05032024pia

Jeden slovenský rekord a 31 medailí levických plavkýň v Rakúskom Vöcklabrücku

Vöcklabrück 22. novembra 2016 - Trio plavkýň z plaveckého klubu ŠK AQUASPORT LEVICE si cez víkend 12.-13.11.2016 preverilo svoju stúpajúcu formu v rakúskom Vöcklabrücku. Na rýchlu vodu v krátkom bazéne dvanásť-tisícového mestečka prišli aj plavecké kluby z Maďarska, Nemecka a Česka.

Plavkyne ŠK Aquasport Levice v rakúskom Vöcklabrücku, 12.-13.11.2016

Trio Levičaniek sa umiestnilo počtom vyplávaných medailí 31 s najvyšším počtom víťazstiev (21 zlatých, 6 strieborných, 4 bronzové) ako klub na druhom mieste. Prvý skončil domáci klub s dvadsiatimi šiestimi plavcami a ziskom štyridsať šesť medailí. V kategórii 13 - 14 ročných sa predstavili Robin Reindl a Sabína Kupčová. Robin sa podarilo získať desať medailí, ale hlavne si posunula dva osobné rekordy. Viackrát vyhrala aj kategóriu OPEN, teda bez rozdielu veku.

Andrej Budai photo

Sabína štartovala v deviatich disciplínach, kde sa jej podarilo získať sedem medailí a tri v kategórii OPEN. S časom na 100m VSP si po prvý krát zaplávala ako najmladšia nominovaná pretekárka austrálske finále. Najväčší úspech Sabína dosiahla v disciplíne 200m VSP, kde zaplávala nový slovenský rekord s časom 2:04,49.

V kategórii 11 – 12 ročných sa predstavila Timea Kovácsová. Timea štartovala v deviatych disciplínach, kde si vyplávala deväť medailí a dve medaile v kategórií OPEN. Zároveň si vylepšila päť osobných rekordov. Plavkyne si v rakúsku vychutnali vynikajúcu atmosféru pretekov mimo Slovenska.