07072022štv

Prvý štvrťrok na cestách Levického okresu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 8. apríla 2011 - V prvom štvrťroku 2011 bolo na ODI OR PZ Levice zaevidovaných celkom 47 dopravných nehôd, čo je o 19 dopravných nehôd menej  ako v predchádzajúcom období minulého roka (-28,79%). Pri 26 dopravných nehodách došlo k následkom na zdraví zúčastnených osôb (+2), pričom boli dve osoby usmrtené (+2), 3 osoby sa zranili ťažko (-7) a 29 ľahko (-7).

Pod vplyvom alkoholu bola  zavinená jedna  dopravná nehoda  (-2). Zavinil ju vodič osobného vozidla neprimeranou rýchlosťou.

V sledovanom období sme zaznamenali pozitívny vývoj najmä v znížení počtu dopravných nehôd ako aj v počte dopravných nehôd zavinených nemotorovými účastníkmi cestnej premávky. Rovnako sa znížili aj počty ťažko a ľahko zranených osôb. Na druhej strane však nepatrne stúpol počet dopravných nehôd  s následkami na zdraví zúčastnených osôb a zvýšil sa počet usmrtených osôb.

Prvý štvrťrok na cestách Levického okresu, foto: OR PZ Levice

Najčastejšími príčinami vzniku dopravných nehôd boli neprimeraná rýchlosť(22), porušenie základných povinností vodiča (13) a nesprávny spôsob jazdy (5). V minulom roku bola najčastejšou príčinou neprimeraná rýchlosť (30) a porušenie základných povinností vodiča (30).

Prvý štvrťrok na cestách Levického okresu, foto: OR PZ Levice


Neprimeranou rýchlosťou bola zavinená aj dopravná nehoda, ktorá sa stala dňa 3. apríla 2011 v čase o 17,40 hod. medzi obcami Lontov a Sikenica. Vodič vozidla BMW jazdil  v smere od obce Sikenica na Lontov, pričom v ostrej ľavotočivej zákrute pred obcou Lontov následkom neprispôsobenia rýchlosti jazdy najmä svojim schopnostiam vyšiel na nespevnenú krajnicu,  dostal sa do šmyku, vošiel do priekopy a narazil do svahu. Následne sa vozidlo prevrátilo cez strechu a zostalo stáť v pravej priekope otočené proti smeru jeho jazdy. Vodič pri dopravnej nehode utrpel ľahké zranenie. Požitie alkoholických nápojov pred jazdou zistené neboli, hmotná škoda bola odhadnutá na 2 000 €.

 

zdroj a foto: OR PZ Levice

 

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre