LEVICE 30. januára 2015 - Levičania aj v treťom zápase sezóny porazili súpera z Púchova. V priebehu štyroch posledných hraných kôl hrali Levičania tretí krát predĺženie, zhodou okolností vždy po stave 4:4 na konci riadneho hracieho času. Doma s Partizánskym prehrali na samostatné nájazdy, doma s Nitrou prehrali v predĺžení a až v Púchove sa tešili z víťazstva 5:4 po predĺžení.

V herne vyrovnanom zápase viedli vždy hostia a domáci doťahovali. Levičania využili dve presilovky a dali dokonca aj gól v oslabení. V zápase sa opäť gólovo presadil najlepší strelec Levíc Tomáš Segíň, keď strelil dva góly. Pri víťaznom góle v predĺžení sa individuálne presadil Daniil Bikbulatov. Štvrtáci cestovali do Partizánskeho na prípravný turnaj minihokeja, starší a mladší žiaci cestovali do Detvy na zápas s miestnymi Bleskami, piataci doma nastúpili proti Trenčanom. Prinášame Vám kompletné víkendové výsledky družstiev HK Levice.
ŠHK Púchov 4:5pp HK Levice (0:2; 2:1; 2:1 - 0:1)
Góly LV: 4. Segíň T. (Socha), 18. Segíň T. (Vrťo, Socha), 28. Hronec (Záhorský), 43. Záhorský (Ozimák, Hronec), 62. Bikbulatov (Záhorský, Pitlanič)
Zostava LV: Račko - Ozimák, Socha, Bikbulatov, Segíň T., Vrťo - Pitlanič, Roško, Hronec, Sucharda, Záhorský - Školník, Kiepeš, Kmeť, Michalovič, Stankovič - Adámik
Zostava PU: Kučík - Hulák, Zalčík, Doležel, Furo, Krejčí - Dvorský, Kováčik, Faktor, Stráňovský, Viedenský - Martinák, Zemko, Bajtala, Smatana, Štubňa - Matušů, Žiačík
Rozhodovali: Krist – Jurčiak, Krajčík
Vylúčenia: 7:7 na 2 min., navyše Adámik (LV) - 10 min. + DKZ nešportové správanie sa hráča
Strely: 45:31
Divákov: 249
Mgr. Július Beňuš, tréner HK Levice: „Máme za sebou ďalší veľmi náročný zápas. Po prvej herne vyrovnanej tretine sme vyhrávali 2:0. Od druhej súper začínal preberať hernú iniciatívu, no aj napriek tomu sme mali možnosť zvýšiť náš gólový náskok práve my. Znovu sme nepremenili niekoľko tutoviek. Zákonite prišla odpoveď súpera, ktorý sa k nám dotiahol na jeden gól. Do tretej tretiny sme vchádzali, ako už po niekoľký krát v tejto sezóne s gólovým vedením. Keď sme svoj náskok v tejto časti hry zvýšili o ďalší gól, zdalo sa, že by to mohlo dneska vyjsť na plný bodový zisk. No v presilovej hre súpera sme napokon inkasovali dotlačený gól aj napriek obrovskej snahe a obetavej hre nášho obrancu Daniela Sochu, ktorý telom zastúpil brankára v našej bráne. Súper sa znovu dotiahol na rozdiel jedného gólu. V krátkom časovom úseku, zrejme po ešte trvajúcej hernej dekoncentrácii sme inkasovali vyrovnávajúci gól a dráma v zápase naberala na obrátkach. Obrovské šťastie stálo pri nás päť sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, kedy sa zdalo, že súperov hráč už zasunie puk do našej bránky, no výnimočný zákrok betónom vytiahol náš gólman Račko a ďalším zo série mnohých top zákrokov zabránil streleniu víťazného gólu súpera. Zápas sa nakoniec preniesol do predĺženia v ktorom náš legionár Daniil Bikbulatov síce na druhý krát, ale predsa, rozhodol o našom víťazstve 5:4. Na záver by som chcel uznať kvalitu posilneného družstva Púchova, ale hlavne by som chcel pochváliť našich chlapcov za bojovný výkon a poďakovať im za víťazstvo.“
Nasledujúci zápas: HK Levice – MHK Dubnica (31.1.2015 o 17:30), 23.kolo
Aktuálna tabuľka 2. ligy sk. A:
1. HC Nové Zámky 60
2. MHK Dubnica 43
3. Dynamax Nitra 38
4. HK Levice 34
5. ŠHK Púchov 29
6. HK Iskra Partizánske 24
7. HC Petržalka 2010 17
8. HO Hamikovo 12
9. HC '05 B. Bystrica "B" 10
4HP HK Levice - ISKRA CUP 2015 Partizánske
Prípravný turnaj minihokeja 4.ročník – Prípravka II.
Veková kategória: 4. ročnik - po 31.8.2004 do 1.9.2005 (1 školský rok), mladší hráči s platným ostaršením, nie však mladší ako 3. ročník
Účastníci: HK KŠK Hoba Bratislava, HK Iskra Partizánske, HK Dukla Trenčín, HK Levice, HC Topoľčany, Wiena Tigers
V nedeľu 25.1.2015 sa náš tým štvrtákov doplnený o tretiakov zúčastnil ďalšieho turnaja prípraviek organizovaných SZĽH v Partizánskom. Okrem nášho družstva a domácich sa na turnaji predstavili aj družstvá Topoľčian, Trenčína, Viedne a Hoby Bratislava. Tentokrát však bol turnaj špecifický novým herným systémom. Oproti doteraz zaužívanému formátu, kedy sa hralo 4-4, sa v Partizánskom hralo o jedného menej teda 3-3. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. V skupine sa hralo hracím systémom každý s každým a následne podľa umiestnenia v skupine sa hralo o celkové umiestnenie. V našej skupine sme si zmerali sily s domácou Iskrou a s hráčmi z Topoľčian.
HK Iskra Partizánske – HK Levice 8:4
Michal Dávid, tréner HK Levice: "V prvom zápase proti domácim sme mali lepší úvod. Hneď od začiatku sme boli aktívnejší, čo viedlo aj k vedúcemu gólu. V tomto tempe sme pokračovali až do stavu 4:3 v náš prospech. Potom sme však nepochopiteľne prestali korčuľovať a stali sa až príliš pasívnymi, čo domáci využili a strelili nám 3 góly. V závere, keď sme sa snažili ešte niečo urobiť s výsledkom, domáci potrestali naše chyby ďalšími 2 gólmi až sme nakoniec zápas prehrali výsledkom 4:8."
HK Levice – HC Topoľčany 8:8
Michal Dávid, tréner HK Levice: "Druhý zápas sme začali ako ten prvý. Hneď od úvodu sme opäť prevzali iniciatívu, ktorá vyústila do nášho rýchleho vedenia 4:1. Hrali sme dobre a aktívne. Za nášho vedenia sme však opäť prestali korčuľovať a nechali súpera ohrozovať nášho brankára čoraz častejšie. Táto naša pasivita sa nám vypomstila tým, že súper nám 4 gólmi otočil výsledok na 4:5. Za nepriaznivého stavu sa nám podarilo trochu pozviechať, z čoho sme dokázali vyťažiť 2 góly a opäť otočiť skóre v náš prospech. Ani toto vedenie sa nám však nepodarilo udržať a po našich chybách nám súper strelil ďalšie 3 góly. Keď sa už zdalo, že aj druhý zápas prehráme, v predposlednej minúte fauloval súperov hráč a my sme mali výhodu trestného strieľania. Samostatný nájazd premenil M. Kasala, čím znížil na rozdiel jedného gólu. V poslednej minúte sme tým pádom potrebovali streliť ešte jeden gól, aby sme vyrovnali a hrali o konečné 3. miesto na turnaji. Tesne pred koncom zápasu sa Topoľčanci opäť dopustili faulu, čím nám darovali ďalšie trestné strieľanie. Tentokrát sa na samostatný nájazd postavil N. Régy a po uplynutí hracej doby zariadil gólom remízu 8:8 a nás posunul do boja o konečné 3. miesto."
Zápas o konečné tretie miesto:
HK Levice – Dukla Trenčín 3:5
Michal Dávid, tréner HK Levice: "V zápase o bronz sme sa postavili proti družstvu z Trenčína. Od začiatku sme však museli doťahovať súperove vedenie, ktoré bolo dôsledkom našich chýb. Snažili sme vyrovnať, ale vždy, keď sme znížili, sme znovu spravili chybu, po ktorej sme inkasovali. V závere zápasu nám už však nezostali sily na vyrovnanie a ani súper nespravil chyby ako Topoľčanci a tak sme prehrali 3:5, čím sme obsadili konečnú 4. priečku."
Výsledky HK Levice:
HK Levice 4:8 HK Iskra Partizánske
HK Levice 8:8 HC Topoľčany
HK Levice 3:5 HK Dukla Trenčín
Konečné poradie:
0. HK KŠK Hoba Bratislava
1. HK Iskra Partizánske
2. HK Dukla Trenčín
3. HK Levice
4. HC Topoľčany
5. Wiena Tigers
Ako tréner som celkom spokojný s tým, čo sme predviedli na tomto turnaji. V prvých dvoch zápasoch ma mrzí, že sme nedokázali udržať vedenie a v určitých momentoch zápasov sme prestali korčuľovať a zostali sa len prizerať na súpera, ako nám otáča výsledok. Myslím, že sme mali na to, aby sme oba zápasy vyhrali. Chce to však hrať od začiatku do konca naplno, čo sa nám nepodarilo. V poslednom zápase nám už aj trochu chýbali sily, keď sme v niektorých momentoch už nedokázali so súperom korčuľovať. Aj tak som však spokojný aspoň s faktom, že naše Áčko s Trenčínom vyhralo svoj mikrozápas 2:1. Takisto som spokojný aj s výkonmi obidvoch brankárov, ktorí vychytali veľa striel súperov. Na turnaji ma ešte zaujal aj nový herný systém 3-3. Vďaka nemu bolo na ľade viac priestoru a hráči boli nútení viac korčuľovať. Podľa mňa sa tým hra ešte trochu zrýchlila a stala sa zaujímavejšou no náročnejšou na korčuľovanie. Navyše, ak sa hráči naučia ako prekabátiť súpera, môže vznikať veľké množstvo prečíslení a tým pádom aj šancí na strelenie gólu. Celkovo si však myslím, že na tomto turnaji sme odohrali to, na čo máme natrénované a preto aj konečné umiestnenie odráža našu celkovú momentálnu silu.
Mgr. Michal Dávid – tréner HK Levice
Marian Moravčík – HK Levice
Starší žiaci: Blesky Detva - HK LEVICE 5:4 (1:1,2:2,2:1)
góly LV: Patrik Kosiba, Matej Kvočka, Karol Vrbka, Patrícia Agoštonová.
V nedelu 25.1.2015 cestovali žiaci HK Levice na súperov ľad do Detvy. Po peknej 7 zápasovej sérii víťazstiev. Levičania odohrali veľmi smoliarske stretnutie. Počas celého zápasu viedli, súperovi zdatne vzdorovali avšak nakoniec sa im na ľade súpera nepodarilo bodovať, nakoľko súper bol opäť ako každú nedeľu posilnený o 5 hráčov z Martina a Banskej Bystrice. Levičania predvádzali pekný hokej, keď 10 min. pred koncom viedli 3:4, mali vyloženú šancu, prestrelili smolne prázdnu Detviansku bránku a v tomto momente, keď mohli ísť do rozhodujúceho dvojgólového vedenia, sa súper paradoxne chytil, pritlačil Levičanov, vyrovnal a nakoniec 2 min. pred koncom im strelil rozhodujúci 5.gól. V závere zápasu chlapcom už chýbali sily a tak, dá sa povedať, nešťastne prehrali.
Tréner kategórie Jozef Guťan: "Pred chlapcami skláňam klobúk, nakolko odohrali výborné stretnutie, pri troške šťastia mohli aj vyhrať. V sobotu večer sme pred zápasom mali v hre na zápas 7 hráčov a tak v nedeľu museli nastúpiť 3 chlapci s horúčkami, na liekoch s vyrózou. Hrali sme aj tak výborne, mali sme množstvo šancí avšak súper po ojedinelých útokoch vždy skóroval. Určite dnes nevyhralo lepšie družstvo. Chalani odovzdali ozaj maximum, za prístup k zápasu im chcem do posledného hráča poďakovať. Zároveň chcem poďakovať rodičom, ktorí im priamo na zápase dopomohli k výkonu povolenými vitamínmy. Doliečime sa a pripravíme sa na sobotu, keď doma hostíme v boji o 3. miesto Senicu."
Mladší žiaci: Blesky Detva - HK Levice 6:2 (0:1,4:0,2:1)
góly LV: Erik Nochta
Mladší žiaci tiež nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, keď tiež v ich družstve šarapatí vyróza. Prvá tretina bola skvelá, ujali sa vedenia, avšak postupne chlapci herne odchádzali, súper ich pritlačil a v druhej tretine prakticky o výsledku rozhodol. Tretia tretina mala tak charakter dohrávania zápasu. Torzo chlapcov, ktoré dnes nastúpilo na zápas, nedokázalo súperovi vzdorovať.
Tréneri kategórie Daniel Socha, Jozef Gutan: "Bez našich stabilných hráčov zo zostavy a lídrov družstva sa nám hralo ťažko. Z celej kategórie mladších žiakov HK Levice máme z 26 hráčov zdravých 13 a tak sme museli nastúpit v zostave, v akej sme nastúpili. Škoda, že sme neboli v plnej sile. Určite by bol výsledok inakší. Ďakujeme chlapcom za prístup k tomuto zápasu."
I.liga prípraviek 5ŠHT – 17.kolo
HK Levice – Dukla Trenčín 1:11 (0:3, 0:4, 1:4)
Do zápasu vstúpili aktívnejšie mládežníci z Trenčína, keď sa v 4. minúte ujali vedenia. Od začiatku sa hralo plynule, súper dobre korčuľoval, kombinoval a na ľade dominoval po každej stránke. Po fauloch hosťujúceho celku sme nepremenili ani trestné strieľanie a po prvej tretine sme odchádzali do šatne s trojgólovým mankom.
Začiatok druhej tretiny bol z našej strany lepší, napádali sme súpera a tlačili sme sa pred bránku, z čoho bolo počuť aj dve žrdky. Po tomto momente nás súper zatlačil, lepšie kombinoval z čoho pramenili aj góly v našej bránke v pomere 0:4.
V poslednej tretine sme znova poľavili, súper pridal na aktivite v korčuľovaní, napádal nás a výsledok v závere tretiny 0:4 tomu nasvedčoval. Naša radosť prišla až 58.minúte stretnutia v podobe gólu, keď po faule hosťujúceho hráča premenil trestné strieľanie Adam Horváth.
HK Levice: Grobař - Doboš, Matuška, Juhás, Pacala, Moravčík, Kravec - Drapák, Horváth, Gellen, Ešek, Majetič, Grmanová, Farkaš P., Kiraly
Marián Fliega, tréner HK Levice: "Zápas nám vôbec nevyšiel. Navyše nám do zostavy z titulu choroby chýbali tak obrancovia ako aj útočníci a jeden brankár. Chcem vyzdvihnúť brankára Grobařa za vynikajúce zákroky počas celého zápasu, veď to bol jeho tretí zápas v sezóne, nebyť jeho, súper by nám ešte zopár gólov pridal.“
Počet divákov: 46
Nasledujúci zápas 5ŠHT: HK Levice – Slovan Bratislava „A“ (1.2.2015)
Marian Moravčík – vedúci družstva