07072022štv

Dvaja zadržaní policajti pre podozrenie z korupčnej činnosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Dvaja zadržaní policajti pre podozrenie z korupčnej činnostiNITRA 22. februára 2012 - Odbor boja proti korupcii a organizovanej kriminalite Úradu inšpekčnej služby MV SR sa opäť vyznamenal. V spolupráci s Krajským riaditeľstvom PZ v Nitre zadržali dňa 20.2.2012 dvoch príslušníkov PZ pre podozrenie z korupčnej činnosti.

Príslušník PZ Mário J. bol zadržaný bezprostredne po prevzatí časti úplatku vo výške 400 EUR v budove Okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Nitre.

 

Mário J. si úplatok v celkovej výške 600 EUR vyžiadal cez sprostredkovateľa, príslušníka PZ Miroslava T. z KDI v Nitre, ktorý bol následne taktiež na pracovisku zadržaný.
Úplatok požadovali za to, že priestupcovi v správnom konaní bude uložená pokuta 500 EUR a uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo na 2 mesiace, pričom mu hrozil zákaz činnosti až na 18 mesiacov. Vyšetrovateľ dnes oboch príslušníkov obvinil zo zločinu prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Obom príslušníkom PZ hrozí trest odňatia slobody od 5 do 12 rokov. Prípad sa naďalej vyšetruje a v súčasnosti prebiehajú ďalšie vyšetrovacie úkony.

Riaditeľ KR PZ v Nitre plk. Ing. Pavol Šrámek sa k prípadu vyjadril, že už od prvého dňa vo svojej funkcii sa zameral na boj proti korupcii a klientelizmu. Takmer všetky prípady korupcie sú odhalené z podnetu KR PZ v Nitre a aj z jeho iniciatívy. Dlhodobo komunikuje a spolupracuje so Sekciou inšpekčnej služby MV SR a úradom boja proti organizovanej kriminalite a všetky odhalené  prípady sú plodmi tejto spolupráce.

Riaditeľ KR PZ v Nitre chce  ubezpečiť verejnosť, že takéto neospravedlniteľné zlyhanie policajtov nezostane nepotrestané a takýto policajt nemôže byť hodný stáť v radoch polície.

V danej veci polícia koná zákonným spôsobom. U oboch menovaných bolo začaté konanie o prepustení z Policajného zboru.
Obaja policajti dnes 22.2.2012 nastúpili do služby a po vykonaní nevyhnutných úkonov budú nadriadenými velení na čerpanie riadnej dovolenky, až do skončenia konania o prepustení.

zdroj: KR PZ Nitra

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre