

DEBERCHA PROJECT 2011: Bio`s a predstavenie DJov

Breaker Poker okrem toho, že je výborným DJom a producentom je zároveň aj zakladateľom nezávislého labelu Poker Blender Records. V posledných rokoch sa začína zameriavať čoraz viac na dubstep resp. tekstep, pričom v rámci tejto jeho fascinácie temnými zvukmi, skladá skvelý maxi vinyl Sazydub, ktorý mu v roku 2010 vyšiel vo vydavateľstve Radikal Bass. Na čajkovskom amfiteátri vystúpi Breaker Poker so supportom svojho talentovaného krajana JULUXA, ktorý patrí medzi nastupujúcu generáciu francúzskych DJov.

http://www.myspace.com/breakerpoker
http://soundcloud.com/breaker-poker
http://www.facebook.com/pages/BREAKER-POKER-aka-dj-Koink/39222592964

DANNY COOL (UK)

Aj tento rok sa na Debercha Projecte predstaví zástupca klubovej scény vo Veľkej Británií, tentokrát to bude houseový DJ, DANNY COOL. Za týmto pseudonymom sa skrýva Daniel Mason z prímorského Brightonu, ktorý sa tanečnej elektronickej hudbe venuje už cca 15 rokov. Za ten čas si vyskúšal DJing a produkciu v rámci takmer všetkých odnoží house music, ale v jeho hudobnej minulosti objavíme aj trance, old skool alebo dokonca ambient. Počas svojej DJskej kariéry sa predstavil nielen v kluboch po celej Veľkej Británií, predovšetkým v Londýne a Brightone, ale napr. aj v exotickom Thajsku.

V súčasnosti je rezidentom v kluboch Concorde, Thomas Kemp a Matrix @ Hbar, nachádzajúcich sa v Brightone, pričom sa zameriava hlavne na tech house a electro house. Danny Cool sa okrem hrania v kluboch predstavuje svojim fanúšikom aj na čoraz známejšom internetovom rádiu RaveRadio.com.

http://soundcloud.com/dj-dannycool
http://www.rave-radio.co.uk/schedule.html

DYZLEGTIC DIVISION/DYZLECTIC DIVISION/DIZLEGTIC DIVISION/DIZLECTIC DIVISION (CZE)

Zo severočeského Liberca pochádzajúci DYZLEGTIC DIVISION sú rezidentmi Debercha Projectu, pričom sa od začiatku podieľajú aj na jeho organizovaní. V rámci jeho prvého ročníka sa dokonca kompletne postarali aj o hudobný program, kedy vystúpili v 4-člennej zostave: TRSK (aka 3SKA), SABOTEUR (aka SBTR), HARDDRIVER & KMOTR MONK. Na Debercha Project: Vol. 2 sa Dyzlegtic Division predstavili opäť, tentokrát v back2back sete dvojice TRSK & SABOTEUR, ktorí svojím 3-hodinovým setom uzatvárali line-up.

Vystúpenia tejto libereckej partie DJov a producentov sa vďaka svojej energickosti každoročne tešia veľkej popularite, ku ktorej prispieva aj odvážne a precízne mixovanie viacerých žánrov, ako sú napr. electrohouse, breakbeat, techhouse, electroclash, nu-rave, drum & bass, IDM, či dokonca oldschool a stoopid 80' music.

DEBERCHA PROJECT 2011: Bio`s a predstavenie DJov

Toto liberecké zoskupenie je známe aj zo svojich performances na legendárnom (pôvodnom)
Czechteku, či na iných CZ festivaloch, ako napr. Czarodeinice alebo Soundfeer alebo kluboch
(predovšetkým Casta Club v domácom Liberci).
Na Debercha Project: Episode III predvedú Dyzlektici v rámci svojho setu určite aj hymnu
Debercha Projectu, ktorú exkluzívne pre náš mini-fest namixoval TRSK.

www.divize.org
www.myspace.com/divize
http://soundcloud.com/trsk

NUCLEAR CREW (SK)

Na Debercha Projecte vystúpi aj známa NUCLEAR CREW, medzi ktorej členov patria aj 4 DJs SPIRO, HUSPI, SWATCH a MATIS. Začiatok Nuclear Crew sa datuje k roku 2007 a spojený je s legendárnym bratislavským Subclubom, kde sa táto grupa pustila do organizácie drum & bassových


Nuclear parties, na ktoré sa im o.i. podarilo dotiahnuť také mená ako High Contrast, Klute a Panacea. Okrem organizovania akcií sa členovia Nuclear Crew venujú, samozrejme, aj DJ-ingu a to predovšetkým spomínanému drum & bassu. Na Debercha Projecte sa Nuclear Crew predstavia so špeciálnym setom, v ktorom nám okrem drum & bassu ponúknu aj niečo z electra, breakbeatu, ale aj dubstepu.

http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=72021846467
http://www.myspace.com/igorecko
http://dj.drom.sk/huspi/
http://dj.drom.sk/spiro/
http://dj.drom.sk/swatch/

DRAHOSH (SK)

DRAHOSH, vlastným menom Drahoslav Hanzel, sa k DJiingu dostal v roku 2002 a už o rok neskôr mal svoju rezidentnú akciu v Metroklube Šaľa pod názvom Subtest. Okrem nej organizoval drum & bassové akcie s názvom Decadance taktiež v Metroklube. Začiatkom roku 2007 sa stal členom bookingu Texno.sk, z ktorého začiatkom roku prestúpil do bookingu Flux.sk. Za tých pár rokov, čo je na scéne, si stihol zahrať takmer so všetkými slovenskými DJs ako aj na

niekoľkých prestížnych parties so svetoznámymi menami ako sú Paul Van Dyk alebo Filterheadz. Drahosh sa vo svojej hudobnej kariére, či už ako DJ alebo aj ako producent venuje deep houseu, ale rád si zahrá aj funky, vocal house, progressive, techno či minimal. Pri Drahoshovi netreba zabudnúť aj na skutočnosť, že v marci tohto roku začal vydávať jediný slovenský časopis o elektronickej tanečnej hudbe s názvom WAVE (pôsobí v ňom aj ako šéfredaktor), ktorý si už po prvých troch číslach našiel na našej klubovej scéne množstvo fanúšikov.

http://soundcloud.com/drahosh

http://www.youtube.com/user/groovebabe211#
http://dj.drom.sk/drahosh/
http://www.wavemag.eu/

S.SMITH (SK)

Po minuloročnom vystúpení sa na Debercha Project vracia lokálny pionier elektronickej hudby, S.SMITH, vlastným menom Slavomír Kováč, ktorý sa DJingu venuje od roku 2001, kedy začínal s technom. Bol hlavným organizátorom levických akcií s názvom Techno Residents, ktore sa konali v Starej TeHellni a Wave Storming v Starej Ľadovni. V tejto dobe hral s DJmi SK a CZ špičky ako sú Toky,
Boss, Milosh, Skank alebo Glaucoma. Neskôr odišiel pracovať do Veľkej Británie, kde začal hrávať aj iné odnože elektronickej hudby ako funky, progressive house a breakbeat. Párkrát si zahral v UK v malých lokálnych kluboch - The What? a Hub. Po návrate z Británie rád mixuje sety, v ktorých hrá všetky jeho obľúbené štýly - house, breakbeat, techno, electro a niekedy zabrdne aj do drum & bassu.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre