08102022str

Jaroslav Matejov: Tešil som sa, že si zahrám spolu so svojim synom...

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

jaroslav matejov hk levice 20131002 1761364020LEVICE 2. októbra 2013 - V levickom hokeji pred novou sezónou 2013/2014 nastala výrazná zmena a to na poste hlavného trénera A-mužstva. Doterajšieho trénera Mariána Fliegu totiž nahradil doterajší kapitán A-mužstva Jaroslav Matejov, pričom Marián Fliega v levickom hokeji samozrejme zostáva, bude sa venovať najmä mládeži.

S dlhoročným levickým kapitánom a skúseným 40-ročným pravorukým hokejovým harcovníkom, ktorého preferovanou hráčskou pozíciou bol útočník, sme sa porozprávali nielen o jeho nasadení do pozície hlavného trénera, ale aj o účinkovaní levického hokeja v predchádzajúcej sezóne 2012/2013 a ambíciách do novej sezóny 2013/2014.

Nastúpi A-mužstvo HK Levice do novej sezóny s nejakými zmenami v kádri? Ak áno, s akými?

Jaroslav Matejov: Do sezóny počítam s obrancami: Megyesy Tomáš, Filip Erik, Káčer Ivan, Javorčík Roland, Ivan Mário, Horváth Rastislav, Pitlanič Mário, Bevilaqua Miroslav, Šebo Ján, Fazekaš Jakub. S útočníkmi: Ostertág Ladislav, Kmeť Libor, Segíň Peter, Kmeť Michal, Bednárik Patrik, Filip Miroslav, Dávid Michal, Adámik Miloš, Goga Ľuboš.

Jazyková škola Chantal Levice Kvalitné výživové doplnky značky FITapak na chudnutie, ktoré sú vyrobené na Slovensku.

Jaroslav Matejov: Tešil som sa, že si zahrám spolu so svojim synom...

V podstate bude mužstvo v tej istej zostave ako minulú sezónu, iba do obrany sa vrátili Ján Šebo a Jakub Fazekaš a do útoku prišiel Miloš Adámik a Ľuboš Goga. Taktiež počítam aj s hráčmi juniorského tímu, ktorí budú môcť nastúpiť v prípade voľného kola v ich súťaži. Samozrejme po dohode s trénerom juniorky. Ako vidíte, máme dosť problém s útočníkmi, tak niektorí obrancovia budú nútení hrať aj v útoku, “čo sa im však páči“.

Predchádzajúca sezóna nebola príliš dobrá z hľadiska umiestnenia. Ako ju hodnotíte a s akými ambíciami idete ako tréner do novej sezóny?

Jaroslav Matejov: Nechcel by som hodnotiť minulú sezónu, nakoľko som pôsobil ako hráč. Z hľadiska umiestnenia však nedopadla dobre, avšak to bol podľa môjho názoru len odraz toho, na čo momentálne mužstvo malo. Hlavne sa mužstvo na tréningoch stretávalo v malom počte a to hlavne z dôvodu, že niektorí hráči študujú na vysokých školách, niektorí pracujú a nemohli sa vždy zúčastniť na tréningoch. Zo začiatku, kým ešte neboli v mesiaci september školy, tak aj účasť na tréningoch bývala väčšia a to bolo aj vidieť po prvom kole súťaže. Neskôr už účasť na tréningoch klesala a postupne sa to odzrkadľovalo aj v zápasoch.

Jaroslav Matejov: Tešil som sa, že si zahrám spolu so svojim synom...

Čo sa týka mojich ambícií, tak k tomu by som uviedol, že by som bol asi zlý tréner, keby som nechcel uspieť čo najlepšie, avšak všetko závisí, ako som už raz spomenul od účasti na tréningoch, od ochoty hráčov a samozrejme aj odo mňa.

Neviem či verejnosť mesta Levice vie na akej úrovni sa tu hokej hrá, ale je to na vysoko amatérskej báze. Chalani, ako som už uviedol, sú zamestnaní a študenti, trénujú a hrajú hokej vo svojom voľnom čase a nemôžu sa porovnávať s niektorými športmi v Leviciach, kde trénujú dvojfázovo a sú za to aj patrične odmenení.   

Aké ciele si stanovilo vedenie HK Levice do novej sezóny?

Jaroslav Matejov: Samozrejme, že vedenie HK Levice by chcelo uspieť čo najlepšie a držať sa v prvej polovici tabuľky a Ja aj celé mužstvo seniorov sa budeme snažiť hrať dobrý hokej a odchádzať z ľadu vždy so vztýčenou hlavou. Nie vždy sa to však podarí.

Predchádzajúcu sezónu ste boli kapitánom mužstva, od novej ste trénerom. Na základe čoho vzniklo takéto rozhodnutie vedenia klubu a ako ste reagovali?

Jaroslav Matejov: Na základe toho, že mám už viac rokov zdravotné problémy s chrbtom, tak som sa rozhodol, že si zvýšim trénerskú kvalifikáciu, pričom som to oznámil vedeniu klubu a ten mi ponúkol trénovať práve seniorov. Najprv som bol prekvapený a po krátkom váhaní som nakoniec s touto ponukou súhlasil. Tým bol môj odchod z hráčskej pozície jednoduchší, zostal som naďalej v šatni mužov, kde som strávil pekné roky.

Budete hrajúcim trénerom a súčasne kapitánom mužstva, alebo sa budete naplno venovať iba trénerstvu?

Jaroslav Matejov: Hrať už nebudem, aj keď som sa tešil, že si raz zahrám spolu so svojím synom. Budem sa venovať už len trénovaniu a sledovaniu zápasov iných vekových kategórií.

V prípade, že sa budete venovať iba trénerstvu, kto bude novým kapitánom mužstva?

Jaroslav Matejov: O kapitánovi mužstva ešte nie je rozhodnuté.

Posledné roky na domáce zápasy nechodí mnoho ľudí. Čo myslíte, čo by prilákalo viac návštevníkov do hľadiska?

Jaroslav Matejov: Ja si myslím, že určite by divákov do hľadiska priviedol kvalitnejší hokej, výhry levického mužstva. Treba si však uvedomiť, že hráme II. ligu, čo je na Slovensku najnižšia súťaž. Je ťažké dostať do povedomia ľudí to, že sa nemôžeme porovnávať s vyššími súťažami. Niektoré mužstva v druhej lige majú vo svojich radoch bývalých dobrých a hlavne aj známych hráčov a aj tí prilákajú divákov na tribúny. Žiaľ je to všetko o peniazoch.

Jaroslav Matejov: Tešil som sa, že si zahrám spolu so svojim synom...

Chceli by ste niečo odkázať fanúšikom levického hokeja?

Jaroslav Matejov: Chcel by som pozvať na zápasy levického mužstva všetkých, ktorí majú radí hokej a hlavne ich požiadať, že keď aj nie je ten hokej podľa ich predstáv, aby neprestali hlavne našich chalanov povzbudzovať, čo ich vždy viac bude hnať dopredu ako nejaké nadávky a negatívne reakcie fanúšikov.

Dúfam, že sa ešte nájdu ľudia, ktorí nám fandia a prídu nás povzbudiť, pritom zavolajú aj svojich známych a tribúny na levickom hokejovom štadióne sa aspoň čiastočne zaplnia.

Levičania pred novou sezónou odohrali niekoľko prípravných zápasov, prinášame Vám prehľad o ich výsledkoch.

14.9.2013:
HK Levice - HK Iskra Partizánske 6:4 (1:1; 0:2; 5:1)
Góly LV: Bránik 2, Michalovič, Dávid, Goga, Kovácsik
Zostava LV: Burda (Šuchter) - Šebo, Fazekaš, Káčer, Ivan, Megyesy, Kovácsik, Goga, Dávid, Kmeť M., Michalovič, Bránik

21.09.2013:
HK Levice - HKM Rimavská Sobota 2 : 3 (2:0, 0:1, 0:2)

28.9.2013:
HKM Rimavská Sobota - HK Levice 12:5 (2:3, 4:0, 6:2)

Najbližšie zápasy:
1. kolo - 5.10.2013 o 17:00 v Bratislave, HK RiverBlades Bratislava - HK Levice
2. kolo - 12.10.2013 o 18:00 hod., HK Levice - MHK Dubnica nad Váhom

zdroj: www.leviceonline.sk, HK Levice, Jaroslav Matejov, fotografie: HK Levice a www.leviceonline.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre