ŠTEFAN GREGOR - krúžkujte č. 105 na kandidátke 12 SLOBODA A SOLIDARITA - Voľte silnú ekonomiku pre regióny Slovenska
09242023ned

Novozvolení predstavitelia mesta Levice zložili svoj sľub

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 15. novembra 2022 - V reprezentatívnych priestoroch levickej synagógy sa dňa 15. novembra 2022 uskutočnilo ustanovujúce zasadnutie mestského zastupiteľstva (MsZ), ktorého hlavným bodom programu bolo zloženie sľubu zvolených predstaviteľov samosprávy. Informuje o tom mesto Levice na svojej web stránke.

Novozvolení predstavitelia mesta Levice zložili svoj sľub

Ako prvý, po prevzatí dekrétu od predsedníčky mestskej volebnej komisie Eleny Kuštekovej, zložil sľub nový primátor mesta Ján Krtík do rúk najstaršieho poslanca MsZ Štefana Kalocsaya. "Následne zložilo svoj poslanecký sľub 24 novozvolených poslancov MsZ. Podľa zákona o obecnom zriadení je povinnosťou primátora mesta po jeho zvolení, zložiť na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva zákonom predpísaný sľub. Taktiež novozvolení poslanci MsZ sa ujímajú svojej funkcie po zložení zákonom predpísaného sľubu. Sľub ich zaväzuje konať pri výkone svojej funkcie v záujme občanov, obyvateľov mesta, ako aj jeho celkového rozvoja. Odmietnutie zloženia sľubu alebo zloženie sľubu s výhradou znamená zánik mandátu," informuje mesto.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Primátor Ján Krtík vo svojom príhovore poďakoval občanom za dôveru vo voľbách a zablahoželal novozvoleným poslancom k ich volebnému úspechu. "Voľby nie sú o víťazstve a prehre, ale o dôvere občanov v to, že budeme naše mesto viesť v záujme nás všetkých," povedal primátor, ktorý na záver príhovoru dodal. "Ponúkam svoju víziu hrdého mesta. Mesta, ktoré je hrdé na svoju minulosť, hrdé na svoju súčasnosť a hrdé na to, akú budúcnosť chystá pre naše deti. Chcem byť hrdým primátorom hrdého mesta."

V rámci svojho príhovoru primátor mesta informoval o poverení Petra Benčeka funkciou zástupcu primátora. "Novinkou v porovnaní s predchádzajúcimi volebnými obdobiami je menovanie 2. zástupcu, ktorým sa stal Matej Haško. Zároveň primátor informoval o menovaní Martina Danieliča do funkcie prednostu mestského úradu. Po zložení sľubu sa venovali poslaneckým povinnostiam pri prerokovaní prvých predložených materiálov," priblížilo mesto.

Poslanci Mestského zastupiteľstva

Zloženie MsZ:
1. Petra Števková, Tím Kraj Nitra
2. Ervín Szalma, NEKA
3. Gabriel Földi, NEKA
4. Peter Benček, NEKA
5. Roman Salinka, NEKA
6. Miloš Zaujec, KDH, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU, DS
7. Marek Földesi, NEKA
8. Vladimír Kuny, Tím Kraj Nitra
9. Roderik Baltazár, Tím Kraj Nitra
10. Roman Karaffa, NEKA
11. Ladislav Vincze, NEKA
12. Matej Haško, Tím Kraj Nitra
13. Martin Drdoš, NEKA
14. Zoltán Csendes, Tím Kraj Nitra
15. Mária Kuriačková, NEKA
16. Štefan Kalocsay, NEKA
17. Ján Janáč, NEKA
18. Ladislav Lutovský, NEKA
19. Juraj Braun, SaS
20. Ivan Murín, KDH, ŠANCA, ODS - Občianski demokrati Slovenska, SPOLU, DS
21. Dušan Daniš, NEKA
22. Viliam Rybár, Tím Kraj Nitra
23. Alexander Bačík, HLAS, SME RODINA
24. Roman Ďurčat, Tím Kraj Nitra

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - OBUV A MÓDA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Mestská rada

Poslanci zvolili nových členov mestskej rady, ktorými sa stali:
1. Peter Benček
2. Gabriel Földi
3. Roman Salinka
4. Ján Janáč
5. Vladimír Kuny
6. Matej Haško
7. Petra Števková
8. Miloš Zaujec

Mestská rada je zložená z poslancov MsZ, ktorých volí MsZ na celé funkčné obdobie. "V zložení mestskej rady sa prihliada na zastúpenie politických strán, politických hnutí a nezávislých poslancov v MsZ. Počet členov mestskej rady tvorí najviac tretinu počtu poslancov MsZ. Mestská rada je iniciatívnym, výkonným a kontrolným orgánom MsZ. Zároveň plní funkciu poradného orgánu primátora mesta. Mestská rada sa schádza podľa potreby, najmenej raz za tri mesiace," informuje mesto Levice a dodáva, že poslanec Gabriel Földi bol zastupiteľstvom poverený zvolávaním a vedením zasadnutí MsZ v prípadoch neprítomnosti primátora, alebo jeho zástupcu.

Sobášiaci

V zmysle zákona o rodine vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý pobyt, pred starostom alebo primátorom alebo povereným poslancom MsZ za prítomnosti matrikára. "Za sobášiacich boli určení nasledovní poslanci MsZ:
1. Peter Benček
2. Roman Salinka
3. Štefan Kalocsay
4. Gabriel Földi
5. Petra Števková
6. Matej Haško
7. Ervín Szalma
8. Ladislav Vincze

Plat primátora

V zmysle zákona č. 253/1994 Z. z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest starostovi patrí plat, ktorý je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve vyčíslenej na základe údajov Štatistického úradu SR za predchádzajúci kalendárny rok (za rok 2022 – 1211 €) a násobku podľa § 4 ods. 1 citovaného zákona, podľa ktorého sa starostovia zaraďujú od 9 platových skupín podľa počtu obyvateľov mesta (pre mesto Levice platová skupina 7 od 20 001 do 50 000 obyvateľov – 3,21 násobok). "Počtom obyvateľov mesta sa rozumie počet obyvateľov zistený na základe údajov Štatistického úradu SR k 3l. decembru predchádzajúceho kalendárneho roku. Plat sa zaokrúhľuje na celé euro nahor. Plat patrí primátorovi odo dňa zloženia predpísaného sľubu. Plat primátora mesta Jána Krtíka je vo výške 3888 € mesačne s účinnosťou od 15.11.2022," uzatvára mesto Levice.

Prvé plánované zasadnutie MsZ sa bude konať dňa 15.12.2022.

zdroj a foto: mesto Levice

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre