01252020sob

Druhá usmrtená osoba na cestách Levického okresu + fotografie

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Druhá usmrtená osoba na cestách Levického okresuLEVICE 18. marca 2011 - Od začiatku roka do 17. marca 2011 ODI OR PZ Levice eviduje 44 dopravných nehôd, čo je o deväť dopravných nehôd menej ako v rovnakom období minulého roka. Pri dopravných nehodách boli dve osoby usmrtené, o dve viac ako v minulom roku, tri ťažko zranené, čo je o päť menej ako v minulom roku a 26 ľahko zranených, o jednu menej ako v minulom roku. Jedna z uvedených dopravných nehôd bola zavinená pod vplyvom alkoholu.

 

Dňa  11.3.2011 v čase o 18,15 hod. došlo na ceste medzi mestom Šahy a obcou Tešmak k zrážke osobného motorového vozidla VW AXD s chodcom. Vodič vozidla VW AXD jazdiaci smerom od mesta Šahy na obec Tešmak viedol vozidlo stredom vozovky, Druhá usmrtená osoba na cestách Levického okresupričom neskoro spozoroval 54-ročného chodca pohybujúceho sa po strede vozovky v tmavom oblečení. Následne došlo k zrážke medzi osobným vozidlom a chodcom, pričom chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste dopravnej nehody podľahol. Požitie alkoholických nápojov pred jazdou u vodiča motorového vozidla zistené nebolo, požitie alkoholických nápojov u chodca bude zisťované pri súdnej pitve.

V súvislosti s uvedenou dopravnou nehodou ODI OR PZ Levice vyzýva všetkých chodcov na dodržiavanie povinností podľa zákona č. 8/2009 o cestnej premávke v znení neskorších zmien a doplnkov. Podľa §52 ods. 3 musí mať chodec idúci po krajnici alebo okraji vozovky mimo obce za zníženej viditeľnosti na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev. Chránite si tým svoje životy a zdravie.

zdroj a fotografie: OR PZ Levice

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre