07072022štv

Synovec sa prizeral na to, ako mu kamarát dobil strýka na smrť

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Synovec sa prizeral na to, ako mu kamarát dobil strýka na smrťLEVICE 3. augusta 2011 - Od začiatku septembra roku 2005 pátrali levickí policajti, po vtedy 30 ročnom Attilovi Gutyánovi z obce Jur nad Hronom. Muž sa bez stopy stratil ešte v júli toho istého roku a jeho nezvestnosť oznámila na polícii manželka. Dôslednou operatívno-pátracou činnosťou a preverovaním viacerých osôb, prišli kriminalisti na zaujímavú stopu, ktorá ich doviedla až k nezvestnému.

Počas vypočúvania jeho 25 ročného synovca, ktorý je vo výkone trestu odňatia slobody vyšlo najavo, kde sa nezvestný Attila nachádza. Po šiestich rokoch do výpovede Ladislav vyšetrovateľovi uviedol, že v júli v roku 2005 prišiel s kamarátom Jozefom na návštevu ku svojmu strýkovi. Medzi vtedy len 20 ročným Jozefom a domácim pánom však došlo ku konfliktu, ktorý sa skončil bitkou. Dobitého muža nechal ležať na zemi a z obývačky mu odcudzil 30 000,-Sk. /995,-€./ Na celý incident sa Ladislav iba prizeral a s kamarátom odišiel do miestneho pohostinstva. Keď sa nadránom vrátili a zistili, že strýko je mŕtvy, rozhodli sa tela zbaviť. Mŕtveho muža zabalili do koberca, vložili do drevenej búdy pri dome a prikryli senom. O dva dni však mŕtvolu naložili do kufra osobného motorového vozidla Škoda 120 a odviezli do lesa medzi Hornú Seč a Starý Tekov, kde telo zahrabali neďaleko hnojiska pod stavebný odpad.

Koncom februára tohto roku boli na mieste nájdené kostrové pozostatky, ktoré boli podrobené expertíze. Táto preukázala, že skutočne ide o nezvestného muža z roku 2005.

Vyšetrovateľ obvinil z trestného činu krádeže, neposkytnutia pomoci a ublíženia na zdraví s následkom smrti 26 ročného Jozefa z Levíc. 25 ročný Ladislav z Malých Kozmáloviec je obvinený z trestného činu nadržovania a neposkytnutia pomoci. Obaja muži sú momentálne vo výkone trestu odňatia slobody, kde si odpykávajú trest za inú násilnú trestnú činnosť.

V prípade dokázania viny hrozí za tieto trestné činy trest odňatia slobody na 12 rokov.

 

zdroj: KR PZ Nitra

 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre