04262024pia

Bombardér Švec piatimi gólmi vystrieľal Levicam domácu výhru nad Novými Zámkami

LEVICE 19. novembra 2015 - Na 7. kolo najvyššej súťaže vo futsale nastúpili levickí futsalisti v krajskom derby proti Novým Zámkom netradične v stredu 18.11.2015.

Stretnutie domáci začali výborne, keď už v 2. minúte otvoril Švec skóre stretnutia. V prvej časti hry si Levičania vypracovali neskutočné množstvo šancí na skórovanie, avšak ich nedokázali premeniť, za čo boli potrestaní v 12. minúte, keď hostia dokázali vyrovnať na 1:1. Radosť hostí netrvala dlho, keďže Švec v 13. minúte opäť naklonil misky váh na stranu Levíc a bolo 2:1. V závere prvej časti hry padli ešte 2 góly. Najprv Švec v 17. minúte zvýšil náskok na rozdiel dvoch gólov, avšak hneď v 18. minúte hostia znížili na rozdiel 1 gólu na 3:2. Týmto výsledkom skončil aj prvý polčas.

Výučba Anglického a Španielkého jazyka v Leviciach - jazyková škola ACADEMIA OLÉ

Úvod druhej časti hry bol pre domácich ako zo zlého sna. Najprv sa v 6. minúte zranil v domácej bránke Bielik, ktorého musel v bráne nahradiť Rasťo Obický. Levickí hráči mu však nepomohli a hostia v priebehu dvoch minút strelili 2 góly a bolo 3:4. Futsalistov Levíc tento moment zomkol a snažili sa z nepriaznivým výsledkom niečo urobiť. K obratu ich nakopol s vyrovnávajúcim gólom Švec 5 minút pred koncom stretnutia a bolo 4:4. V tej istej minúte Milan Chudý svojím premiérovým gólom otočil priebeh stretnutia v prospech Levičanov. Radosť domácich futsalistov trvala iba minútu, keď hostia znova vyrovnali a bolo 5:5. Keď sa už zdalo, že sa stretnutie skončí remízou, zobral na seba zodpovednosť Gabo Švec a svojím 5 gólom rozhodol o našom víťazstve. Hostia sa odhodlali na hru bez brankára, avšak nezostával im už čas na zmenu skóre. Stretnutie sa muselo prítomným divákom páčiť. Levických hráčov prišli povzbudiť aj bratia Mališovci, ktorí onedlho opäť cestujú späť za veľkú mláku a medzi divákmi svojich spoluhráčov povzbudzoval aj Egon Zorád.

Futsal team Levice - MFK Tupperware Nové Zámky 6:5 (3:2)

góly LV - G.Švec 5, M.Chudý
ž.k - M.Budovec, M.Obický
zostava Levice - E.Bielik (R.Obický), J.Krivočenko(C), G.Švec, M.Budovec,V.Rakica, M.Chudý, M.Graus, M.Obický, T.Lakatoš,
M.Janček

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach

Povedali po zápase:

Gabriel Švec, Futsal Team Levice: "Každé víťazstvo poteší, bojovali sme celý kolektív, čiže na dnešnej výhre má zásluhu
celé naše mužstvo. Celý zápas bol "na vážkach", nedarilo sa nám odtrhnúť sa na 2-3 góly a bol by pre nás kľudnejší zápas.
Zámčania hrali celý zápas takú hru, ktorá nám nevyhovovala. Hlavné je, že sme to dotiahli do víťazného konca. Priznám sa,
že sme čakali, že vyhráme výraznejším rozdielom, no každý zápas je o niečom inom a to je na futsale krásne. Na tento zápas
sme sa pripravovali, aj sme čakali, s čím na nás Nové Zámky vyrukujú, no cez zápas to vyšlo inak."

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...
Tomáš Oršolík, Tupperware Nové Zámky: "Myslím si, že sme ešte dosť neskúsené mužstvo. Len posledné dva týždne sme takto
pokope, sme mladí. Verím však, že postupom času sa to zlepší. V predchádzajúcom zápase sme vyhrali s Prešovom a dnes sme
dostali taký gól...nebudem to pripisovať rozhodcom, no tiež v tom mali prsty. Mrzí nás to. Zápas mal dobrú úroveň, prišlo
veľa divákov, vedeli sme, že tu bude dobrá atmosféra najmä pre domáce mužstvo, ktoré je pokope už niekoľko rokov. Dnes nám
to nevyšlo, dúfame, že nám to výjde nabudúce. Ja som veril, že dnes tu vyhráme. My sa snažíme hrať stále to isté.
Zatiahneme sa a hráme na rýchle brejky, čo nám dnes aj vychádzalo. Mali sme tam šance, ktoré sme nevyužili. Domáci takúto
hru od nás nečakali a verím, že sme ich zaskočili. Vidím na našom mužstve a na našich tréningoch, že sa zlepšujeme."

Zo zápasu sme pripravili aj fotoreportáž, ktorú si môžete pozrieť na Facebook stránke Leviceonline.sk TU.