Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Topshop zmrazil ceny až na -80% - veľký novoročný výpredaj

UCEL liečivá mastička
01192019sob

Levice - avíza a pozvánky, oznamy o akciách a podujatiach

V Leviciach sa predstaví Hanka Gregušová s Ericom Wyattom

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Hanka Gregušová & Eric Wyatt, Návrat ku koreňom, 9.7.2014, LeviceLEVICE 27. júna 2014 - Dňa 9.7.2014 o 19:00 hod. sa v rámci medzinárodného turné v Leviciach v Kaviarni na korze predstaví slovenská talentovaná jazzová speváčka Hanka Gregušová so svojou kapelou zloženou v doprovode výnimočne talentovaného hráča na tenor saxofón z New Yorku, ktorý patrí k jazzovej svetovej špičke, Erica Wyatta.

Pôsobí v Brookline v New Yorku, kde sa narodil do hudobníckej rodiny známemu tenor saxofonistovi Charlesovi Wyatt, ktorý hrával s jazzovými legendami ako Charlie Parker, Gary Bartz, George Braith, Wilber Ware, Thelo-nious Monk, Dizzy Gillespie a s mnohými ďalšími.

Vstupné na levický koncert je dobrovoľný.

Otec viedol Erica k láske k jazzu ako aj k saxofónu a vďaka nemu mal možnosť hrať s hudobnými majstrami, ktorí navždy poznačili jeho hudobné smerovanie ako Miles Davis a Sonny Rollins, ktorý je jeho krstným otcom. V rámci turné kapela predstaví program s názvom “Návrat ku koreňom”, ktorý prináša unikátny projekt aktuálneho druhého sólového CD speváčky Hanky Gregušovej, ktoré vychádza vo Vydavateľstve Hevhetia a tématicky sa vracia ku koreňom slovenskej ľudovej hudby z časti ponechaných v pôvodnej kráse avšak citlivo interpretovaných špičkovými jazzovými muzikantami ako aj upravenými do modernej jazzovej podoby. Aranžmánov sa ujal popredný, virtuózny klavirista Ondrej Krajňák. Tento výnimočný projekt spája jedných z najlepších jazzových muzikantov na Slovensku, U.S.A. a v Čechách, pričom každý vnáša do spoločnej interpretácie kus svojej osobitej kultúry a pripravuje tak pre poslucháčov nezabudnuteľné spojenie pravých emócii v interpretácii pôvodných slovenských ľudových skladieb z rôznych regiónov Slovenska. Hudobné prevedenie skladieb v podaní Ondreja Krajňáka je plné prekvapení a brilatne podporené rytmickou sekciou výnimočných muzikantov: Tomáš Baroš, kontrabas a Marián Ševčík, bicie. Spolu s hravými a podmanivými tónmi saxofónu ožijú starostlivo vybraté slovenské ľudové skladby, ktoré už dnes pomaly žiaľ upadajú do zabudnutia. Táto výnimočná zostava je doplnená o zamatovo zafarbený hlboký alt speváčky Hanky Gregušovej a mimoriadne talentovaného a hviezdneho hráča na tenor saxofón Eric Wyatt.

Komcar, s.r.o. e-shop, súťaž o 50 EUR poukážku

Niečo o interprétoch:
Hanka Gregušová & Eric Wyatt, Návrat ku koreňom, 9.7.2014, LeviceHanka Gregušová (1980, Bratislava, SK, spev)
Patrí v súčasnosti k najlepším a najvyhľadávanejším speváčkam na Slovensku v oblasti jazzovej hudby. Na slovenskej ako aj medzinárodnej jazzovej scéne sa pohybuje už viac ako 10 rokov a hudobne je jej blízke spojenie jazzu a soulu. Hudba ju fascinovala od detstva a postupne pôsobila v rôznych žánrových hudobných zoskupeniach cez rock až po funky, aby sa nakoniec vďaka pôsobeniu na hudobnej scéne vo Washingtone D.C. v U.S.A. v roku 2001 priklonila k jazzovej hudbe, ktorá jej prirástla k srdcu. Po návrate z U.S.A. začala hrávať v jazzovom triu Gabriela Jonáša a s mnohými ďalšími profesionálnymi slovenskými muzikantami v rámci lokálnej ako aj medzinárodnej klubovej scény a na festivaloch. (Festival Bratislavské jazzové dni, Jazzycolors Festival Paris, Open Jazz Fest, atď…) V roku 2007 jej bol udelený grant Hudobného Fondu na nahratie debutového CD pod názvom “Reflections of my soul”, ktoré produkoval Radovan Tariška (alt saxofón) a spolupodieľali sa na ňom vynikajúci jazzoví muzikanti ako Ondrej Krajňák (piano), Tomáš Baroš (kontrabas) a Marián Ševčík (bicie).
V nasledujúcich rokoch je často vyhľadávaným hosťom v inštrumentálnych projektoch Štefana Pištu Bartuša, Nikolaja Nikitina či Sisi Michalidesovej, kde píše texty na inštrumentálne skladby a dáva im vokálnu podobu. Posôbila ako hosť v kvartete Chris Byars z New Yorku, s ktorým absolvovala niekoľko vystúpení v SR v minulom roku. Taktiež vystupovala ako predkapela pred kapelou Matt Bianco v Košiciach a ako člen formácie Sisi Michalidesovej pred Kurtom Ellingom
v Bratislave. V súčasnosti dokončuje svoje druhé sólové CD, ktoré vyjde v prvej polovici tohto roka vo Vydavateľstve Hevhetia a produkuje ho Ondrej Krajňák. Tématicky vzdáva hold slovenskému folklóru v spojitosti s jazzovými aranžmánmi a spolupodieľali sa na ňom elitní muzikanti ako Josef Fečo (kontrabas, cimbál), Radovan Tariška (alt & soprán saxofón), Marián Ševčík (bicie), Štefan Bugala (perkusie) a cim-bálovka Ivana Heráka.
Spolupracovala a vystupovala s:  Peter Lipa, Jozef Dodo Šošoka, Chris Byars Quartet, Patches Stewart, Jure Pukl, Klemens Markl, Ron Affif, Kendrick Scott, Dusan Novakov, Gábor Winand, Karel Ružička jr., Ondřej Štveráček,  Juraj Griglák, Martin Valihora, Ondrej Krajňák, Radovan Tariška, Štefan Pišta Bartuš, Nikolaj Nikitin, Gabriel Jonáš, Josef Fečo, Tomáš Baroš, Július Baroš, Marián Ševčík, Peter Solárik, Robert Ragan, Ľuboš Šrámek, Matúš Jakabčic, Boris Čellár, Stano Počaji, Jozef Brisuda, Jozef Dome, Klaudius Kováč, Peter Preložník, Sisa Michalidesová, Tomáš Gajlík, Pavol Bodnár, Pavol Bereza a s mnohými ďalšími…

www.hankagregusova.com

Hanka Gregušová & Eric Wyatt, Návrat ku koreňom, 9.7.2014, LeviceEric Wyatt (Brooklin New York, U.S.A., tenor saxofón)
Výnimočne talentovaný hráč na tenor saxofón patrí k svetovej jazzovej špičke. Pôsobí v Brookline v New Yorku, kde sa narodil do hudobníckej rodiny známe-mu tenor saxofonistovi Charlesovi Wyatt, ktorý hrával s jazzovými legendami ako Charlie Parker, Gary Bartz, George Braith, Wilber Ware, Thelo-nious Monk, Dizzy Gillespie a s mnohými ďalšími. Otec viedol Erica k láske k jazzu ako aj k saxofónu a vďaka nemu mal možnosť hrať s hudobnými majstrami, ktorí navždy poznačili jeho hudobné smerovanie ako Miles Davis a Sonny Rollins, ktorý je jeho krstným otcom. Bol to práve Sonny Rollins, ktorý pomohol Ericovi vydať jeho prvé CD pre King Records (v Japonsku) s názvom “God Son”. Na CD ho doprevádzajú špičkoví jazzoví muzikanti ako Al Foster (bicie), Rufus Reid (kontrabas) a Mark Sos-kin (piano) pôsobiaci v Sonnyho kapele.
Nasledujúce roky až po súčasnosť je Eric vyhľadá-vaným hráčom na mnohých nahrávkach a cestuje s mnohými jazzovými zoskupeniami po celom svete či už ako líder alebo sideman a získava skúsenosti po boku tých najlepších jazzových muzikantov súčasnosti ako Jeff Tain Watts, Robert Glasper, Kenny Garrett, Wynton Marsalis, Roy Hargrove, Donald Vega, Branford Marsalis, Bob Cranshaw, James Spaulding, Keyon Harrold, E.J. Strickland, Jeremy Pelt, Willie Jones III, Clifton Anderson, Warren Wolf, Monty Alexander, Benito Gonzales, Larry Willis, Stephen Scott, Justin Robinson a s mnohými ďalšími…
www.ericwyatt-music.com
Hanka Gregušová & Eric Wyatt, Návrat ku koreňom, 9.7.2014, LeviceOndrej Krajňák (1978, Levice, SK, klavír)
Virtuózny jazzový klavirista a skladateľ patrí k jazzo-vej špičke na Slovensku. Narodil sa do hudobníckej rodiny a už od útleho detstva bol podporovaný a vedený k hudbe svojím otcom, taktiež vynikajúcim klaviristom. Už ako 6 ročný začal hrať na klavíri klasickú hudbu a ako 11 ročný bol natoľko fascinovaný jazzovým triom klaviristu Oscara Petersona, že sa začal venovať jazzovej hudbe naplno.
Zúčastnil sa jazzovej súťaže na festivale v Žiline, kde získal špeciálne ocenenie ako “Najlepší nový umelec”. Neskôr študuje na Jazzovej Akadémii Erkela Ferenca v Budapešti pod vedením prof. Ratonyi a zbiera ocenenia z mnohých domácich ako aj medzinárodných súťaží.  Po úspešnom ukončení štúdia sa rýchlo etabluje medzi jazzovú elitu na Slovensku. Taktiež získava štipendium na prestížnej Berklee Colleage of Music v Bostone, U.S.A., ktoré však napokon nevyužije z osobných dôvodov. Jeho hudobný prejav je inšpirovaný takými jazzovými hviezdami ako spomínaný Oscar Peterson, Gonzalo Rubalcaba, Chick Corea ci Adam Makovic.
Z klasickej hudby hľadá inšpiráciu v tvorbe Johanna Sebastiana Bacha, Bélu Bártoka, Frederyka Chopina a Sergeja Prokofjeva. Spolupracoval na množstve vynikajúcich domácich ako aj medzinárodných hudobných projektoch. Absolvoval turné s mnohými kapelami doma i v zahraničí (Ida Kelarová, Zuzana Lapčíková…) V súčasnosti má vlastné trio v zložení Tomáš Baroš (kontrabas) a Marian Ševčík (bicie) s hosťami ako Harry Sokal, Igor Butman či Alex Sipiagin.
Ako člen formácie Zuzana Lapčíková kvintet získal ocenenie Andel  v kategórii “World Music” v roku 2011 za CD “Parting-Comebacks”. V roku 2013 vydal sólové CD  “Foreverernest” vo Vydavateľstve Hevhetia, ktoré je finalistom Radio Head Awards v kategórii jazzový album roka. V roku 2014 produkuje druhé sólové CD speváčky Hanky Gregušovej, ktoré vyjde taktiež vo Vydavateľstve Hevhetia.
Spolupracoval a vystupoval s: Nothing but Swing trio, Juraj Bartoš & Radovan Tariška - Hot House, Berco - “Be connection” band, CZ/SK Matúš Jakabčic Big Band, Oľga Škrancová, Robert Balcar trio – ako hosť, Milan Svoboda Big Band, Mirian Bayle, Gustav Brom Big Band, Jozef „Dodo“ Šošoka, Radovan Tariška duo & sextet with Ryan Carniaux, Hanka Gregušová, Klaudius Kováč duo, Ida Kelarová & Jazz Famelija, Zuzana Lapčíková band, Iva Bittová, Július Baroš, David Doruška, George Mráz a s mnohými ďalšími…

Hanka Gregušová & Eric Wyatt, Návrat ku koreňom, 9.7.2014, LeviceTomáš Baroš (1985, Teplice, CZ,  kontrabas)
Patrí k najmladším a najtalentovanejším hráčom na kontrabas na lokálnej jazzovej scéne. Narodil sa do hudobníckej rodiny a od malička bol podporovaný svojím otcom, Júliusom Barošom, vynikajúcim hráčom na trúbku. Pod vedením svojho otca si zamiloval jazz a veľmi rýchlo sa etabloval medzi špičkových jazzových muzikantov s ktorými začal hrávať už vo svojich 14 rokoch. Vyštudoval klasickú hru na kontrabas na Hudobnom Konzervatóriu v Prahe pod vedením prof. Květoslava Borovičku. V roku 1999 získal prvú cenu v kategórii interpretácia klasickej hudby na kontrabase. Neskôr v roku  2003 bol ocenený cenou "Sólista roka" v juniorskej kategórii na medzinárodnom Jazzovom & Bluesovom festivale v Ústí nad Labem. V roku 2004 získal štipendium na prestížnej Berklee Colleage of Music v Bostone, U.S.A., ktoré však napokon z osobných dôvodov nevyužil. Následne v roku 2012 sa stáva víťazom jazzovej súťaže s kvartetom Miroslava Hloucala. Od roku 2006 je členom Gustav Brom Big Band Českého Rozhlasu a CZ-SK Big Band Matúša Jakabčica.

Spolupracoval a vystupoval s: Alex Sipiagin, Benito Gonzales, Roberta Gambarini, Piotr Wojtasik, Rick Margitza, New York voices, John Betsch, Adam Pieroncik, Igor Buttman, Benny Golson, Douglas Sides, Gábor Winand, Ondrej Krajňák, Hanka Gregušová, Marián Ševčík, Radovan Tariška, Dennis Rowland, Karen Edwards a s mnohými ďalšími…

 
Hanka Gregušová & Eric Wyatt, Návrat ku koreňom, 9.7.2014, LeviceMarián Ševčik (1978, Kysucké Nové Mesto, SK, bicie)
Talentovaný a uznávaný hráč na bicie nástroje je rešpektovaným a vyhľadávaným hráčom na slovenskej jazzovej scéne. Narodil sa do hudobníckej rodiny a svet hudby ho vždy lákal. Venoval sa najskôr hre na klavír, neskôr vyštudoval Hudobné Konzervatórium v Bratislave, odbor bicie nástroje. Keď počul Milesa Davisa a Keith Jarretta, jazzová hudba mu natoľko učarovala, že sa rozhodol venovať práve tomuto žánru. V jeho hre na bicie ho ovplyvnili Tony Williams, Jack DeJohnette a Billy Hart. Už ako 16 ročný sa etabloval medzi elitu slovenskej jazzovej scény a postupne začal pôsobiť v rôznych hudobných formáciách a projektoch.
V roku 1997 vystúpil na festivale Musica sacra v Bratislave, kde spoluúčinkoval pri premiére kompozície “Jazzové meditácie pre altsaxofón, kontrabas a bicie nástroje” amerického saxofonistu žijúceho na Slovensku – Shawna Loeschera. Neskôr pôsobí ako člen be-bop formácie Juraj Bartoš Hot House (Juraj Bartoš, Juraj Griglák, Radovan Tariška, Ondrej Krajňák), Peter Cardarelli Quartet, Ondrej Krajňák Trio, Milo Suchomel kvartet, Ida Kelarová & Jazz Famelija, Hanka Gregušová jazz band, atď.... V rámci rôznych hudobných formácií pravidelne vystupuje na lokálnej ako aj medzinárodnej scéne a na mnohých jazzových festivaloch v zahraničí. V roku 2008 získal špeciálne hudobné ocenenie „Jazzman roka“ k pamiatke Ladislava Martoníka, legendárneho slovenského jazzového hráča na trúbku.
V minulom roku sa spolupodieľal na nahrávaní nového CD vynikajúceho českého klaviristu, aranžéra a skladateľa žijúceho v U.S.A., Pavla Wlosoka spolu s kontrabasistom Mike Holesteinom a tenor saxofonistom Donny McCaslinom z U.S.A. V súčasnosti pôsobí vo formácii FREE TENORS spolu s Harrym Sokalom, Bernhardom Wiesingerom, Ondřejom Štveráčkom a Tomášom Barošom.
Spolupracoval a vystupoval s: Joel Frahm, Boris Kozlov, Igor Butman, Benito Gonzalez, Joel Frahm, Deborah Davis, George Mraz, Alex Sipiagin, Mary Stallings, Essiet Okon Essiet, Donny McCaslin, Hot House Juraja Bartoša, Ľuboš Šrámek Five Reasons, Milo Suchomel Quartet, Tariška-Carniaux Sextet, Matúš Jakabčic Big Band, Pavel Wlosok, Harry Sokal Quintet, Greg Burk, Gábor Winand, Jure Pukl, Ryan Carniaux
a s mnohými ďalšími…

Viac o Hanke Gregušovej nájdete na www.hankagregusova.com

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre