04252024štv

Basketbal a basketbalové správy z Levíc

Majstrovstvá Slovenska kadetov U17 i starších mini žiakov U12 budú v Leviciach 27.-29.5.2016

LEVICE 18. mája 2016 - Kadeti na Karlovke tromi trojkami v záverečných 20 sekundách predĺženia získali dôležité víťazstvo Levičanov v zápase ako aj v nadstavbovej časti ligy.

V nedeľnom zápase s Komárnom potvrdili rolu favorita a zvíťazili o 10 bodov. Levičania sa stali víťazmi nadstavbovej časti a hostiteľmi finálového turnaja M-SR, ktorý sa uskutoční 27.-29.5.2016 v Športovej hale v Leviciach za účasti Prievidze, Považskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi. Starší mini žiaci sa prezentovali výborným kolektívnym výkonom. Zaslúžene postúpili medzi šesť najlepších družstiev Slovenska. Finálový turnaj bude v dňoch 27.-29. Mája 2016 v Domu športu v Leviciach.

LeviceUbytovanie.sk - Predpredaj 23 zrekonštruovaných bytov v Leviciach na Ul. Kyjevská 5

Liga kadetov

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice „A“ 80 : 83 pp /34 : 33, 70 : 70/

Body LV: Danielič 24 (TH 1/2), Lukniš 14, Adámik 10 (4/6), Bátovský (2/2) a Zigo (5/12) po 9, Goda 8 (1/1), Villem 4 (1/2), Špaňo 3 (1/2), Lacko 2; Družstvo TH 15/27, 3b 10/35

V dôležitom zápase z hľadiska upevnenia si prvej priečky sa Levičanom príliš nedarilo. Stretnutie bolo od začiatku pomerne vyrovnané, ale mierne vedenie si neustále udržiavali domáci hráči. Na začiatku poslednej štvrtine bol náskok domácich už 14-bodový, ale zlepšenou hrou v obrane sa im podarilo krátko pred koncom vyrovnať a zápas skončil v riadnom čase 70:70. V predĺžení mal opäť domáci hráči navrch, ale Levičania ukázali mentálnu odolnosť a úspešnými trojkami dokázali krátko pre koncom predĺženia vyrovnať, ale to nebolo všetko. Levičania dokázali ubrániť záverečný útok Karlovky, Danielič vypichol loptu súperovi a trojkou v poslednej sekunde z polovice ihriska spečatil víťazstvo Levičanov v zápase ako aj nadstavbovej časti ligy.

BO Klokani Komárno – ŠBK Junior Levice „A“ 56 : 66 /24 : 29/

Body LV: Adámik 18 (TH 2/4), Lukniš 14 (2/4), Sirotňák 9, Balogh 8, Slaninka 7 (3/6), Villem 5, Špaňo 4, Bátovský 1 (1/2); Družstvo TH 8/16, 3b 6/22

V nedeľnom zápase s Komárnom už mohli Levičania nastúpiť uvoľnene a bez tlaku. Príležitosť dostali všetci hráči z lavičky, ale aj napriek tomu potvrdili rolu favorita a zvíťazili o 10 bodov. Levičania sa tak len s dvomi prehrali stali víťazmi nadstavbovej časti a hostiteľmi finálového turnaja M-SR

Izomer, s.r.o. - ATÓM - Sv. Michala č. 4, 4. poschodie, 934 01 Levice - hydroizolácie striech lepenkou, fóliou Fatrafol 810, zateplenie a montáž sedlových striech krovy a všetky druhy krytín.

Oblastná súťaž starších mini žiakov U12

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 35 : 55 /17 : 32/

Body LV: Kováčik 10, Slamka 7, Broškovič a Vízi po 6, Koštrna, Mráz, Matuška, Ištok a Rákoci po 4, Pohánka, Kulčár a Brza po 2

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 31 : 50 /17 : 23/

Body LV: Kováčik 14, Slamka 13, Ištok, Rákoci a Koštrna po 4, Solčánsky, Mráz, Kulčár, Matuška a Adamec po 2, Slaninka 1

Starší minibasketbalisti sa predstavili posledný krát v tejto sezóne u súpera a opäť sa prezentovali výborným kolektívnym výkonom. Pochváliť treba všetkých pätnásť hráčov, za prístup, nasadenie, bojovnosť, ako aj riešenie herných situácii. Mladým Levičanom gratulujeme k postupu medzi šesť najlepších družstiev Slovenska a týmto zároveň všetkých srdečne pozývame v dňoch 27.-29.5.2016 do Domu športu, aby prišli podporiť družstvo Levíc na záverečnom turnaji Majstrovstiev Slovenska.

zdroj a fotografie: ŠBK Junior Levice

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...