04232024uto

Zdravotníctvo

Laboratórne výsledky testovaných pedagógov z maďarského Gymnázia v Šahách sú negatívne

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ŠAHY / LEVICE 25. septembra 2020 - Laboratórne výsledky testovaných pedagógov z maďarského Gymnázia v Šahách, na ktorom preventívne prerušili vyučovanie, sú negatívne. Ako informovala Adriana Czigányiová, vedúca Oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Leviciach, z tejto školy boli testovaní aj niektorí študenti, no všetky laboratórne výsledky od týchto študentov ešte dnes nie sú k dispozícii.

Laboratórne výsledky testovaných pedagógov z maďarského Gymnázia v Šahách sú negatívne

Hygiena pre Vašu firmu - papierové utierky, mydlá, dávkovače, čistiace prostriedky a dezinfekcia

Áčko-hygiena.sk - Hygiena a dezinfekcia

Podľa jej ďalších slov je aktuálne v okrese Levice 12 pozitívnych prípadov koronavírusu.

Na Slovensku vo štvrtok 24. septembra pribudlo 419 pozitívne testovaných ľudí, urobilo sa 5540 testov. Vyliečilo sa ďalších 58 ľudí, celkovo sa už zotavilo 4036 pacientov. "Pozitívny výsledok testov mali ľudia vyšetrení v okresoch: Bratislava (54), Námestovo (45), Tvrdošín (26), Nové Zámky (19), Skalica (15), Trnava (15), Prievidza (14), Komárno (14), Spišská Nová Ves (13), Banská Bystrica (11), Košice (11), Prešov (10), Senec (10), Topoľčany (10), Trenčín (10), Dolný Kubín (9), Liptovský Mikuláš (9), Sabinov (8), Stará Ľubovňa (8), Humenné (7), Ilava (6), Nitra (6), Pezinok (6), Poprad (6), Bardejov (5), Senica (5), Trebišov (5). Štyri prípady boli v okresoch Snina a Žilina, po tri prípady v okresoch Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Dunajská Streda, Hlohovec, Malacky, Michalovce, Myjava, Partizánske, Sobrance a Žiar nad Hronom. Po dva prípady mali okresy Čadca, Kežmarok, Martin, Šaľa a Žarnovica, jeden prípad zaznamenali okresy Bytča, Detva, Galanta, Levoča, Lučenec, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Trenčianske Teplice, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou a Zvolen. Je medzi nimi 224 žien a 195 mužov, sú vo veku od 1 do 92 rokov," informovali Ministerstvo zdravotníctva SR.

V nemocniciach je hospitalizovaných 160 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 125 z nich. Na JIS je 12 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 12 pacientov. "Celkový počet pozitívne testovaných ľudí v našej krajine doteraz je 8048, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 433.848 laboratórnych testov. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 je 41. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 3971," dodalo ministerstvo.

zdroj: MZ SR, RÚVZ v Leviciach, foto: pixabay

VÝHODNÁ REKLAMA NA LEVICEONLINE.SK a TVTEKOVHONT TU. TERAZ AKCIA! Objednajte si u nás reklamu na určité obdobie a získate ju na 2x dlhšie!

Výhodná reklama na Leviceonline.sk a TVTEKOVHONT

Podporte projekt celoregionálnej internetovej televízie TVTEKOVHONT

Pozrite si videoreportáže TVTEKOVHONT tu: https://www.youtube.com/tvtekovhont

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Prečítajte si:

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre