07022020štv

Šiesta liga ObFZ Levice bude mať 17 účastníkov, siedma o jedno mužstvo viac

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 26. júna 2020 - Do nedele 21. júna polnoci sa mohli futbalové mužstvá prihlásiť do oblastných súťaží, ktoré budú v súťažnom ročníku 2020/21. Podľa prihlášok to vyzerá tak, že 6. liga ObFZ Levice bude mať 17 účastníkov a 7. liga o jedno mužstvo viac.

Šiesta liga ObFZ Levice bude mať 17 účastníkov, siedma o jedno mužstvo viac

Momentka zo zápasu Veľké Turovce - Veľký Ďur.

Letná príprava bude tento rok dlhá a na prvý majstrovský zápas sa fanúšikovia už teraz môžu tešiť. Počas uhorkovej sezóny sa Vám pokúsime priniesť čiastočné informácie z kuchyne jednotlivých klubov, pôsobiacich v okrese.

Jozef Šaliga (Veľké Turovce): "Príprava na nový súťažný ročník prebieha v dobrom tempe, po zvoľnení opatrení sme chodili pravidelne na ihrisko dva až štyri krát do týždňa. Bol som veľmi príjemne prekvapený pozitívnym prístupom hráčov A-tímu, ale aj žiakov, ba dokonca aj starých pánov. Kombináciou všetkých týchto kategórií sme riešili pravidelný pohyb na ihrisku. Do prvého prípravného zápasu sa takmer každý hráč A-tímu zapojil do tréningov. Káder sme patrične doplnili už pred začatím jarnej časti, keď k nám pribudli Vojtech Bartal, Anton Farkaš z Plášťoviec a Ján Topán z Vyškoviec. Všetci traja potvrdili záujem pokračovať u nás aj v jesennej časti. Pribudnúť by mali aj dvaja mladí futbalisti a po zranení by sa mohli vrátiť aj Marek Vinger a Imre Misko. Dúfam, že zložením kádra budeme lepšie pripravení na sezónu ako po vlaňajšom postupe a nebudeme okupovať posledné priečky tabuľky. Prvý prípravný zápas sme odohrali v nedeľu 14.júna, keď sme doma zdolali Hontianske Trsťany 5:2, po výbornom prvom polčase. Po dlhšom čase sa hral futbal, za čo boli vďační aj diváci, ktorí prišli v hojnom počte napriek daždivému počasiu. V druhom zápase s Hontianskymi Trsťanmi sme remizovali 1:1. O týždeň sa stretneme s Ipeľskými Úľanmi. Dostali sme pozvanie na pohárový turnaj do Dudiniec, kde sa predstavia ešte Starý Tekov a Hontianske Trsťany. Generálka by mala byť s Hornými Turovcami," zhodnotil tréner Veľkých Turoviec.

Šiesta liga ObFZ Levice bude mať 17 účastníkov, siedma o jedno mužstvo viac

Momentka zo zápasu Veľké Turovce - Veľký Ďur.

Peter Najner (Starý Tekov): "S prípravou sme začali od polovice mája, raz týždenne sa mužstvo snažilo využiť možnosť si zatrénovať. Postupne si pridávame tréningové jednotky, v mesiaci jún je to už dvakrát za týždeň. Cez víkend dobiehame hernú prax. Odohrali sme už dva zápasy a to s Čiernymi Kľačanmi 3:3, a tiež s účastníkom piatej ligy s Podlužanmi, kde sme doma zvíťazili 2:0. Ďalšie stretnutie je naplánované na začiatok júla s Levicami, následne 19. júla hráme vonku s Volkovcami, 26.7. s Brehmi vonku, 2. augusta bude generálka, súpera ešte hľadáme. Odišiel Damian Hostinský na výmenu za Dukáta, aj keď bol v doraste v Tekove. Príchody sú tie isté ako na jar, chalani z Tlmáč ale prídu na prestup a z dorastu prišli do prípravy štyria hráči," informoval tréner Starého Tekova.

Kameraman/fotograf na svadbu, prvé sväté prijímanie, stužkovú slávnosť, oslavy, firemné a spoločenské akcie - ANDREJ BUDAI FOTO - VIDEO SLUŽBY

Viliam Rakica (Čajkov): "Tak ako iné mužstvá, aj naše sa pomaly rozbieha a trénujeme. Cez víkend sme vyhrali v Hronských Kosihách 4:0, podali sme kolektívny výkon, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku, ktorý nebol pre nás až tak dôležitý. Posily zatiaľ nemáme, naše mužstvo v podstate ostalo po kope. Prípravné zápasy máme naplánované postupne, zmeriame si sily s Dudincami, Krupinou a Bánovom, ešte nejaké zápasy sú v štádiu riešenia. Verím, že príprava prebehne bez problémov a v auguste si diváci prídu na svoje a opäť uvidia majstrovské stretnutia," priblížil Rakica.

Marián Kačúr (Nová Dedina): "V našom klube prebehla zmena predsedu klubu, po Michalovi Mrázovi to prevzal Martin Jurík. My sme už odohrali dve stretnutia, našimi súpermi boli Hostie a Čierne Kľačany. Na každý víkend máme naplánované prípravné stretnutie. Posledný víkend absolvujeme krátke trojdňové sústredenie na Liptove v Prosieku, odkiaľ pochádza nový predseda klubu. Ďalšie zápasy sú na programe s Podhájskou, Podlužanmi, Žitavanmi, Obycami, Prosiekom a Topoľčiankami. V hráčskom kádri privítame navrátilca Sama Kolena, ktorý naposledy obliekal dres Podlužian," uzavrel Kačúr.

zdroj a foto: jj

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre