08032020pon

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Finále 2. hokejovej ligy sa napokon rozhodne v Detve, vedenie HK Brezno s tým nesúhlasí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 22. februára 2019 - Ako je už niekoľko dní zrejmé, rozhodujúci 3. zápas finále 2. hokejovej ligy medzi HK Levice a MHK Rimavská Sobota sa presunul z Brezna do Detvy a uskutoční sa v sobotu 23.2.2019 o 18:00 hod. Víťaz finálovej série nastúpi v baráži proti HC Prešov.

Finále 2. hokejovej ligy sa napokon rozhodne v Detve, vedenie HK Brezno s tým nesúhlasí

Zo stanoviska HK Brezno, kde sa rozhodujúci zápas mal uskutočniť, je zrejmé, že s presunom zápasu nesúhlasí. Klub na svojej Facebook stránke dňa 18.2.2019 uverejnil nasledovné:

FINÁLE O VÍŤAZA 2.HL SA V BREZNE NEUSKUTOČNÍ!!!
Vážení fanúšikovia hokeja, pripravované finále medzi HK LEVICE - HKM RIMAVSKA SOBOTA, ktoré sa malo uskutočniť 23.02.2019 v Aréne Brezno, sa žiaľ neuskutoční. Aj napriek dohode na Ligovej komisii v Hronseku dňa 10.01.2019 o mieste stretnutia a nesúhlasu klubu HK Levice o zmene miesta z Brezna na Detvu, sa dnes na žiadosť HKM RS rozhodlo na VV SZĽH, že sa duel odohrá v Detve.
Toto konanie je zo strany HKM RS absolútne neférové! 5 dni pred finále sa zmení miesto stretnutia a vedenie HKM RS tuto informáciu nijakým spôsobom neoznámi dohodnutému Organizátorovi HK BREZNO. Ani len žiadna zmienka o tom, že tak uvažujú!!!HKB dnes o 18:40 obdržal mail od SZĽH, kde bolo toto rozhodnutie na podnet HKM RS uvedené do platnosti. Od Zasadnutia ZOKU v Hronseku 10.01.2019 nás absolútne nikto z HKM RS
neinformoval, o tom že uvažujú o zmene miesta prípadného tretieho stretnutia a že majú s Arénou Brezno nejaký problém. Keď sme ponúkli naše Mesto a Arénu pre boje o tretie miesto a finále, ani jeden klub nepovedal rozhodne nie. Ani jeden nemal námietky. (Dohoda bola tak, aby to oba kluby mali na pol cestu, teda približne rovnako)
Pre nás to teda znamenalo, pripraviť boj o tretie miesto a finále na najvyššej možnej úrovni, ktorú sme mohli poskytnú podľa našich možnosti. Nechceli sme to robiť pre nič iné, ako len pre divákov a samotné kluby, účastníkov o tretie miesto a finále.
HK BREZNO dnes ráno náhodou obdržal info, že sa niečo deje a tak vedenie okamžite po obdržanie tejto informácie telefonicky kontaktovalo vedenie HKM RS. Po vzájomnom telefonáte nám bolo sľúbené, že nás HKM RS bude o tejto veci informovať hneď, ako bude mať informáciu. Doteraz sa tak nestalo!!!
Je zvláštne, že tu všetci vravíme, ako by sme to mali robiť, čo by sme mali spraviť, aby šiel hokej dopredu a dnes opäť zistíme, že ani len tie najjednoduchšie veci (obyčajná komunikácia) nedokážeme zrealizovať a tak isto sa tu dejú praktiky, ktoré s férovostou nemajú nič spoločné. A najkrajšie na tom všetkom je, že to odobril aj zväz.

"Najprv mi išla na jazyk otázka, prečo to tak HKM RS strašne tlačilo a prečo to tak veľmi tajili....Argumenty boli náklady a cesta, ale prečo to nikomu nepovedali?
No podľa zistených info už teraz viem, že to veru nie je rozpočet ani cesta....
Dnes je deň, kedy mám chuť zabaliť celý hokej.
PS: Verím, že pán LUPTÁK to finále pripraví na najvyššej možnej úrovni a že si finalisti a diváci toto podujatie užijú. Nech zvíťazí lepší," vyjadril sa na Facebook stránke HK Brezno člen VV HKB Peter Šulej.

Vyjadrenie HKM Rimavská Sobota k presunu zápasu do Detvy:

Vedenie HKM Rimavská Sobota sa chce vyjadriť k situácii ohľadom finálovej série.
My ako klub sme 04/02/2019 po postupe do celoslovenského finále riešili dostupnosť ľadovej plochy vo Zvolene, Banskej Bystrici a potom v Detve. Nezdalo sa nám rozumné a vhodné riešiť a myslieť na dejisko tretieho finálového zápasu v čase, keď sa ešte rozbiehali boje v play-off, preto sme začali situáciu riešiť až po postupe.
Prievidza sa riešila na podnet HK Levice. V správe SZĽH je mylne napísané, že to bolo iniciované z našej strany. Tieto kluby sme riešili najmä kvôli ideálnej polohe pre oboch súperov. Zvolen po 80 km, a Banská Bystrica po 100 km. Nanešťastie, tieto kluby sú 23/02/2019 plne vyťažené a nemôžu nám poskytnúť ľadovú plochu. Náš tretí návrh Detva nás dokázali vsunúť do ich harmonogramu, tak sme sa snažili využiť ich ľad.
Následne v mene klubu HKM Rimavská Sobota sa viedol telefonát s vedením HK Levice, ich vyjadrenie bolo, že im je prakticky jedno kde sa bude hrať, ale nakoľko už posielali vyjadrenie že sa bude hrať v Brezne, tak to už nejdú meniť. Hlavne nech to je čistý a férový zápas ako to bolo v Leviciach či v Rimavskej Sobote.
Vedenie HKM Rimavská Sobota sa chystalo vypísať prostredníctvom FB informáciu, že sa bude hrať v Brezne, keď prišiel email zo SZĽH, ktorý rozhodol o finálovom zápase v Detve.
Dôležitá vec, čo pôvodní organizátori zabudli spomenúť, že rozhodnutie bolo pomocou žrebu, ako tomu bolo aj prvý finálový zápas, ktorý určil výhodu domáceho prostredia Leviciam. Čo možno vedenie Brezna zabudlo pripomenúť, náklady na štadión pod ich vedením by účastníkov finále stál 1000 eur plus 1/3 zo vstupného, údajne to bola podobná ponuka ako mala Prievidza. Detva náklady na tento zápas uhradí sama výmenou za 100% výnosu zo vstupného, ktoré si určí samotná Detva.
My, vedenie HKM Rimavská Sobota, a pokiaľ sa môžeme vyjadriť aj v mene HK Levice, veríme, že oba tímy príde podporiť množstvo fanúšikov, keďže to majú aj Levičania bližšie. Očakávame férový a čistý zápas, ako to bolo v Leviciach či v Rimavskej Sobote.

Podľa kapitána HK Levice Tomáša Segíňa akékoľvek miesto zápasu nemôže ovplyvniť hru levického klubu. "Na rozhodujúci zápas sa pripravujeme presne tak isto, ako na Prievidzu a Púchov, tréningový proces sa nemenil. Čo sa týka miesta zápasu, si myslím, že tam hrá úlohu aj rozmer ihriska, keďže v Brezne je veľké a v Detve menšie. V Leviciach máme ako v Brezne a v Rimavskej Sobote je malé a úzke. No ale možno, že sa mýlim a nejde len o to," povedal Segíň.

Podľa neho by však bola škoda, keby kvôli vzdialenosti ľudia neprišli. "Pre koho sa to potom robí, ak nie pre ľudí? Nemám info, na základe čoho sa vyberalo to miesto, ale robiť sa to má pre ľudí a levický fanúšik má záujem o hokej, čo dokázal doma a je škoda, že to je taká diaľka," dodal kapitán HK Levice.

zdroj: www.leviceonline.sk, foto: HK Levice

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre