05282024uto

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

Jazzové Vianoce 2018 v Leviciach začínajú už v novembri koncertom KINSEY-BORLAI-FERAUD TRIO

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 16. októbra 2018 - V rámci festivalu Jazzové Vianoce&Drumers Fest sa v Leviciach predstavia KINSEY-BORLAI-FERAUD TRIO. Podujatie, ktorého organizátorom je Juraj Gergely-Jazz Centrum Levice, sa uskutoční dňa 11.11.2018 o 20:00 hod. v Reviczky Klube.

Jazzové Vianoce 2018 v Leviciach začínajú už v novembri koncertom KINSEY-BORLAI-FERAUD TRIO

V rámci tria sa predstavia Scott Kinsey zo Spojených štátov amerických /klávesy/, Hadrien Feraud z Francúzska /bass/ a Gergo Borlai z Maďarska /drums/.

Scott Kinsey /USA/ - keyboard
Svetoznámy hráč na klávesové nástroje Scott Kinsey bol dvadsať rokov tajnou zbraňou legendárnej fusion skupiny Tribal Tech. Kinsey je geniálny improvizátor, ale zároveň má silný pocit pre harmóniu a formu. Preto ani nebolo prekvapivé, že sa stal protežantom Joe Zawinula. Scott Kinsey sa často objavoval aj po boku rôznorodých hviezd ako Robben Ford, Serj Tankian (System of a Down), James Moody, Kurt Rosenwinkel, Philip Bailey, Bill Evans, David Holmes, Danny Carey (Tool), Nicholas Payton. Jeho hudba sa objavila aj na soundtrackoch niekoľkých úspešných hollywoodských filmov, napríklad Dannyho jedenástka a Dannyho dvanástka.

Hadrien Feraud /FR/ – bass
Hadrien Feraud je momentálne považovaný za najprogresívnejšieho a najtalentovanejšieho basgitaristu sveta, dedič Jaca Pastoriusa. Narodil sa v Paríži /1984/ a žije v Los Angeles. Na basgitare začal hrať ako 12 ročný a ako 18 ročný hrá už so svetovým gitaristom Biréli Lagrene. Neskôr hrá už v skupinách svetových mien, ako Mike Stern, John McLaughlin, Chick Corea, Billy Cobham, Jean-Luc Ponty.

Gergo Borlai /HU/- drums
Fenomenálny fusion bubeník Gergő Borlai, ktorý sa ako jeden z mála bubeníkov zo stredoeurópskeho regiónu presadil vo svete. Aktuálne žije a tvorí v Los Angeles. bol magazínom drummer world zaradený do top 10 najlepších bubeníkov sveta. Je držiteľom ocenenia Golden Stick. Gergo spolupracuje s hudobníkmi od Chicka Coreu, Joe Zawinula a Johna McLaughlina (Scott Henderson, Scott Kinsey, Gary Willis, Hadriend Feraud, Nguyen Le…) Je taktiež spoluzakladateľom známeho Kaltenecker trio alebo European Mantra.

Vstupenky na koncert sú už v predaji! Môžete si ich zakúpiť v Hudobninách JUNIOR, Sládkovičova 2, Levice. Kontakt: 036/631 80 22, 0902 135 477.

zdroj: Juraj Gergely-Jazz Centrum Levice

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

POZRITE SI TIEŽ:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre