Čerpacia stanica J.I.D. Gas, Hronská 2, Levice

Čerpacia stanica J.I.D. Gas, Hronská 2, Levice

03272023pon

Divadelný súbor Kalimero opäť nesklamal

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 24. apríla 2015 - Detský divadelný súbor Kalimero pracuje pri ZŠ Andreja Kmeťa v Leviciach už neuveriteľných 12 rokov. Je pravidelným účastníkom Levických divadelných dní. Členovia súboru si tento rok naštudovali tri divadelné predstavenia, ktorými sa divákom predstavili 21. apríla 2015.

Divadelný súbor Kalimero opäť nesklamal

Tri predstavenia – každé iné, jedinečné, zaujímavé...

Pipi Dlhá Pančucha je príbehom, ktorý je síce známy detskému divákovi či čitateľovi, ale originálne spracovanie zaujalo naozaj každého diváka. Vtipné repliky, kaskadérske „kúsky“ hlavnej hrdinky a presvedčivé prejavy už skúsených „hercov“ vyvolali smiech a vlny potlesku divákov.

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach
Presspoint Levice

Divadelný súbor Kalimero opäť nesklamal

Predstavenie Ukradnuté diamanty režijne a dramaturgicky pripravil absolvent základnej školy Patrik Lecký, ktorý spolu s ďalšími žiakmi gymnázia je stálym členom divadelného súboru.

Už takmer profesionálni herci nás síce zaviedli do staršieho historického obdobia, ale hlavná dejová línia - „ hľadanie“ bohatého ženícha aj za cenu lásky - je vysoko aktuálna aj dnes. Ani v tomto príbehu nebola núdza o humorné pasáže.
Divadelný súbor Kalimero opäť nesklamal

Najzaujímavejším predstavením pre mnohých divákov bol Titanic. Scenár bol spracovaný na základe rovnomenného filmu Jamesa Camerona. Moderne spracovaný príbeh poukázal na polaritu chudoby a bohatstva, na romantickú lásku hlavných hrdinov, ktorá siaha až „za hrob“, či na boj o záchranu holých životov. Majestátna scéna prepychovej lode, zaujímavé prepojenie hereckých výkonov s originálnymi ukážkami z filmu, s dobovými fotografiami, to všetko podfarbené filmovou hudbou urobilo z tohto predstavenia jedinečný, originálny kúsok. Vynikajúco zvládnutá záverečná scéna potápajúcej sa lode pridala na monumentálnosti tohto predstavenia.
Divadelný súbor Kalimero opäť nesklamal

Búrlivé potlesky na záver jednotlivých predstavení patrili nielen hercom, za ich vynikajúce výkony, ale samozrejme aj režisérkam, scenáristkám či kostymérkam – pani učiteľkám Mgr. Miroslave Degúlovej, Mgr. Bibiane Chovanovej a Mgr. Marcele Babincovej. Veď zvládnuť popri náročnej pedagogickej práci realizáciu takýchto predstavení je naozaj umenie.
zdroj a fotografie: Mgr. Margita Škutová, Základná škola Andreja Kmeťa

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre