05282024uto

V Tlmačoch sa usporiada už 20. ročník Divadelných dní pod Slovenskou bránou - memoriál bratov Držíkovcov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
V Tlmačoch sa usporiada už 20. ročník Divadelných dní pod Slovenskou bránouTLMAČE 20. apríla 2011 - Už 20. ročník Divadelných dní pod Slovenskou bránou - memoriál bratov Držíkovcov sa usporiada v priestoroch divadelnej sály Spoločenského domu v Tlmačoch na sídlisku Lipník v dňoch od 29. apríla do 1. mája 2011. Toto podujatie je organizované mestom Tlmače a Meststkým kultúrnym strediskom Tlmače, ako i s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Táto súťažná prehliadka neprofesionálneho činoherného divadla dospelých a divadla mladých Nitrianskeho kraja bude pozostávať z jednotlivých predstavení, ktoré začnú vždy od 10:00 hod. V rámci podujatia by sme Vám radi predstavili program:

V piatok 29. apríla vystúpia:
- 10:00 hod. - Tragikomédia "Talenty" od Lukáša Brutovského v podaní Divadla mladých Kremeň na ceste Levice pod režisérskou taktovkou Renaty Jurčovej. Predstavenie je vhodné od 15 rokov.
- 13:00 hod. - Trpko - smiešne príbehy pod názvom "Lara" od Viliama Klimáčeka v podaní Divadla mladých Zasesmelendve Nitra pod režisérskou taktovkou Kataríny Petrusovej. Predstavenie je vhodné od 16 rokov.
- 16:30 hod. - Komédia "...a ešte sa hovorí" na motívy J. Grishama Darcovia v podaní Divadla mladých 10 v kruhu z Bánova, v úprave a réžii Ondreja Remiáša. Predstavenie je vhodné od 14 rokov.
- 19:00 hod. - Mierne absurdná miniatúra "Záhadný prípad pána Olivera" od Lukáša Hemala v podaní Divadla Paradox Nové Zámky a pod režisérskou taktovkou Ondrej Remiáša. Predstavenie je vhodné od 14 rokov.
- Tento deň bude ukončený koncertom hudobnej skupiny Balkansambel, ktorý začne od 21:00 hod.

V sobotu 30. apríla vystúpia:
- 10:00 hod. - Autorské divadlo "Posla/de/nie" od Vladimíra Salaya v podaní Študentského divadla VYDI pri UKF Nitra v réžii Ľubomíra Šiška. Predstavenie je vhodné od 18 rokov.
- 13:00 hod. - Tragikomédia "WC UFO" od Lucie Šuľovej v podaní Divadla mladých Jednosmerka Levice a v réžii Lucie Šuľovej. Predstavenie je vhodné od 14 rokov.
- 16:00 hod. - Dráma "Sobotná noc" od Jany Bodnárovej, v podaní Divadla mladých Kameň na ceste Levice a v réžii Renaty Jurčovej. Predstavenie je vhodné od 16 rokov.
- 19:00 hod. - Komédia "Šóška a pečené zemiaky" od Zoltána Egressyho a v podaní hosťa festivalu - Divadla BÚ Košice, v preklade a réžii Petra Cibulu.
- 21:00 hod. - "Tlmačské divadelnenie" v rámci predstavenia sláva divadlu, česť spomienkam - spomienkový večer k 20. výročiu festivalu s hudobným doprovodom Taksmesatustretli

Posledný deň festivalu v nedeľu 1. mája bude nasledovný program:
10:00 hod. - Tragikomédia "Samko" z voľnej dramatizácie knihy Samko Tále - Kniha o cintoríne v podaní Divadla mladých Modré divadlo Vráble a v réžii Štefana Foltána. Predstavenie je vhodné od 18 rokov.
11:00 hod. - Predstavenie pre deti "Rozprávkáreň" v podaní Romana Mihálka a Adriána Ohrádka v areáli parku pri Spoločenskom dome. Vstupné: deti - 1 EUR, dospelí - 1,50 EUR.
14:00 hod. - Komédia "Milionár" od Jordana Jovkova v podaní Divadla Lentaktak Starý Tekov a v réžii Mareka Nichtu. Predstavenie je vhodné od 12 rokov.
16:30 hod. - Komédia "Lásky hra osudná" od bratov Čapkovcov v podaní Divadla mladých Nové Zámky a v réžii Jozefa Palacku. Predstavenie je vhodné od 14 rokov.
18:00 hod. - Koncert hudobnej skupiny Exit Toilet z Tlmáč, ktorý sa uskutoční na terase reštaurácie Spoločenského domu.

Od 19:00 hod. sa festival ukončí slávnostným vyhlásením výsledkov.

Vstupné na festival je nasledovné:
dospelí - 1,50 EUR, deti a dôchodcovia 0,90 EUR
Permanentky na všetky predstavenia: dospelí 10 EUR, deti a dôchodcovia 5,30 EUR

Viac informácii o festivale sa dozviete aj na www.dosky.sk a www.mestotlmace.sk

 

 

 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre