05022024štv

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Kadeti a starší mini žiaci ŠBK Junior Levice si upevnili postup na majstrovstvá Slovenska

LEVICE 24. marca 2016 - Juniori zvládli zápas s Interom a zachovali si reálnu šancu na postup do Final Four. Kadeti “B” ukončili základnú časť a z 1.miesta postupujú do play off. Starší mini žiaci si víťazstvami upevnili druhé postupové miesto na májové majstrovstvá Slovenska.

Liga juniorov U19

ŠBK Junior Levice – MBK Karlovka Bratislava 55 : 65 /28 : 28/

Body LV: Kurek 12, Szabo 11, Boócz 8, Adámik a Števko po 7, Špaňo 6, Danielič 3, Mišenka 1
Levičanom vyšiel úvod prvej štvrtiny a rovnako aj druhej, ale súper sa vždy dokázal postupne bodovo dotiahnuť, a tak na polčasovú prestávku odchádzali do šatní za vyrovnaného skóre. V tretej štvrtine pokračoval vyrovnaný zápas a ani jednému družstvu sa nepodarilo navýšiť rozdiel v skóre. Záver zápasu zvládli lepšie hostia, keď strhli víťazstvo na svoju stranu až v posledných 5 minútach a využili tak svoju väčšiu hernú skúsenosť.

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
ŠBK Junior Levice – Inter Bratislava 70 : 61 /30 : 28/

Body LV: Szabó 17, Števko 15, Danielič 12, Mišenka a Adámik po 7, Boócz 6, Arvaj, Špaňo a Kurek po 2

V nedeľu privítali Levičania na domácej palubovke priameho súpera v boji o postup do Final four Inter Bratislava. Dôležitosť tohto západu bolo cítiť počas celého priebehu. Zápas bol veľmi vyrovnaný a ani jednému družstvu sa nepodarilo navýšiť rozdiel v skóre. Družstvá sa striedali vo vedení. V zápase sa vyskytlo na oboch stranách mnoho nepresností, ale víťazstvo nakoniec strhli Levičania na svoju stranu až v posledných 3 minútach zápasu, keď chlapci zo seba vydali posledné zvyšky fyzických a psychických síl a šnúrou 14:0 v závere doslova vydreli veľmi potrebné víťazstvo.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.
2. Liga kadetov U17

ŠBK Junior Levice „B“ – TJ Iskra Partizánske 71 : 45 /35 : 29/

Body LV: Špaňo 15, Povrazník 12, Sirotňák 10, Benček a Hrnčír po 9, Tužinský a Csendes po 8

ŠBK Junior Levice „B“ – TJ Iskra Partizánske 64 : 42 /36 : 16/

Body LV: Chaban 13, Csendes 11, Hrnčír, Sirotňák a Benček po 10, Pavlovič 8, Tužinský 2

V posledných dvoch zápasoch základnej časti Levické „béčko“ kadetov si celkom pohodlne poradilo v oboch zápasoch so súperom z Partizánskeho. Mali hernú prevahu, dobre bránili a v útoku zas úspešne bodovali. Príležitosť dostali všetci hráči, ktorí sa kolektívnym výkonom pričinili o víťazstvá v oboch stretnutiach. Hráčov už čakajú semifinálové stretnutia s druhým družstvom skupiny Stred, ktoré sa budú hrať systémom play off.

Oblastná súťaž mladších žiakov U13

BaO Strojár Malacky – ŠBK Junior Levice 48 : 63 /18 : 41/

Body LV: Dudek 23, Szabó 12, Bielik 10, Pintér 8, Kulčár 6, Macho a Klinčok po 2

BaO Strojár Malacky – ŠBK Junior Levice 38 : 67 /20 : 42/

Body LV: Dudek 23, Pintér 16, Szabó 15, Klinčok 7, Bielik 6

Mladší žiaci nastúpili proti súperovi v Malackách a súpera prevýšili hlavne fyzicky a nasadením. Počas oboch zápasov nepustili domácich hráčov prakticky k ničomu a zaslúžene zvíťazili. Veľkú porciu minút tak mohli dostať hráči, ktorí hrávajú menej ako Mankovický, Uhliar. Výkonom príjemne prekvapil o dva roky mladší Lukáš Kulčár.
Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Oblastná súťaž starších mini žiakov U12

ŠBK Junior Levice – BaO Strojár Malacky 68 : 22 /38 : 8/

Body LV: Slamka 14, Kováčik 13, Ištok 9, Kulčár a Slaninka po 8, Koštrna a Mráz po 6, Matuška 2, Vízi a Rákoci po 1

ŠBK Junior Levice – BaO Strojár Malacky 58 : 21 /30 : 9/

Body LV: Kováčik 9, Ištok a Slamka po 8, Koštrna a Rákoci po 6, Slaninka, Matuška a, Vízi a Kulčár po 4, Adamec 3, Mráz 2

Úvod oboch zápasov vyšiel levickým chlapcom veľmi dobre. Rýchlo si vypracovali sľubné vedenie, ktoré si pohodlne udržiavali. Dobrou obranou a kolektívnou hrou v útoku tak dominovali na palubovke vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene tak zvíťazili. Víťazstvami si upevnili druhé postupové miesto na májové majstrovstvá Slovenska.

Oblastná súťaž mladších mini žiakov U11

MBK Komárno – ŠBK Junior Levice 80 : 34 /46 : 12/

Body LV: Broškovič 14, Felsen 10, Vízi 8, Lipovský 2

Levičania nastúpili na zápas bez niekoľkých hráčov základnej rotácie a na ich hre to bolo citeľné, ale aj napriek tomu dokázali aspoň v druhom polčase držať krok s domácimi hráčmi. Levičania navyše nepremenili až 24 trestných hodov, čo ich tiež stálo prijateľnejší konečný výsledok.
zdroj a fotografie: ŠBK Junior Levice

POZRITE SI TIEŽ:
- Družstvá ŠBK Junior Levice U13 i U14 potvrdili úlohu jednoznačných favoritov

Z levickej basketbalovej mládeže zaváhali len juniori na Spiši a kadeti na Záhorí

Z družstiev ŠBK Junior Levice zaváhali iba juniori proti Svitu a minižiaci proti Nitre

Starší minibasketbalisti ŠBK Junior Levice zabrali naplno

Juniori ŠBK Junior Levice rozprášili Nitru, mini žiaci víťazne zo Serede

Na turnaji EYBL U16 (2000) v maďarskom Szombathelyi Levičania zaznamenali 2 výhry a 2 porážky

Kadeti ŠBK Junior splnili svoj prvý tohtosezónny cieľ, žiaci U14 na turnaji EYBL vyhrali iba raz