05022024štv

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Kadeti ŠBK Junior splnili svoj prvý tohtosezónny cieľ, žiaci U14 na turnaji EYBL vyhrali iba raz

LEVICE 26. januára 2016 - Juniori nešťastne prehrali v P. Bystrici, Kadeti "A" splnili svoj prvý tohtosezónny cieľ, kadeti "B" stále bez prehry, mladší minižiaci zvíťazili s prehľadom, žiaci U14 na druhom turnaji v rámci EYBL ligy iba s jedným víťazstvom.

Liga juniorov U19

IMC Slovakia Považská Bystrica – ŠBK Junior Levice 75:73 (32:41)

Body LV: Mišenka 14, Szabó 13, Števko 12, Arvaj 11, Ševčík 10, Danielič 7, Boócz 4, Špaňo 2.

Nešťastný zápas odohrali naši juniori v Považskej Bystrici. Celý zápas boli vo vedení okrem dvoch úsekov. A to poslednej minúty prvej štvrtiny, kedy sa domácim podarilo po dvoch úspešných trojkách vyhrať prvú štvrtinu zápasu o tri body. A poslednej minúty štvrtej štvrtiny, keď sa odohral veľmi podobný scenár - domáci strhli víťazstvo prakticky v poslednej minúte zápasu po našich zbytočných individuálnych chybách. Do záverečných minút vložili viac bojovnosti a väčšiu túžbu po víťazstve.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.
MBK Viktória Žilina – ŠBK Junior Levice 68:50 ( 34:21)

Body LV: Arvaj 18, Danielič 8, Szabó 8, Boócz 7, Lukniš 5, Mišenka 2, Povrazník 2

Favoritom druhého zápasu bolo domáce družstvo, čo sa potvrdzovalo od úvodných minút. Šnúrou 9 bodov si od úvodu vytvorilo náskok, ktorý v ďalšom priebehu zápasu ešte navýšilo. Vyrovnaná bola iba tretia štvrtina, ktorá skončila remízou 17:17. Domáce družstvo veľmi dobrou obrannou hrou a individuálnymi výkonmi v zápase jasne dominovalo.

Liga kadetov U17

ŠBK Handlová – ŠBK Junior Levice „A“ 76 : 88 /37 : 35/

Body LV: Bátovský 34, Frtús 23, Zigo 12, Balogh 7, Goda, Villem a Skubeň po 4

Levickí kadeti cestovali do Handlovej na predohrávku posledného kola a zároveň svojho posledného vystúpenia v lige – západ. Počas celého zápasu sa nevedeli dostať do rytmu a v malej telocvični domáci výborným výkonom dostávali favorizovaných Levičanov pod tlak. Záver stretnutia ale ovládli hostia, keď výborný výkon v zápase podal Bátovský, ktorý k 34 bodom pridal aj 7 doskokov a 9 získaných lôpt a vynikajúco mu sekundoval Zigo s 12 bodmi a 13 doskokmi. Levičanov môže mrzieť množstvo nepremenených trestných hodov, na druhej strane však dostali priestor rozohrávači (rok nar.. 2001) ktorí tak získali ďalšie cenné skúsenosti. Kadeti tak splnili prvý svoj tohtosezónny cieľ a postúpili do celoslovenskej súťaže, kde sa budú snažiť o svoj hlavný cieľ, čiže postup na finálový turnaj Final Four.
Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.
2. liga kadetov U17

GABBO Senec – ŠBK Junior Levice „B“ 35 : 60 /20 : 26/

Body LV: Jesenský 15, Hrnčír 13, Sirotňák a Povrazník po 12, Slaninka 6, Kocman 2

GABBO Senec – ŠBK Junior Levice „B“ 45 : 65 /30 : 31/

Body LV: Jesenský a Slaninka po 13, Povrazník 12, Hrnčír 8, Kocman 7, Csendes a Sirotňák po 6

Levické družstvo kadetov „B“ vycestovalo pre povinné víťazstvá k Seneckým jazerám a potvrdilo svoju neporaziteľnosť v tejto súťaži. Rezerva Levičanov pôsobila viac basketbalovo, aj herne a všetci hráči si tak dopriali dostatočnú porciu basketbalu na ihrisku.

Oblastná súťaž mladších mini žiakov U11

ŠBK Junior Levice – Slávia Trnava 63 : 25 /31 : 9/

Body: Kulčár 24, Broškovič 14, Gregáň, Lipovský, Papcún, Koštrna a Hudec po 4, Kuny 3, Klein 2

V sobotu odohrali Levičania zápas proti hráčom Trnavy. Od začiatku stretnutia bolo vidieť túžbu po víťazstve v celom tíme. Aj napriek veľkej maródke v družstve Levičanov, vyrukovali na súpera tvrdou obranou a rýchlymi protiútokmi, kde vynikali najmä Kulčár s Broškovičom. Ale pochváliť možno všetkých hráčov za ich herný prejav.

Žiaci U14 v druhom turnaji v rámci EYBL ligy iba s jedným víťazstvom

EYBL žiakov (U14)

Levičania od piatku do needle odohrali v Budapešti ďalšie zápasy v rámci mládežníckej euroligy. Tentokrát sa im však proti zdatným súperom až tak nedarilo, keď zo 4 zápasov dokázali zvíťaziť iba v tom poslednom. Za najlepšieho hráča na turnaji v družstve Levíc bol vyhlásený Daniel Chaban.

ŠBK Junior Levice – Honvéd Budapešť (HUN) 82 : 72 /44 : 32/

Body LV: Chaban 37 (+ 13 asistencií), Petrovič 16, Špaňo 15, Lojek 7, Lörinc 3, Szabó a Lepieš po 2

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

7. SBK Junior Levice 4 1 3 5 226/256 56.5/64.0
8. DK Basketball Academy 4 1 3 5 250/294 62.5/73.5
9. Honved Budapest 4 0 4 4 283/315 70.8/78.8

zdroj a fotografie: ŠBK Junior Levice

POZRITE SI AJ:
- Kadeti ŠBK Junior Levice už majú istotu postupu medzi 8 najlepších

Družstvá U17 a U13 ŠBK Junior Levice víťazne, U11 nestačila na kvalitného súpera

Intersport Levice zefektívňuje a sprehľadňuje podporu levických športových klubov