05022024štv

Plavci ŠK Aquasport Levice získali tri majstrovské tituly a 22 individuálnych medailí

LEVICE 19. decembra 2023 - Plavci ŠK Aquasport Levice získali na Majstrovstvách SR Open a juniorov tri majstrovské tituly a 22 individuálnych medailí. Ako informuje Peter Kupča, podujatie, ktoré bolo vyvrcholením celoročnej úspešnej sezóny 2023 plavcov ŠK Aquasport Levice, sa konalo v dňoch od 15. do 17. decembra 2023 v Šamoríne.

Podľa jeho ďalších slov na podujatie sa prihlásilo celkovo 400 pretekárov z 52 klubov, spolu 1667 štartov v individuálnych disciplínach. Z levického klubu sa zúčastnilo desať pretekárov.

Sabína Kupčová v kategórií Open získala titul Majsterka SR v disciplíne 100 m voľný spôsob, striebornú medailu v disciplíne 200 m voľný spôsob, kde si potvrdila limit do budúcoročnej seniorskej reprezentácie a bronz v disciplíne 200 m polohové preteky.

Dominika Lecká v kategórií mladšie juniorky získala titul Majsterky SR v disciplíne na 400 m polohové preteky, trie strieborné medaile získala v disciplínach 200 m, 400 m voľný spôsob, 200 m polohové preteky, tri bronzové medaile v disciplíne 100 m, 200m prsia a 100 m polohové preteky.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Alexandra Kasanová v kategórií staršie juniorky vyplávala jednu striebornú medailu v disciplíne na 100 m znak a jednu bronzovú medailu v disciplíne na 200 m znak.

Viktória Fašková v kategórií staršie juniorky vyplávala bronzovú medailu v disciplíne na 400 m polohové preteky.

Juniorky v štafete na 4 x 50 m voľný spôsob v podaní Lecká, Fašková, Lacková, Kasanová si vyplávali titul majsteriek SR.

Šimon Peter Suchánsky v kategórií starší juniori získal striebornú medailu v disciplíne na 200 m znak a bronzové medaile v disciplíne na 50 m, 100 m znak.

Marian Mjartan v kategórií mladší juniori si vyplával bronzovú medailu v disciplíne na 100 m prsia.

Timur Gajdoš nás potešil svojou účasťou, ktorý si minulotýždňový žiacky majstrovský titul v krauliarskej 1500-vke vylepšil o 6 sekúnd.

Olívia Buryová svojou účasťou podporila desaťčlenný tím Levíc na týchto M-SR.

Medailovú zbierku v štafetách naši plavci doplnili tromi striebornými medailami:
4 x 50 m polohové preteky mix (Suchánsky, Mjartan, Kasanová, Lecká)
4 x 50 m voľný spôsob mix (Suchánsky, Lecká, Kasanová, Mjartan)
4 x 50 m polohové preteky juniorky (Kasanová, Macáková, Lacková, Lecká)

zdroj a foto: Peter Kupča