05042024sob

O historicky prvý Levický akvatlon bol mimoriadny záujem - výsledky a fotografie

LEVICE 23. februára 2016 - Triatlonisti Športového klubu Atóm Levice sa v zimnom období pripravovali na akvatlonové preteky do Mojmíroviec. Preteky boli zaradené do triatlonového kalendára 2016 a boli súčasťou Slovenského pohára pod hlavičkou STÚ /Slovenskej triatlonovej únie/. Po zistení informácie, že organizátor preteky zrušil z dôvodu vysokých nákladov na organizáciu, vzkrsla myšlienka, usporiadať akvatlon v Leviciach.

K organizačnému tímu ŠK Atóm Levice /tvorí ho veľký potenciál nadšencov srdcom pre šport, rodičov/ sa pridalo vedenie V. základnej školy. O historicky prvý Levický akvatlon bol mimoriadny záujem - výsledky a fotografiePostupne sa pridali ďaľší nadšenci, ktorí podujatie podporili: o ozvučenie sa postaral Paľo Víglaš, propagačný materiál a trofeje firma Vialle, účastnícke medaily vyrobila strojárska firma Masam Vráble, ceny poskytol Intersport Levice, šport Vojšín, cieľovú bránu Nordfinder, stupienok víťazov zhotovil autoservis Tono Trnkus, organizačne tréneri školy plávania Ariela, časomieru zabezpečila STÚ a mediálnu podporu Levická televízna spoločnosť, Slovenský rozhlas, internetový portál Leviceonline.sk a redakcia My týždeň na Pohroní.

Elektronické prihlasovanie pretekárov bolo predľžené z dôvodu rekordného záujmu pretekárov z celého Slovenska - prihlásilo sa vyše 200 pretekárov. Plávanie prebehlo v plavárni od 7:00 ráno. Vzdialenosti boli prispôsobené vekovej kategórii. Najmenšie deti plávali 50 metrov, behali 250 m postupne sa vzdialenosti predlžovali a dospelí plávali 1 km a behali 5 km. Bola pripravená kategória pre rekreačných športovcov Fit / na vzdialenostiach 400m plávanie a 2km beh/, kde si mohli preteky vyskúšať aj občania Levíc a získať titul Majstra a Majsterky okresu. Bežecká časť pokračovala popoludní v areáli V.ZŠ, kde boli k dispozícii aj šatne, telocvične a jedáleň, kde sa podávala pre všetkých strava. Každý pretekár získal v cieli účastnícku medailu a najrýchlejší v kategórii boli odmenení trofejou a cenou.
LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj zrekonštruovaných 1. - 4. izbových bytov na Kyjevskej ul. 7 v Leviciach.

Zvlášť bol ocenený najmladší účastník: Barborka Gajdošová z ŠK Atóm Levice, nar. 2010 a Peter Tobiaš nar. 1949 z triklubu FTVŠ Bratislava.

Pódiové umiestnenia v kategóriách z ŠK Atóm Levice:
Kategória nádeje: 2007 a ml.:
Žaneta Gajdošová - 2.miesto
Deborka Moravská - 3.miesto
Marian Mjartan - 3.miesto

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.

Patrik Martinčík - 3.miesto

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

Elit ženy muži:
Ivana Kuriačková - 1.miesto
Jakub Mészáros - 3.miesto

Veteránky:
Mirka Jánošová - 2.miesto

K úspešnej organizácii pretekov, výborným umiestneniam domácich pretekárov ŠK Atóm Levice ako aj podpore a povzbudzovaniu domácich fanúšikov sa pridalo aj príjemné slnečné počasie, čo dodáva chuť a motiváciu na ďaľšie usporiadanie Levického akvatlonu.

Mgr. Ervín Szalma - učiteľ - kandidát na poslanca Národnej rady Slovenskej republiky - voľte č. 20, krúžkujte č. 73

Kompletné výsledky prvého Levického akvatlonu TU.

Fotografie z prvého Levického akvatlonu na Facebook stránke Leviceonline.sk TU.

Ďalšie fotografie z prvého Levického akvatlonu TU.

zdroj: Mgr.Mária Kuriačková

POZRITE SI TIEŽ:

- Na pretekoch Putovného pohára Slovenského Raja Marian Mjartan s piatimi medailami!