07152020str

"Umlčané monológy" - večer umeleckého slova, tanca a hudby

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

umlčané monológy, zuš leviceLEVICE 9. januára 2011 - Mladí umelci z literárno-dramatického odboru Základnej umeleckej školy v Leviciach predstavili 8. januára 2011 spoločný projekt pod názvom "Umlčané monológy"  v priestoroch Kontakt Café v Leviciach. Ambíciou tohto projektu umeleckého slova, tanca a hudby pod taktovkou pedagogičky literárno-dramatického odboru ZUŠ Levice Renaty Jurčovej DiS. art. je prepojiť divadlo, poéziu a kapelu do jedného celku. 

 

Cieľom je upozorniť na problémy, o ktorých sa bežne nehovorí. Ide o problémy, ako napríklad otázka syfilisu, či znásilnenia. O podobných veciach sa na verejnosti bežne nerozpráva, avšak týchto mladých umelcov trápia práve tieto otázky, preto na ne chceli upozorniť takouto poetickou formou.   

umlčané monológy, zuš leviceProjekt bol režírovaný pedagogičkou literárno-dramatického odboru ZUŠ Levice Renatou Jurčovou DiS. art. a Luciou Šulovou, ktorá je bývalou študentkou ZUŠ v Leviciach a v súčasnosti študuje divadelnú réžiu v Banskej Bystrici. Lucia Šulová je tiež autorkou piesní, textov k piesňam, ako i aranžmánu celého projektu a sama v ňom účinkovala. 

V projekte "Umlčané monológy" vystúpili žiaci literárno-dramatického odboru ZUŠ v Leviciach, menovite Lucia Šulová, Monika Stankovičová, Martin Sékely, Henrieta Virágová, Katarína Bátovská, Tomáš Stopa, Dorka Chlpáčová, Martin Révai a vypomáhal Jozef Mihál.  

Majka Šulová a Roderik Pažický z tanečno-športového klubu Ritmo Levice sa postarali o prepojenie projektu aj s tanečnou zložkou.  

ZUŠ Levice pripravuje v najbližších mesiacoch niekoľko podujatí, medzi ktoré môžeme spomenúť premiéru hry "Sobotná noc" od Diany Bodnárovej.   

Viac fotografii si môžete pozrieť v našom fotoalbume. 

Pozrite si aj našu videoreportáž z tohto podujatia:

 

 

zdroj, video a fotografie: Mgr. Andrej Budai

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre