04192024pia

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Začala sa mládežnícka basketbalová liga, na úvod levickí kadeti bez zaváhania

LEVICE 7. októbra 2019 - Začala sa nová sezóna basketbalovej ligy kadetov i žiakov. Levickí kadeti U17 sa predstavili v prvom zápase na domácej palubovke proti MBK AŠK Slávia Trnava, MBK Karlovka Bratislava a na palubovke MŠK BK Žiar nad Hronom. Žiaci U14 sa predstavili doma proti MBK AŠK Slávia Trnava.

ilustračná fotografia.

Liga kadetov U17

ŠBK Junior Levice - MBK AŠK Slávia Trnava 84:72 (22:14, 24:26, 13:20, 25:12)

Body: Szabó 18, Bielik 18, Misal 16, Slamka 14, Tončík 13, Krajčovič 3, Solčanský 2, hrali Gregáň, Klinčok

Prvý zápas na domácej palubovke sme odohrali proti silnému súperovi z Trnavy, ktorému
sme umožnili vďaka zbytočným faulom držať s nami krok v prvom polčase. Oddychový čas
za stavu 64:66, v štvrtej štvrtine, padol na úrodnú pôdu a levickí hráči svojím zodpovedným výkon otočili skóre vo svoj prospech. Koncentrovaným výkonom v posledných minútach si mierny náskok udržali, peknou kombinačnou koncovkou navýšili a potvrdili víťazstvo na domácej palubovke.

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

ŠBK Junior Levice - MBK Karlovka Bratislava 90:52 (24:19, 19:8, 24:13, 23:12)

Body: Krajčovič 17, Szabó 11, Misal 10, Tončík 10, Solčanský 9, Slamka 7, Gregáň 7, Klinčok 6, Kűrti 6, Bielik 4, Rákoci 3

Od prvých minút bolo na palubovke jasné, kto bude diktovať tempo hry. Z chuti si zahrali všetci hráči a podali zodpovedný výkon počas celého zápasu. Chlapcom za dnešný zápas patrí poďakovanie.

MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠBK Junior Levice 58:92 (35:41)

Body LV: Slamka 26, Misal 19, Bielik 17, Tončík 9, Krajčovič 7, Solčanský 6, Szabó 6, Gregáň 2

V dohrávanom zápase 1.kola (kvôli povinnostiam v EYBL), ktorý bol aj úvodným zápasom novej sezóny 2019/2020, odohralo levické družstvo zápasov rôznych polčasov. Prvý polčas sa súper zo Žiaru držal na rozdiel 1-3 košov, hlavne vďaka chybám Levičanov v rozohrávke a zbytočným stratám ako aj nepremieňaní 100% šancí z pod koša.
V prestávke si chlapci vypočuli ostré slová trénera Juríka a nastúpili do 2. polčasu ako vymenení. Po štyroch minútach tretej štvrtiny, úsek štvrtiny vyhrali Levičania 20:4, konečne sa ukľudnili a hrali si svoju hru. Chlapci na ihrisku dôsledne bránili, získavali lopty a po pekných kombináciách v útoku premieňali „voľné“ strely z 3 - bodového územia a náskok narastal až na konečný stav 92:58 pre hosťujúce družstvo.

Liga žiakov U14

ŠBK Junior Levice - MBK AŠK Slávia Trnava 42:49 (6:14, 21:26, 30:38)

Body LV: Lipovský 17, Jánoš  a Števko po 6, Krnčan 4, Hajdamár 3, Škopik a Kasan po 2, Nagy 2

Družstvo domácich odohralo svoj prvý majstrovský zápas, v ktorom podľahli hosťom z Trnavy rozdielom siedmych bodov. Zápas bol v niektorých úsekoch vyrovnaný, no hostia mali miernu hernú aj fyzickú prevahu.

Výsledok zápasu je prijateľný a motivujúci pre hráčov zlepšovať sa a pracovať na nedostatkoch, ktoré zápas odhalil. Ďalší zápas odohrajú žiaci vo štvrtok 10.10.2019 o 15:00 hod. v Dome športu proti silnému Interu Bratislava.

zdroj a fotografia: ŠBK Junior Levice

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie