10072022pia

PR články, komerčné, Levice

V novom levickom regeneračno-rehabilitačnom centre si môžete vynoviť svoje chrupavky a kosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Máte opotrebované chrupavky, či kosti a zišla by sa Vám ich regenerácia? V Leviciach vzniklo nové regeneračno-rehabilitačné centrum na liečbu pohybového aparátu a osteoporózy SUN MEDICAL CENTRUM, v ktorom si svoje opotrebované chrupavky a kosti môžete dať zregenerovať prostredníctvom metódy magnetickej rezonančnej terapie.

Sun Medical Centrum, Levice, A. Kmeťa 39

Tá okrem ich regenerácie aj zlepší štruktúru osteoporotických kostí. Pri tom všetkom však do tela nedostanete nič cudzie, dokonca táto terapia nebolí a je možné, že ju aj prespíte.

"Súčasťou takejto liečby poškodených, či opotrebovaných kĺbov a chrupaviek zvyknú byť aj rehabilitačné magnety, pričom bežné typy používajú jedno magnetické pole. Terapia magnetickej rezonancie však vytvára až tri špecifické elektromagnetické polia, pričom okrem statického používa i premenlivé a striedavé. Týmto ich pôsobením sa tvorí regenerácia chondrocytov, ktoré sú základom bunkových zložiek chrupavky, čím sa zväčšuje ich objem a hrúbka. Súčasne dochádza aj k "vyburcovaniu" krehkých kostí, čím sa zväčšuje hustota kostnej hmoty, čo sa využíva pri liečbe osteoporózy," vysvetľuje MUDr. Iveta Buránska zo SUN MEDICAL CENTRUM a pokračuje. "V Nemecku majú s týmto prístrojom 15-ročné skúsenosti, existujú naň odborné štúdie, ktoré jednoznačne preukázali, že sa pacienti po tejto terapii cítili zreteľne lepšie. Vyšetrenia magnetickou rezonanciou a denzitometriou potvrdili obnovenie chrupavky a zvýšenie hustoty kostí."

MBST® - Magneticko rezonančná terapia rastu bunkových jadier
O použití a forme danej terapie však rozhoduje lekár. "Každý pacient po vyšetrení získa čipovú kartu, prispôsobenú konkrétnej diagnóze a stupňu poškodenia chrupavky alebo kosti a podľa tejto karty sa určí počet potrebných ošetrení. Táto karta sa jednoducho vsunie do prístroja a pacient si ľahne, alebo sadne. Na problematické miesto pôsobí magnetické pole, pričom pacient nič necíti, jedine úľavu od bolesti. Tento prístroj však nie je určený na použitie pre všetky typy ochorenia kĺbov. Je nápomocný najmä pri artróze bedrových a kolenných kĺbov, ramena, zápästia, pri poraneniach kĺbov, zlomeninách s poškodenou chrupavkou, únavových zlomeninách, osteoporotickej fraktúre chrbtice a ďalších. Najvyšším stupňom poškodenia chrupavky je tretí stupeň, pri štvrtom stupni už de facto pacient nemá žiadnu chrupavku. V takomto prípade je potrebná výmena kĺbu," vysvetľuje MUDr. Iveta Buránska.

Až po šiestich až ôsmich týždňoch sa u pacienta začnú prejavovať prvé známky priaznivých účinkov magneto-terapie. "Je však potrebný čas na to, aby sa začal proces obnovy chrupavky alebo kostnej hmoty, všetko záleží na stupni poškodenia. Táto metóda však podľa klinických testov preukázala 80-percentnú úspešnosť liečby. Takéto ošetrenie zničených chrupaviek si však môže vyžiadať až tri, päť, sedem, deväť, či dokonca až desať hodín, pričom sa realizuje každý deň po jednej hodine. Ak sa jedná o liečbu osteoporózy, v takomto prípade je nevyhnutné absolvovať desať jednohodinových ešetrení. Túto terapiu je následne postačujúce zopakovať po ôsmich rokoch," informuje MUDr. Iveta Buránska. Ako však MUDr. Iveta Buránska zdôrazňuje, "moderná magnetická rezonančná terapia nemá žiadne nežiadúce vedľajšie účinky a môže sa skombinovať aj s inými metódami."

MBST® - Magneticko rezonančná terapia rastu bunkových jadier
Pod magnety sa nemôže ísť, pokiaľ máte:
- nádor v liečebnej oblasti;
- leukémiu;
- AIDS;
- bakteriálnu infekciu;
- reumatizmus v akútnom štádiu;
- ste tehotná.

Viac o magneticko - rezonančnej terapii tu: http://www.medtec.sk/Magneticko-rezonancna-terapia/magneticko-rezonancna-terapia.html


Osteoporóza (rednutie kostí)Čo je to vlastne Osteoporóza?

Osteoporóza (rednutie kostí) sa vyvíja počas dlhej doby bez akýchkoľvek príznakov. Prejavuje sa zníženým množstvom (hustotou) kostnej hmoty a poréznou štruktúrou kostí. Oba tieto faktory vedú k tomu, že kosť sa môže ľahšie zlomiť.  Najčastejšie miesta pre možnú zlomeninu sú stavce, bedrové kĺby a zápästie. Nie je neobvyklé, že ku zlomeninám dochádza bez vonkajších vplyvov.

Viac o Osteoporóze, indikáciách a liečbe tu: http://www.medtec.sk/Osteoporoza/osteoporoza.html


Degenerácia kĺbov (osteoartróza)Čo je to Osteoartróza?

Degenerácia kĺbov (osteoartróza) je postupné opotrebovanie chrupaviek v kĺboch, ku ktorému zvyčajne dochádza v priebehu viacerých rokov, alebo dokonca desaťročí. V pokročilých štádiách dochádza k zmenám v kostiach v blízkosti kĺbov, v synoviálnych membránach, v kĺbových lôžkach a vo svaloch. To znamená, že osteoartrózou nemusia byť postihnuté iba chrupavky, ale celý kĺb.

Viac o Osteoartróze, indikáciách a liečbe tu: http://www.medtec.sk/Osteoartroza/osteoartroza.html


Kolagénová terapiaV SUN MEDICAL CENTRUM si tiež môžete svoju tvár či telo rozžiariť, osviežiť a omladiť pomocou Kolagénovej terapie. Tá bojuje proti príčinám starnutia pleti prirodzeným spôsobom zvnútra. Špeciálne kolagénové lampy pri tom využívajú viditeľné červené svetlo. Nepoužívajú sa žiadne ihly, žiadne škodlivé chemikálie, je to iba terapia prírodným červeným svetlom.

Viac o kolagénovej terapii, jej účinkoch, prístrojoch a typoch terapii tu: http://www.kolagenovaterapia.sk/kolagenova-terapia.html

Čo je to kolagén?

Kolagén je bielkovina, ktorá je základnou stavebnou hmotou podporných tkanív – pokožky, kostí, kĺbov, svalov, spojivového väziva a šliach.

 

 

Kolagénová terapia

Ichtyoterapia - Pedikúra rybičkami Garra rufa - Doktor ryba - Ošetrenie nôh rybičkami

Vy a Vaše nohy ste sa nikdy necítili lepšie. Príďte sa o tom presvedčiť do jediného ichtyoterapeutického centra v levickom SUN MEDICAL CENTRUM na ul. A.Kmeťa 39. Pomocou Ichtyoterapie si zregenerujete Vaše nohy, je to príjemný peeling, hĺbkové čistenie pokožky chodidiel, odstránenie suchej a šupinatej pokožky, mikromasáž, prirodzené prekrvenie vašich nôh, príjemný oddych a relax.

Ichtyoterapia - Pedikúra rybičkami Garra rufa - Doktor ryba - Ošetrenie nôh rybičkami
Viac o Ichtyoterapii tu: http://www.sunmedical.sk/ichtyoterapia.html


Resuscitačný set do ambulantných zariadení

Ambulantné zariadenia SUN MEDICAL CENTRUM vybavuje JEDINÝM RESUSCITAČNÝM SETOM v SR, ktorý svojim obsahom spĺňa stanovené parametre v ZMYSLE VÝNOSU MZ SR Č. 09812/2008-OL !
Z uvedeného Výnosu MZ SR vyplýva, že POVINNOU VÝBAVOU KAŽDEJ AMBULANCIE je RESUSCITAČNÝ SET obsahujúci nasledovné súčasti:

- T – tubus (ústny vzduchovod) v najmenej troch rôznych veľkostiach pre mužov, ženy, deti a dorast
- ambuvak (samorozpínací dýchací vak) s tvárovými polomaskami v dvoch veľkostiach
- kyslíková fľaša a redukčný ventil
- kyslíková maska
- odsávačka a odsávací katéter v dvoch rôznych veľkostiach

Resuscitačný set do ambulantných zariadení
Resuscitačný set Vám teraz dopravíme do Vašej ambulancie zadarmo!

Objednávky:
0944 / 339 313


Viac o resuscitačnom sete tu: http://www.sunmedical.sk/resuscitacny-set.html

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre