Čerpacia stanica J.I.D. Gas, Hronská 2, Levice

Čerpacia stanica J.I.D. Gas, Hronská 2, Levice

03272023pon

Mestské divadlo Levice dostalo zelenú, získalo grant vo výške 10 000 EUR

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 24. novembra 2015 - V Leviciach v minulosti aktívne fungovalo niekoľko divadelných súborov, no v súčasnosti je realita taká, že centrum Tekova je bez akéhokoľvek divadla. Niektoré divadlá sa presťahovali do okolitých obcí, kde naďalej aktívne vyvíjajú svoju činnosť, no samotné srdce Tekovského regiónu sa stalo jediným okresným mestom, v ktorom nefunguje žiadne divadlo.

Mestské divadlo Levice dostalo zelenú, získalo grant vo výške 10 000 EUR

To sa snažia nadobro zmeniť iniciatívni dlhoroční divadelníci z Levíc a oživiť projekt Mestské divadlo Levice. Levice majú viac ako storočnú nepretržitú divadelnú tradíciu, v ktorej títo iniciatívni ľudia chcú pokračovať a vybudovať tu nový atraktívny kultúrny stánok, ktorý by ľudom ponúkol divadelné predstavenia, kabarety, klauniády, bábkové divadlo a happeningy pre všetky vekové kategórie.

Výučba Anglického a Španielkého jazyka v Leviciach - jazyková škola ACADEMIA OLÉ
Dlhé čakanie a nespočetné množstvo rôznych diskusii na túto tému sa zdá, že je na konci a s pozitívnym výsledkom. V priestoroch bývalého kina Slovan sa totiž začínajú práce na chátrajúcich priestoroch a ich príprave na prvé divadelné predstavenie Mestského divadla Levice! Rekonštrukčné a prípravné práce si však vyžadujú nemalé finančné prostriedky a práve to bol jedným z dôvodov, uchádzať sa o komunitný grant Nadácie VÚB, ktorá sa rozhodla podporiť jeden projekt v každom kraji SR, pričom spolu rozdelí 80 000 EUR, čo znamená, že na jeden projekt vyčlení 10 000 EUR.

O tento príspevok bolo vybratých 24 najnápaditejších komunitných projektov po celom Slovensku, z každého kraja tri. V rámci tohto bolo vyhlásené bezplatné sms hlasovanie, v rámci ktorého mohli občania podporiť im sympatický projekt. V každom kraji teda víťazí projekt s najväčším počtom sms hlasov. Hlasovanie prebiehalo v termíne od 2.11. do 20.11.2015, pričom hlasovať z jedného tel. čísla bolo možné len za jeden projekt.

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach
V rámci Nitrianskeho kraja boli vybraté 3 projekty a spomedzi nich aj levický projekt Aerté - Mestské divadlo Levice. Okrem Levičanov sa o grant uchádzal aj projekt znovuoživenia nemocničného parku v Šali a Športový detský raj v centre mesta Združenia maďarských rodičov na Slovensku, Základná škola Mateja Korvína s vyučovacím jazykom maďarským v Kolárove.

Iniciátori levického projektu nenechali nič na náhodu a spustili veľmi aktívnu kampaň na oslovenie čo najvyššieho počtu podporovateľov a fanúšikov levického Mestského divadla. Ich aktivita sa im vyplatila! Spomedzi súťažiacich projektov v rámci Nitrianskeho kraja projekt Aerté - Mestské divadlo Levice získalo mimoriadne vysokú podporu až 6146 hlasov, čo predstavovalo náskok až 3407 hlasov pred šalianskym projektom, ten nakoniec získal 2739 hlasov, v poradí tretí projekt z Kolárova sa umiestnil na 3. mieste s počtom hlasov 759.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
Mimoriadne zaujímavé a veľmi pozitívne pre levický projekt je fakt, že spomedzi všetkých 24 projektov z celého Slovenska práve ten levický získal najvyššiu podporu! Najviac sa mu približoval jedine projekt z Trnavy - Baseballový klub Angels Trnava, ktorý získal 3685 hlasov.

Levičania sa tak môžu tešiť na finančnú podporu vo výške 10 000 EUR a môžu sa naplno spustiť práce na rekonštrukcii bývalého kina Slovan a príprav priestorov pre sprevádzkovanie Mestského divadla Levice!

A kedy by sme sa mohli tešiť na prvú divadelnú hru? Vyzerá to tak, žeby sme sa jej mohli dočkať už v prvej polovici roka 2016.

O projekte Mestského divadla Levice sme sa porozprávali s Romanom Mihálkom, ktorý bol jedným z hlavných iniciátorov a aktívnym podporovateľom tohto projektu. Rozhovor s ním Vám prinesieme čoskoro, sledujte Leviceonline.sk.

foto: Divadlo Levice

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre