04262024pia

V Hronských Kľačanoch sa aj tento rok začal športom

HRONSKÉ KĽAČANY 11. januára 2017 - V Hronských Kľačanoch sa stalo v posledných rokoch už tradíciou, že sa na začiatku nového kalendárneho roka konajú novoročné športové dni, pričom v roku 2017 sa konali v dňoch 4.-8. januára. Ich súčasťou sú turnaje O pohár starostu obce v šachu, halovom futbale, v stolnom tenise a Trojkráľovom pochode.

Novoročné športové dni, Hronské Kľačany, 4.-8.1.2017

Po vianočných sviatkoch, novoročných oslavách a dňoch prázdnin a oddychu je to vítaná možnosť zašportovať si, stretnúť sa s priateľmi a známymi, zaželať si na prahu nového roka všetko dobré a upevniť vzájomné medziľudské vzťahy.

Esines.sk - tvorba web stránok a e-shopov

Tohoročné novoročné športové dni sa začali 4. januára šachovým turnajom. Na turnaji štartovalo 13 hráčov, ktorí hrali v dvoch kategóriách. Poradie na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách:
žiaci : 1. Adam Kováč
2. Michaela Turacová
3. Viktor Maruniak
dospelí : 1. František Kosorín
2. Tomáš Krkoš
3. Ondrej Slušný

V piatok 6. januára sa konal Trojkráľový pochod, v rámci ktorého dvadsiatka statočných chodcov v extrémne mrazivom počasí absolvovala trasu do Veľkých Kozmáloviec a späť. Najmladšou účastníčkou pochodu bola 10-ročná Jarka Holková a diplom pre najstaršiu účastníčku získala 73-ročná pani učiteľka Irenka Valkovičová.

V sobotu 7. januára sa v telocvični ZŠ konal halový turnaj za účasti štyroch domácich mužstiev. Po vylučovacom kole a zápasoch o umiestnenie bolo konečné poradie nasledovné:
1. Úderníci
2. Kľačianske futbalové béčko
3. Veteráni
4. Dorastenci

Najlepším hráčom turnaja bol Peter Krivočenko z Kľačianskeho futbalového béčka, najlepším brankárom Libor Maturkanič /Úderníci/ a najlepším strelcom Matúš Adam /dorastenci/, ktorý strelil 6 gólov.

Andrej Budai photo

Záverečným podujatím bol stolnotenisový turnaj, ktorý sa hral v nedeľu 8. januára. V štyroch kategóriách sa hralo systémom každý s každým a po skončení všetkých zápasov bolo poradie v jednotlivých kategóriách nasledovné:
3. Ján Kúdela

Poďakovanie účastníkov športových podujatí patrí starostovi obce Ing.Miroslavovi Kollárovi za podporu a účasť na podujatiach a pracovníkovi OcÚ Mgr. Milošovi Kúdelovi za propagáciu a fotodokumentáciu podujatí na webovej stránke obce a organizátorom jednotlivých turnajov. Kľačianske novoročné športové dni sa stali trvalou súčasťou športového a spoločenského života v obci a získali si stály okruh priaznivcov športu.

autor príspevku: Milan Bridiš, fotografie: Mgr. Miloš Kúdela