04232024uto

Levické divadelné dni otvorila komédia Rozmarný duch

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Levické divadelné dni otvorila komédia Rozmarný duchLEVICE 18. apríla 2011 - Od 10. do 16. apríla sa konal už 17. ročník Levických divadelných dní. Otvorila ich komédia Noëla Cowarda s názvom Rozmarný duch. Dej je zameraný na spisovateľa Charlesa Comdomine, ktorého straší duch jeho prvej manželky Elvíry Condomineovej.

 

Spomínaný duch sa vracia do domu spisovateľa, keď ho vyvolá madame Arcatiová a ktorý znepríjemňuje život druhej manželke spisovateľa Rút Condomineovej.

Osoby a obsadenie:

Spisovateľ Charles Condomine – Petr Sklár
prvá manželka Elvíra Condomineová – Elena Podzámska
druhá manželka Rút Condomineová – Zuzana Tlučková
Madame Arcatiová – Zuzana Kocúriková
Doktor George Bradman – František Kovár
Slúžka Edith – Zuzana Vačková

 

Levické divadelné dni otvorila komédia Rozmarný duchPredstaviteľa doktora v podaní Františka Kovára sme sa spýtali, či má radšej účinkovanie v seriáli, alebo v divadle. “To je taký odlišný spôsob práce, všetko má svoje pre, aj proti. V divadle je to zaujímavé tým, že máme priamy kontakt s divákom, čiže hneď poznám tú divákovu reakciu. V seriáli je to zasa príjemné tým, že sa následne osobne stretávam s reakciami divákov, ktorí to pozerajú.”

Levické divadelné dni otvorila komédia Rozmarný duchSpýtali sme sa aj jeho ‘duchov’ z divadelnej hry, či majú veci, ktorých sa obávajú, ktoré ich strašia: “Myslím si, že tých ‘duchov’ máme všetci, predovšetkým v reálnom živote to môžu byť nejaké predstavy toho, čo vám niekto, alebo niečo zlé mohlo urobiť. Môžete naraziť na niečo, čo je nepríjemné, príp. čo by mohli urobiť ľudia. V tomto prípade také niečo urobil ‘duch’ daného človeka. Existuje nejaká komnata, ktorá je neprebádaná, kde sme sa stretli často s javmi, ktoré povedzme nie sú úplne vysvetlené. Človek je potom náchylný uveriť, že existuje čosi mimo nás, čo nie je racionálne zdôvodnené.”

zdroj a fotografie: mt

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre