01292020str

Víťazom 17. ročníka halového turnaja ObFZ Levice Hontianska Vrbica, bývalý hráč Vrbice najlepším hráčom turnaja

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 13. januára 2020 - V levickej športovej hale sa počas víkendu uskutočnil 17. ročník halového turnaja ObFZ Levice. Na turnaji štartovali, ako je už zvykom mužstvá, ktoré sa po jesennej časti súťaže 2019/20 umiestnili na 1. až 8. mieste v aktuálnej tabuľke šiestej ligy Oblastných majstrovstiev.

Víťazom 17. ročníka halového turnaja ObFZ Levice Hontianska Vrbica, bývalý hráč Vrbice najlepším hráčom turnaja

Hontianska Vrbica - Nový Tekov 5:1.

Mužstvá v skupinovej fáze odohrali niekoľko zaujímavých zápasov. Nakoniec sa do finále prebojovali hráči Čajkova a Hontianskej Vrbice. Vo finále sa viac darilo Vrbičanom, ktorí zvíťazili 3:2. Okrem celkového víťazstva získala Hontianska Vrbica aj ocenenie pre brankára Patrika Balogha, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho gólmana na tomto turnaji a Ján Adami sa stal najlepším strelcom s deviatimi gólmi. Najlepším hráčom turnaja sa stal Viliam Rakica z mužstva Čajkova.

Víťazom 17. ročníka halového turnaja ObFZ Levice Hontianska Vrbica, bývalý hráč Vrbice najlepším hráčom turnaja

Záber zo zápasu Nový Tekov - Žemberovce.

Po turnaji sme požiadali o vyjadrenie mladého hráča víťazného družstva Mareka Jančeka. "Do turnaja sme vstúpili s jasným víťazstvom 8:0. Aj ďalšie dve stretnutia v skupine sa niesli v podobnom duchu. Súperov sme k ničomu vážnejšiemu nepustili a s prehľadom sme postúpili. Semifinálový zápas bol ale už o inom a Plavé Vozokany boli veľmi kvalitný súper. Avšak z niektorých ich zákrokov som bol nemilo prekvapený, vo futbale naozaj nemali čo robiť, napriek tomu sa nám ich podarilo zdolať," hráč Hontianskej Vrbice mal po tomto zápase ťažké srdce na hráčov súpera. "Na finálový duel sme nastúpili proti Čajkovu, s týmto mužstvom zo zápasov v hale nemáme priaznivú bilanciu, nakoľko nás na predchádzajúcich turnajoch už dvakrát porazili. Mali sme im teda čo odplácať. Do finálového zápasu sme vstúpili veľmi dobre a rýchlo sme išli do vedenia 3:0. Žiaľ, nechali sme súpera vrátiť sa do zápasu, keď znížili na 3:2. Nakoniec sme však ich tlak ustáli. Myslím si, že tento rok sme turnaj Oblastných majstrovstiev úplne zaslúžene vyhrali. Náš brankár Patrik Balogh získal aj individuálne ocenenie, keď bol vyhlásený za najlepšieho brankára a Ján Adami sa stal najlepším strelcom turnaja. Chcem sa poďakovať všetkým chlapcom za ich výkony počas celého turnaja," skonštatoval Marek Janček po víťazstve na turnaji.

Víťazom 17. ročníka halového turnaja ObFZ Levice Hontianska Vrbica, bývalý hráč Vrbice najlepším hráčom turnaja

Viliam Rakica - najlepší hráč turnaja.

Za najlepšieho hráča turnaja bol vyhlásený Viliam Rakica, ktorý momentálne oblieka dres Čajkova. "Tento turnaj mal dobrú úroveň, mužstvá podali dobré výkony a je dôležité, že sa nikto nezranil. Osobne si myslím, že sme si všetci dobre zahrali. Boli to zaujímavé duely a fanúšikom v hľadisku sa museli páčiť," rád sa podelil o svoje prvé pocity po turnaji Rakica a pokračoval. "Pre nás bol najťažší zápas ten finálový s Hontianskou Vrbicou, nakoľko bolo v kabíne cítiť, že toho bolo už tak akurát. Trošku ťažko sme sa rozbiehali, prehrávali sme už 3:0 a vyzeralo to s nami zle-nedobre, ale podarilo sa nám znížiť na rozdiel gólu 3:2. Finále nám žiaľ nevyšlo, bolo už aj na chlapcoch vidieť, že za celý deň toho bolo na nich dosť. Tento turnaj beriem ako spestrenie prípravy a keď máte okolo seba dobrý kolektív, tak aj trošku zábavy. Ďakujem všetkým chalanom a vedeniu, že som si mohol zahrať. Za predvedenú hru sa určite nemusíme hanbiť. Bol to kolektívny výkon. Škoda, k spokojnosti chýbalo len to prvé miesto," dodal 30-ročný rodák z Mýtnych Ludán.

Podporte finančne Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT.SK

Výsledky turnaja:

Hontianska Vrbica – Žemberovce 8:0
Horné Turovce – Čajkov 3:4
Nový Tekov - Nová Dedina 3:3
Hronské Kosihy – Plavé Vozokany 3:6
Hontianska Vrbica – Nový Tekov 5:1
Horné Turovce – Hronské Kosihy 7:6
Žemberovce – Nová Dedina 3:4
Čajkov – Plavé Vozokany 3:3
Hontianska Vrbica - Nová Dedina 2:0
Horné Turovce – Plavé Vozokany 5:5
Žemberovce – Nový Tekov 5:2
Čajkov – Hronské Kosihy 10:3

o 7. miesto
Nový Tekov – Hronské Kosihy 5:4

1. semifinále
Hontianska Vrbica – Plavé Vozokany 4:3

2. semifinále
Nová Dedina – Čajkov 1:3

o 5. miesto
Žemberovce – Horne Turovce 5:4

o 3. miesto
Plavé Vozokany – Nová Dedina 5:5 na pokutové kopy 2:3

Finále
Hontianska Vrbica – Čajkov 3:2

zdroj: JJ, foto: Erika Hengericsová

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Dobromat.sk - každým nákupom pomáhate

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre