02232024pia

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

V Leviciach sa v dňoch 12. a 15. decembra 2023 uskutoční 24.ročník festivalu Jazzové Vianoce Levice

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 24. novembra 2023 - V Leviciach v Reviczky klub-e na Vojenskej ulici 28 sa v dňoch 12. a 15. decembra 2023 uskutoční 24.ročník festivalu Jazzové Vianoce Levice. Predstavia sa Laco Deczi & Celula New York, Alapi Power Trio, Silvia Josifoská & Gero Band a Jazzinfection Trio. Oba dni festivalu sa začínajú o 19:00 hod.

V Leviciach sa v dňoch 12. a 15. decembra 2023 uskutoční 24.ročník festivalu Jazzové Vianoce Levice

Dňa 12.12.2023 sa v rámci prvého dňa festivalu predstaví Laco Deczi & Celula New York /USA/.

Laco Deczi - trubka
Walter Fischbacher - klávesy
Michael Krásný - basgitara
Vaico Deczi - bicie

Laco Déczi oslavuje 85 rokov. Svetoznámy slovenský jazzový trubkár, kapelník a skladateľ, ale aj príležitostný herec a amatérsky maliar. Proste Laco je zjav, legenda nenapodobiteľná osobnosť s nekonečnou studňou humoru. Treba prísť, vidieť, počuť a potom pochopí každý.

Dňa 15.12.2023 sa v rámci druhého dňa festivalu predstavia Alapi Power Trio, Silvia Josifoská & Gero Band a Jazzinfection Trio.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Alapi Power Trio /HU/

Alapi István - gitara
Takács ‘Kanóc’ Roland - basgitara
Sümeghi Tamás - bicie

Nie je to tak, žeby maďarská populárna hudba bola akousi stojatou vodou, čo sa týka inštrumentálnych rock-jazz fusion kapiel, napriek tomu sa z času na čas objavia nové formácie, na ktorých sa podieľajú profesionáli, ktorí sa už osvedčili v iných kapelách a aj tak sú aktívni, a keď tá istá chémia funguje, radosť prichádza z nástrojov v reproduktoroch. Alapi István - stály člen legendárnej skupiny EDDA, patrí medzi elitu maďarskej gitarovej scény. Vystúpi so svojou skupinou Alapi Power Trio v zložení virtuóznych hudobníkov.

Silvia Josifoská & Gero Band

Silvia Josifoská - spev
Erich “Boboš” Procházka - ústna harmonika, spev
György Mészáros - gitara
Michal Šimko - basgitara
Juraj Gergely - bicie, perkusie

Speváčka Silvia Josifoska patrí k bluesovej špičke na Slovensku, je niekoľkonásobnou držiteľkou titulu Slovak Blues Top „Najlepšia bluesová speváčka“. Erich “Boboš” Procházka je najuznávanejším hráčom na ústnu harmoniku na území bývalého Československa. Vzbudzuje veľký rešpekt u najlepších ústnych harmonikárov Európy, ale aj renomovaných hudobných publicistov.

Jazzinfection Trio

Sisa Michalidesová - skladateľka a flautistka
Robert Vizvári - basová gitara
Pavol Bereza - gitara

Kompozície Sisi Michalidesovej, interpretačná i improvizačná dynamika a virtuózne výkony Vizváriho s Berezom ponúkajú poslucháčovi-divákovi silný zážitok. Zmysel pre zladenie a interpretáciu rôznych hudobných vplyvov a štýlov - primárne jazzu ale inšpirované i prvkami world music, tradicionálneho folklóru (domáceho i svetového) až po divadelnú predstavivosť - je akousi podstatou tohto tria.

Predaj vstupeniek: NATUR DEKOR Kvetinový ateliér ul.Československej armády 2, Levice.
Info o vstupenkách a rezervácia stolov na: 0905641203

zdroj a foto: Jazz Centrum Levice

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre