04232024uto

Zdravotníctvo

Ocenenie Zdravotník roka získala námestníčka levickej nemocnice

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 25. mája 2023 - Už každoročne Nitriansky samosprávny kraj (NSK) udeľuje ocenenie Zdravotník roka. Ako informovala hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková, tento rok si ocenenie odniesla aj námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Helena Dudášová z Nemocnice Agel Levice.

Ocenenie Zdravotník roka získala námestníčka levickej nemocnice

Okrem toho získali ďakovné diplomy aj traja ďalší zamestnanci levickej nemocnice a to námestník pre ošetrovateľskú starostlivosť a primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Gabriel Mančík, primár oddelenia úrazovej chirurgie Adrian Horváth a vedúca sestra fyziatrie balneológie a liečebnej rehabilitácie Monika Bližňáková.

Ocenenie Zdravotník roka získala námestníčka levickej nemocnice

O tom, že práca zdravotníka je veľmi náročná vo všetkých smeroch niet pochýb. Zdravotníci zachraňujú životy pacientov a robia všetko preto, aby im bola poskytnutá najkvalitnejšia zdravotná starostlivosť. K svoje práci musia pristupovať zodpovedne a vždy pripravene na 100 percent. Preto si ocenenie bezpochyby zaslúžia každý deň. Jedno špeciálne však každý rok udelí aj NSK a ocení zdravotníkov zo všetkých nemocníc v kraji. "Som veľmi šťastná, že som mohla byť ocenená aj na takejto úrovni v kategórií sestra. V zdravotníctve pracujem už dlhú dobu a poviem vám, že neľutujem ani jednu sekundu svojho rozhodnutia. Po ukončení strednej školy v Dolnom Kubíne som začala pracovať ako sestra pri lôžku vo Veľkom Krtíši na oddelení dlhodobo chorých. Mala som možnosť vyskúšať si prácu aj na internej a chirurgickej jednotke intenzívnej starostlivosti, pediatrickom oddelení a v rôznych ambulanciách. V tom čase som zastávala aj funkciu prezidentky regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek vo Veľkom Krtíši," vyjadrila sa ocenená námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť Helena Dudášová.

Ocenenie Zdravotník roka získala námestníčka levickej nemocnice

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Aj napriek svojej náročnej práci zvládla vyštudovať vysokú školu v odbore ošetrovateľstvo s rigoróznou skúškou, špecializáciu v odbore intenzívna starostlivosť u dospelých – špecializácia v odbore manažment v ošetrovateľstve na Lekárskej fakulte UK BA. "V súvislosti so študijným programom sústavného vzdelávania sa stala mentorom klinickej praxe v odbore ošetrovateľstvo. Do Nemocnice Agel Levice nastúpila v roku 2008 na pozíciu námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť," dodala Martina Pavliková.

Ocenenia boli rozdelené do štyroch kategórií: Lekár, sestra, iný zdravotnícky pracovník a celoživotný prínos. Súčasťou krajského oceňovania bolo aj odovzdanie ďakovných diplomov a to aj pre zamestnancov levickej nemocnice. Tie získali: námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť a primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Gabriel Mančík, primár oddelenia úrazovej chirurgie Adrian Horváth a vedúca sestra fyziatrie balneológie a liečebnej rehabilitácie Monika Bližňáková.

zdroj a foto: Agel SK

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre