01162021sob

Zdravotníctvo

Lekár z levickej nemocnice opisuje, ako prekonal koronavírus: "Je to zatiaľ jedno z najťažších ochorení, ktoré som mal..."

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 12. januára 2021 - Zdravotníci, ktorí sú v prvej línii od začiatku epidémie koronavírusu COVID-19, sú dennodenne priamo týmto vírusom ohrozovaní. Aj napriek tomu, že v práci dodržiavajú všetky nariadenia a opatrenia, mnoho z nich sa tomuto ochoreniu nevyhlo. Ako informovala hovorkyňa siete nemocníc Agel Martina Pavliková, Peter Macho, námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť v Nemocnici Agel Levice, sa dokonca koronavírusu v práci vyhol, avšak pravdepodobne sa infikoval doma.

Lekár z levickej nemocnice opisuje, ako prekonal koronavírus - Je to zatiaľ jedno z najťažších ochorení, ktoré som mal...

Už pred testovaním si bol viac-menej istý, že je infikovaný. "Môj syn dostal výsledky PCR pozitívneho steru v ten deň, keď som začal mať klinické príznaky. Tým pádom to bolo pre mňa jasné, infikovaný som aj ja," začína svoje rozprávanie.

Výsledok PCR steru nebol preňho teda žiadnym prekvapením, keďže bol už o pozitivite vopred presvedčený. Peter Macho pociťoval klinické príznaky výrazným spôsobom. "Mal som teploty, triašku, kašeľ či hnačku. Nepríjemné je, že oproti klasickej chrípke ťažkosti trvajú dlhšie a teplota sa vracia," opisuje svoje dni s koronavírusom.

Podľa jeho slov na zvládnutie choroby nemalo vplyv to, že je zdravotníkom. "Moje liečebné opatrenia sa nijako neodlišovali od tých laických. Dodržiaval som pitný režim, užíval antipyretiká a vitamíny C a D3, presne tak, ako sa odporúča. Počas mojej domácej liečby ma prekvapilo, ako dlho klinické príznaky trvali a taktiež pocity celkovej slabosti," uviedol námestník.

Liečil sa presne podľa odporúčaní, a to desať dní v domácej karanténe. "Keďže som iné závažné ochorenia našťastie nikdy nemal, koronavírus považujem za jedno z najťažších a naozaj sa neoplatí ho podceňovať," hovorí Peter Macho.

Podľa jeho slov to neovplyvnilo návrat do práce, keďže v Nemocnici Agel Levice je dobre nastavený hygienicko-epidemiologický režim a zamestnanci striktne používajú osobné ochranné pracovné prostriedky.

zdroj a foto: Agel

Prečítajte si aj:

Páči sa Vám práca Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT? Podporte nás

Cieľom portálu Leviceonline.sk a regionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT je prinášať Vám aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá a ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas najmä z okresu Levice a blízkeho okolia.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť nás môžete poukázaním akejkoľvek sumy na účet nášho občianskeho združenia Regionline.sk:

Slovenská sporiteľňa IBAN:
SK37 0900 0000 0051 5918 8001

konštantný symbol:
0558

FIRMY a ŽIVNOSTNÍCI POZOR! VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU.

TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT
TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre