02222020sob

Hokej a hokejové správy, aktuality z mesta Levice

Hokejový Mikuláš zavítal aj na levický ľad

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 18. decembra 2018 - Pomaly prichádzajú najkrajšie sviatky roka a s ním obdobie plné zázrakov. Zázrakov na ktoré sa tešia nielen deti, ale aj my dospelí. Zimný štadión v Leviciach sa premenil 10.12.2018 na miesto plné čarovných chvíľ, čertíkov, aj anjelov a prišiel dokonca aj Mikuláš s Goolym – oficiálnym maskotom majstrovstiev sveta v hokeji 2011, ktoré sa konali práve na Slovensku.

Hokejový Mikuláš zavítal aj na levický ľad

Program bol bohatý a zúčastnilo sa ho bezmála 300 detí počnúc od najmenších z hokejových škôlok, ktoré spolupracujú s klubom na rozvíjaní korčuliarskych zručností detičiek, cez všetky mládežnícke hokejové kategórie a ich trénerov až po seniorov z A.mužstva, ktoré v tejto sezóne má tie najvyššie ambície.

A paráda to bola naozaj veliká, ako veľká hokejová exhibícia. Slávnostný nástup na ľadovú plochu hráčov, áno hráčov - škôlkárov bol naozaj veľkolepý. Za znejúcich tónov hokejových podmazov na ľad postupne nastupovali družstvá škôlkárov z materských škôlok na ul. Tekovská, Okružná, Saratovská, Konopná a Dopravná. Nasledovali ich hokejové prípravky prvého a druhého ročníka a postupne sa pridali ďalšie kategórie v podobe škriatkov a anjelov, ktorí svojim mladším hokejovým spoluhráčom pomáhali na ľade.

Škôlkári a hokejová prípravka prvých a druhých ročníkov za podpory svojich rodičov, starých rodičov a kamarátov, ktorí zaujali miesto na tribúne zimného štadióna, predviedli svoje korčuliarske zručnosti, ktoré sa od septembra na svojich tréningoch naučili. A učiteľov mali naozaj výborných, veď kolektív trénerov HK Levice im mal čo odovzdať zo svojej bohatej trénerskej kariéry. Na ľade svoje zručnosti predviedla aj hokejová prípravka, ktorá vykorčuľovala v hokejovej výstroji a klubových dresoch, predviedla zručnosti s vedením puku a streľbou na bránku.

Po tejto malej hokejovej exhibícii našich najmenších hokejistov v spolupráci s krasokorčuliarskym klubom HK Nitra Kraso svoje krasokorčuliarske majstrovstvo predviedla členka klubu Nelka Horváthová, ktorá predviedla krátku zostavu najklasickejšieho zimného športu.

A Mikuláš? Celý hokejový klub, deti, rodičia už netrpezlivo očakávali jeho príchod. Za spoločného burácajúceho pokryku sa Mikuláš predsa len dostavil v sprievode hokejistov seniorského "Áčka". Mikuláš ukázal, že sa dokáže korčuľovať a tak popri svojej povinnosti rozdávania darčekov si s celým hokejovým klubom v Leviciach zakorčuľoval, vyšantil sa s deťmi, okrem darčekov rozdával okolo seba aj dobrú náladu.

Mikuláš na ľade bol však ešte čímsi výnimočný – všetci sme si boli akýsi bližší, ako dobrí susedia. Bolo cítiť, že v Leviciach sme jednoducho doma.

Celý hokejový klub v Leviciach praje všetkým malým budúcim hokejistom a reprezentantom klubu krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov, deťom veľa odhodlanosti korčuľovať za svojim cieľom, rodičom veľa trpezlivosti a podporu svojim deťom pri športe zvanom hokej.

VESELÉ VIANOCE 2018 praje Hokejový klub Levice

Zdroj a foto: Marián Moravčík

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre