08102022str

Zásah levických policajtov v Hronských Kľačanoch

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Zásah levických policajtov v Hronských KľačanochHRONSKÉ KĽAČANY 12. augusta 2011 - Vo štvrtok 11. augusta 2011 bolo na operačné stredisko v Leviciach oznámené, že v Maďarskej republike došlo k odcudzeniu osobného motorového vozidla zn. Mercedes Benz, ktoré bolo monitorované GPS zariadením. Následne boli policajti upozornení na skutočnosť, že sa nevie, ako ku krádeži došlo, ani kto tvorí posádku vozidla. Z toho dôvodu bolo dôležité dbať na opatrnosť pri služobnom zákroku.

Predmetné vozidlo bolo zastavené v obci Hronské Kľačany v okrese Levice. V aute sa nachádzali tri osoby. Dvaja občania Talianska a jeden občan Slovenskej republiky. Nakoľko bolo dôvodné podozrenie, že sú to  páchatelia trestného činu krádeže, boli vyzvaní, aby z vozidla vystúpili. Keďže osoby na výzvy polície nereagovali, bola voči nim použitá hrozba zbraňou. Potom, ako muži z auta vystúpili, boli im nasadené putá a policajti preverovali odkiaľ sa k vozidlu dostali. Previerkami a lustráciou bolo následne zistené, že občan Talianska, ktorý mal vozidlo od lízingovej spoločnosti, mal v zmluve dodatok, že s vozidlom nesmie opustiť územie Maďarskej republiky. Po vypočutí bolo všetkým trom mužom umožnené odísť.

Každý občan je povinný uposlúchnuť výzvu polície. Pokiaľ tak neurobí, policajti sú oprávnení použiť v zmysle zákona donucovacie prostriedky.

V tomto prípade, policajti konali v zmysle zákona a zákrok bol nadriadenými vyhodnotený ako opodstatnený a k porušeniu zákona nedošlo.

zdroj: KR PZ Nitra

 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre