01252020sob

Michaela Kúdeľova zo Sochi: "...sme tu ako profesionáli"

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

SOCHI / LEVICE 10. februára 2014 - V sobotu 8. februára 2014 sa Tlmačanke Michaele Kúdeľovej splnil sen. Práve v ten deň totiž po prvý krát vo svojom živote nastúpila ako čiarová rozhodkyňa do otváracieho zápasu ženského hokejového Zimného Olympijského turnaja v Sochi! Miška ako jediná Slovenka zastupuje našu krajinu medzi čiarovými rozhodkyňami na týchto Olympijských hrách!

Michaela Kúdeľová, Zimné Olympijské hry v Sochi 2014

Jej prvý duel na Olympijskej pôde bol zápas Kanady so Švajčiarskom, ktorý mimochodom skončil výsledkom 5:0 pre kanadské hráčky, včera 9.2.2014 bola náhradnou čiarovou (standby linesman) rozhodkyňou zápasu Rusko - Nemecko a zajtra, t.j. v utorok 11.2.2014 bude opäť naostro rozhodovať zápas Nemecko - Švédsko. Držme Miške palce.

S Miškou sme sa porozprávali o jej dojmoch z prvého zápasu Kanady so Švajčiarskom, ako i o jej dojmoch zo Sochi.

Michaela Kúdeľová, Zimné Olympijské hry v Sochi 2014

So Zdenom Chárom.

Zápas CAN - SUI bol tvoj debutový zápas na olympijskej pôde. Aké si mala pocity a očakávania pred týmto zápasom?

Budem veľmi priama. Žena má mesiac rozdelený do štyroch týždňov, kedy sa jej energia a výkonnosť mení, pred zápasom som bola vo fáze, kedy telo i myseľ potrebovali omnoho väčšiu koncentráciu ako týždeň - dva pred tým. Pred svojím prvým olympijským stretnutím som preto nemrhala energiou, po prílete som sa snažila veľa oddychovať, zámerne sa nechodím pozerať na zápasy predo mnou, ani na duely po mne. Je to mätúce. Sústreďovala som sa iba na na svoj zápas a dala som do neho všetko! Pred zápasom som sa cítila fajn, prvú tretinu bolo potrebné nastaviť telo na vyšší level a zaradiť rýchlejší výkonnostný (korčuliarky) stupeň. Druhú a tretiu tretinu som už bola nastavená... :)

Aké máš dojmy z tohto prvého zápasu ako tvojho debutu na olympiáde?

Dojmy mám dobré.

Mala si aj nejaké ohlasy od organizátorov, funkcionárov na tvoje rozhodovanie po tomto zápase?

Ohlasy sú vždy. Musia byť. Na každom zápase máme superívzora/ku. Po stretnutí príde do šatne a zhodnotí zápas. Spätná väzba americkej supervízorky ma potešila.

Videli sme ťa rozhodovať na SK aj mužský hokej. Netrúfala by si si rozhodovať aj mužsky turnaj na olympiáde? Alebo tam nie je taká možnosť?

Nič nie je nemožné. No v tomto prípade je to nepredstaviteľné a neuskutočniteľné.

Včera si bola náhradnou rozhodkyňou v zápase USA - SUI. Kedy rozhoduješ najbližší zápas opäť naostro?

Včera som bola náhradnou čiarovou rozhodkyňou. V utorok 11.2.2014 (zajtra) pískam GER-SWE.

V Sochi si postretávala kopu známych osobností. Vymenuješ nám z nich aspoň zopár a s kým by si sa tam rada stretla?

František Chmelár, predseda SOV, Igor Nemeček prezident SZLH a takmer celý náš hokejový tím, osobne Cháru, Jurčinu, dnes sa chystám opäť na tréning našich i českých hokejistov.

Michaela Kúdeľová, Zimné Olympijské hry v Sochi 2014Ako sa ti tam páči? Myslím okolie, hotel, strava a pod. Ako by si hodnotila starostlivosť o teba?

Prostredie je fajn, priateľské. Dobrovoľníci sa snažia. No čo je jasné a dané dnes, zajtra už neplatí! Včera som sa vybrala na zimák jednou cestou, dnes musím hľadať iný spôsob. Zrazu je oplotenie uzatvorené. Funguje tu aj autobusová kyvadlová doprava, ktorá je pre všetkých športovcov zdarma. Raňajky máme na hoteli, ostatné je na nás. Porcie sú malé a drahé. Na zimákoch je výborná starostlivosť. Voda, ovocie, sendviče, uteráky, servis s praním, brúsenie korčúľ. Sme tu ako profesionáli.

Pošleš na Slovensko, do Tlmáč, do okresu Levice pozdrav? :))

Mám echo od svojich priateľov a rodiny, že mnoho ľudí prežíva olympiádu skutočne intenzívne, čo ma veľmi teší a hreje na srdci. Verím tomu, že môže na nich pôsobiť motivačne a tí, ktorí nikdy nešportovali, zrazu začnú...Tí, ktorí športujú, dajú do toho ešte viac...lebo to, ako sa cítime a robíme dnes, je výsledok nášho predošlého konania a vynaloženej energie.

Miške portál Leviceonline.sk praje naďalej veľa šťastia a športových úspechov, nech sa jej darí na Olympijských hrách v Sochi podľa jej predstáv a nech si odtiaľ prinesie len tie najkrajšie spomienky a zážitky. Miškine ďalšie pôsobenie na OH Sochi 2014 budeme aj naďalej monitorovať, preto sledujte portál Leviceonline.sk...

Prečítajte si aj náš predchádzajúci rozhovor s Miškou Kúdeľovou: Na Zimných olympijských hrách v Soči bude pískať rodáčka z Levického okresu!

Výsledky a štatistiky zápasov ženského hokejové turnaja na OH Sochi 2014 nájdete tu: http://www.sochi2014.com/en/ice-hockey-schedule-and-results

Michaela Kúdeľová, Zimné Olympijské hry v Sochi 2014
S Františkom Chmelárom, predsedom SOV.
 
Michaela Kúdeľová, Zimné Olympijské hry v Sochi 2014
S Igorom Nemečekom, prezidentom SZĽH.

zdroj: www.leviceonline.sk, foto: archív Michaely Kúdeľovej

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre