07072022štv

Policajti vypátrali volajúceho o umiestnení časovanej bomby v novozámockom paneláku

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Policajti vypátrali volajúceho o umiestnení časovanej bomby v novozámockom panelákuNOVÉ ZÁMKY 28. februára 2012 - V pondelok 27. februára krátko pred pol piatou popoludní zavolal na policajné číslo 158 muž, ktorý sa predstavil celým menom. Policajtom oznámil, že na Námestí Republiky v Nových Zámkoch umiestnil časovanú bombu, ktorá do hodiny vybuchne, ak nedostane 10 miliónov eur. Okamžite boli na miesto vyslané policajné hliadky a začala sa evakuácia osôb z 11 poschodového činžiaku. Následne bolo celé okolie uzatvorené a policajti vykonávali prehliadky bytových, nebytových a vonkajších priestorov. Na mieste bol pes na vyhľadávanie výbušnín, 20 štátnych policajtov, hasiči, záchranári, plynári, elektrikári a mestskí policajti.

Celá akcia bola ukončená krátko pred 20.00 hodinou. Žiadna výbušnina našťastie nájdená nebola.

Novozámockí kriminalisti rozbehli pátranie po neznámom volajúcom mužovi. Keďže sa im podarilo lokalizovať mobil, vo veľmi krátkom čase vypátrali oznamovateľa. 27 ročný novozámčan, ktorý sa predstavil menom svojho brata, sa ku všetkému priznal. Ako dôvod svojho konania uviedol, že má z rodinou nezhody a preto chcel na seba upozorniť. Svoje konanie oľutoval a povedal, že chcel pripraviť bratovi iba narodeninovú oslavu.

Vyšetrovateľ z Nových Zámkov obvinil zo zločinu vydierania a prečinu šírenia poplašnej správy 27 ročného Milana. V prípade dokázania viny mu hrozí zo zákona trest odňatia slobody na dva až šesť rokov. Stíhaný je na slobode.

zdroj: KR PZ Nitra

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre