02282020pia

Peter Chmelovics v naturálnej kulturistike úspešne reprezentuje nielen na Slovensku ale aj v zahraničí - rozhovor

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Peter Chmelovics v naturálnej kulturistike úspešne reprezentuje nielen na Slovensku ale aj v zahraničí - rozhovorLEVICE 28. septembra 2015 - Je mladý, ambiciózny a s chuťou napredovať. Aktívne sa venuje naturálnej kulturistike, v rámci ktorej na súťažiach mimoriadne úspešne reprezentuje nielen Levice ale na medzinárodných súťažiach aj Slovensko.

O jeho úspechoch v kategórii MENS PHYSIQUE len z jarnej sezóny roka 2015 hovorí 1. miesto na Iron Gym Cup Zvolen (medzinárodných majstrovstvách Slovenskej republiky v naturálnej kulturistike) dňa 9.5.2015, 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej Republiky v naturálnej kulturistike a fitness mužov a žien v Slovenskom Grobe dňa 23.5.2015, či 1. miesto na Grand Prix Hungary 2015 in natural bodybuilding and fitness v maďarskom meste Tatabánya dňa 6.6.2015.

S Petrom Chmelovicsom sme sa porozprávali nielen o jeho začiatkoch a jeho súčasnom aktívnom pôsobení v oblasti naturálnej kulturistiky, ale aj o jeho cieľoch do budúcnosti...

LeviceUbytovanie.sk - Predaj a prenájom a predaj 1. a 5. izbových zrekonštruovaných bytov v Leviciach
Venuješ sa naturálnej kulturistike. Čo to vlastne naturálna kulturistika je a ako sa odlišuje od typickej kulturistiky?

Kulturistika (z ang. slova bodybuilding) - jej hlavným cieľom je na základe špeciálneho cvičenia dosiahnuť maximálnu estetickosť tela a nárast svalovej hmoty. Myslím si, že už samotný názov Naturálna kulturistika v sebe zahŕňa odpoveď. Jej hlavným cieľom a ideou je maximálna eliminácia prostriedkov, prostredníctvom ktorých dosiahnete cieľ omnoho rýchlejšie, no nie čistou formou, čiže s využitím anabolických steroidov.
Peter Chmelovics v naturálnej kulturistike úspešne reprezentuje nielen na Slovensku ale aj v zahraničí - rozhovor
Ako si sa dostal k naturálnej kulturistike a ako dlho sa jej už venuješ?

V roku 2005 som musel podstúpiť vážnejšiu operáciu chrbtice, po ktorej som sa musel venovať súboru cvikov na spevnenie driekovej časti chrbtice, tzv. prirodzeného korzetu a už vtedy ma cvičenie chytilo za srdce. Keď som sa dal už úplne dokopy po zdravotnej stránke, začal som navštevovať posilňovňu a cvičiť. K tomuto športu ma dostala moja kolegyňa a spolubojovníčka z nášho tímu ŠK ARENA RELAX TEAM a volá sa Viktória Moravská: fitness figura.

Pracuješ, či študuješ?

Pracujem. Som príslušníkom OSSR (Ozbrojené Sily Slovenskej Republiky).

Stíhaš popri tom aj tento šport?

Samozrejme, každý, kto má nejaký cieľ a sen, tak si ho chce splniť, takže nehľadám výhovorky, ale vždy si ten čas na seba nájdem a trénujem.

Ako často a koľko času ti vlastne venovanie sa tomuto športu zaberie?

Snažím sa trénovať každý deň, aj keď mi to vždy nevychádza kvôli práci a keďže moje tréningy sú intenzívnejšie, tak trvajú cca 60 max 90 minút. A zhruba mesiac pred súťažou sa už snažím trénovať dvojfázovo, pričom trénujem maximálne hodinu dva krát, pretože intenzitu zvyšujem.

Z čoho pozostáva tvoje cvičenie?

Záleží to od toho, ktorú partiu mám v daný deň. Ja volím kombináciu svalových partii a od toho sa aj odvíja celý tréning, aké cvičenia si zvolím pre dosiahnutie maximálneho výsledku.

Výučba Anglického a Španielkého jazyka v Leviciach - jazyková škola ACADEMIA OLÉ
Peter Chmelovics v naturálnej kulturistike úspešne reprezentuje nielen na Slovensku ale aj v zahraničí - rozhovor
Je zrejmé, že je potrebné sa popri tomto cvičení aj správne stravovať. Aký je tvoj denný jedálniček? - Odporučil by si tým, ktorí by chceli schudnúť, resp. sa chcú venovať alebo sa venujú podobným športom a chceli by svoje telo vypracovať, nejaký špeciálny spôsob stravovania, čomu sa vyvarovať, na čo dbať a ako často denne jesť? - Ako je to s pitným režimom?

Samozrejme, správne stravovacie návyky napomáhajú k dosiahnutiu požadovaného cieľa. Strava tvorí 70 až 80%, zvyšok cvičenie a samozrejme genetická predispozícia. Čiže strava je základom sily, energie a aj krásneho tela. Tréning, ten môže trvať hodinu, no dôležité je, ako naložíte s ostatným časom. Netreba zabúdať na spánok, pretože je dôležitý na regeneráciu organizmu. Poradil by som každému začínajúcemu cvičiacemu, ktorý chce zmeniť svoje telo a stravovacie návyky, aby začal pod dohľadom trénera, ktorý ho usmerní či už v správnom prevedení rôznych cvikov ale aj v stravovacom pláne.

Okrem naturálnej kulturistiky sa venuješ aj nejakým iným športom?

Už nie. Po rôznych zraneniach som si povedal, že nebudem špekulovať a budem sa venovať niečomu, čo ma baví najviac. Cvičenie nie je pre mňa len o súťažení, ale je to hlavne môj životný štýl a napĺňa ma to. A je to aj skvelý reset pre hlavu, čiže každému to odporúčam.
Peter Chmelovics v naturálnej kulturistike úspešne reprezentuje nielen na Slovensku ale aj v zahraničí - rozhovor
Pripravuješ sa na súťaž. O akú súťaž ide, kedy bude a kde? - Aké máš na tejto súťaži ambície? - Môže Ťa táto súťaž niekam posunúť? - Okrem tejto súťaže sa ešte tento rok chystáš niekam súťažiť? - Aké sú tvoje ciele na najbližšie obdobie a taktiež tvoje dlhodobé ciele, čo sa týka naturálnej kulturistiky?

Áno, momentálne sa pripravujem na súťaž Victoria Natural Cup v kategórii mens physique, ktorá sa bude konať 17.10.2015 vo Viničnom pri Veľkom Grobe a 31.10.2015 budem súťažiť v Talianskej Bologni na Europan Championship v tej istej kategórii. Moje ambície? Samozrejme, chcem obe tieto súťaže vyhrať. Dávam do toho dosť veľa úsilia, venujem tomu veľa času a vtedy môže človek aj očakávať výsledky. V Taliansku sa tento rok pre mňa uzavrie a dám si trošku oddych, no v roku 2016 v júni chcem súťažiť na MS v Budapešti a chcem uspieť, takže budem musieť skutočne zabrať, aby som bol lepší ako teraz, pretože je to veľmi dôležité sa zlepšovať v tejto oblasti a vedieť sa prejaviť.

Chcel by si niečo odkázať ľuďom, ktorí cvičia alebo by s podobným cvičením chceli začať?
Každý z Vás, kto má chuť a odhodlanie niečo urobiť pre seba, svoje zdravie a krásu, nečakajte. Nehľadajte výhovorky denno denne, ako to posunúť o deň neskôr. Myslím si, že v dnešnej dobe je to najrozumnejšia investícia, čiže do seba a preto sledujem, ako sa denno denne stále napĺňajú fitness centrá ľuďmi, ktorí si povedali dosť! Už nebudem čakať.

zdroj: www.leviceonline.sk, fotografie: archív Petra Chmelovicsa

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, oslavy, stužkové, promócie, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, spoločenské, športové...

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre