02252024ned

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Poslaneckou kvapkou krvi chcú pomôcť bojovníčke Sofinke

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 11. novembra 2019 - Piatym ročníkom Poslaneckej kvapky krvi chcú orgnizátori Slovenský Červený kríž Územný spolok Levice a Mestský úrad (MsÚ) Levice v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR pomôcť bojovníčke Sofinke, ktorá trpí zákernou chorobou.

Poslaneckou kvapkou krvi chcú pomôcť bojovníčke Sofinke

Na tohtoročnú Poslaneckú kvapku krvi, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 5. decembra 2019 od 7:30 hod. do 11:30 hod. v sobášnej sieni MsÚ Levice, organizátori všetkých srdečne pozývajú. "Tentokrát nás za srdce chytil silný príbeh Sofinky, ktorej by sme chceli aj touto cestou pomôcť v boji so zákernou chorobou. Okrem najvzácnejšej tekutiny sa počas odberu uskutoční dobrovoľná finančná zbierka na liečbu silnej bojovníčky Sofii. Pevne veríme, že svojou účasťou podporíte myšlienku pomoci. Vopred Vám všetkým ďakujeme a tešíme sa na početnú účasť," priblížili organizátori akcie.

Silný emotívny príbeh priblížila Sofinkina mama Denisa a jej blízki na sociálnej sieti. "Som mama dvoch dcér, Sabinka má 22 rokov a Sofia 10. Slovo rakovina ma vždy desilo. Znamenalo smrť. Sabinkinu diagnózu mi oznámili, keď mala 1,5 roka. Zrútil sa mi svet... Nasledovala operácia a ročné liečenie na onkológii. Tento príbeh je však o mladšej dcére Sofii," začala opisovať Sofinkina a Sabinkina mama.

Na Veľkonočnú nedeľu Sofiu rozboleli kríže. V pondelok sa už nepostavila. "CRP bolo veľmi vysoké, iné príznaky sa neukazovali. Pani doktorka vyjadrila podozrenie na zápal slepého čreva. Nepotvrdilo sa... Nasadili antibiotiká. Do troch dní Sofinke opuchlo koleno a rameno. Po sviatkoch sa cítila lepšie a tešila sa do školy za spolužiakmi a povinnosťami výbornej žiačky. Manžel, keďže je tiež onkologický pacient, sa nedal odbiť. On už vie, ako ľahko sa zo zdravého človeka stane chorý. Vyžiadal nefrologické vyšetrenie. Sono obličiek ukázalo nádory. Na jednej tri, na druhej päť...," pokračuje mama Denisa.

Dobromat.sk - každým nákupom pomáhate

Dňa 2.mája nastúpili do pre nich už známej nemocnice v Bratislave na onkologické oddelenie, kde sa ešte pred tromi rokmi liečila Sabinka. "Podstúpili sme CT vyšetrenie. Výsledok – zasiahnutý pankreas, slezina. Potom prišiel ďalší šok.
Vyšetrenie chrbtice potvrdilo zlomený 12. stavec a zhubný nádor. Hlavou mi vírili otázky, ktoré som nestihla ani spracovať. Svet sa mi zrútil po druhý krát. Môžem prísť o obe dcéry...Je nevyhnutné, aby Sofi nosila korzet. Choroba zasiahla pravú kľúčnu kosť, ľavú lopatku a obe nohy. Odber vzoriek z obličiek na určenie druhu ochorenia sa nepodaril. Musela podstúpiť operáciu. Otvorili bruško. Časť nádoru vybrali, zvyšok musel zostať. Je pripojený ku chrbtici. Výsledky potvrdili obavy lymfóny limfoblastik, 3.štádium," opisuje mama Sofinky a Sabinky.

Liečba a množstvo operácii spôsobilo, že Sofinkine telíčko chradlo a zostala ležať. "Nedokázala sa postaviť. Polyneuropatia zapríčinila silné bolesti a kŕče pri každej nutnej manipulácii. Nedokážem opísať ten Sofinkin pohľad s výčitkou v detskej tváričke a otázkou v očkách PREČO????? Zdalo sa, že nemá vôľu žiť. Intenzívna liečba stav zlepšila. Učili sme ju odznova sa postaviť. Nedokázala sa udržať na slabých nôžkach. Od vyčerpania po dvoch prešľapoch odpadávala. Naša malá veľká bojovníčka to postupne zvládla. Už neodpadáva, prejde aspoň kúsok, krátku prechádzku," s nádejou opisuje mama Denisa.

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

Keďže pre zlý zdravotný stav je korzet nevyhnutný, Sofi sa nedokáže dostať do vane, preto je nevyhnutné pre ňu vybudovať vhodnú kúpeľňu. "Časť financií na rekonštrukciu kúpeľne bola schválená USS. Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí nám pomáhajú a pomôžu dofinancovať a zrekonštruovať kúpeľňu a ďalšie náklady spojené so Sofinkinou liečbou.
SK 52 1100 0000 0029 3236 4858. Srdečná vďaka všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť," ukončila mamička Denisa.

zdroj: Ervín Szalma, foto: Ervín Szalma a Peter Benček

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre