05282024uto

Atentát na premiéra Fica! V Handlovej vraj útočil 71-ročný muž z Levíc

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

HANDLOVÁ 15. mája 2024 - Po rokovaní vlády v Handlovej postrelili premiéra Roberta Fica. Ako informovali viaceré médiá, útočník mal byť 71-ročný muž z Levíc.

Atentát na premiéra Fica! V Handlovej vraj útočil 71-ročný muž z Levíc

Ako informuje Sme.sk, premiéra previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. Podľa spravodajkyne TASR padlo niekoľko výstrelov, útočníka zadržali.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová na sociálnej sieti X ostro odsúdila tento čin. "Ostro odsudzujem dnešný brutálny a bezohľadný útok na premiéra Roberta Fica. Som šokovaná. Robertovi Ficovi želám v tejto kritickej chvíli veľa síl, aby sa z útoku zotavil."

K útoku sa vyjadril na sociálnych sieťach aj predseda maďarskej vlády Viktor Orbán, ktorý je šokovaný z útoku na premiéra Roberta Fica, ktorého zároveň nazval svojím priateľom. Vyplýva to z Orbánovho príspevku na sociálnej sieti X, informuje spravodajca TASR v Budapešti. "Bol som hlboko šokovaný z ohavného útoku na môjho priateľa, premiéra Roberta Fica. Modlíme sa za jeho zdravie a skoré uzdravenie! Boh žehnaj jemu i jeho krajine!" napísal maďarský ministerský predseda.

Na sociálnych sieťach sa k útoku vyjadril aj novozvolený prezident SR Peter Pellegrini. "ATENTÁT NA PREDSEDU VLÁDY JE OHROZENÍM VŠETKÉHO, ČO DOTERAZ ZDOBILO SLOVENSKÚ DEMOKRACIU. So zhrozením som prijal informáciu, že predseda vlády Robert Fico sa stal po rokovaní vlády v Handlovej terčom atentátu a počas stretnutia s ľuďmi utrpel po útoku strelné zranenia. Som zhrozený z toho, kam môže vyústiť nenávisť k inému politickému názoru. Nemusíme predsa so všetkým súhlasiť, ale je množstvo spôsobov, akými môžeme svoj nesúhlas vyjadriť demokraticky a zákonne. Atentát na jedného z najvyšších ústavných činiteľov je bezprecedentným ohrozením slovenskej demokracie. Ak budeme iné politické názory vyjadrovať pištoľami na námestiach, a nie vo volebných miestnostiach, ohrozujeme všetko, čo sme za 31 rokov slovenskej zvrchovanosti spoločne vybudovali. Pánovi premiérovi prajem čo najrýchlejšie uzdravenie a zotavenie. A veľmi si želám, aby sa takýto nezmyselný a brutálny čin stal terčom všeobecného odsúdenia."

Progresívne Slovensko sa na svojich stránkach sociálnych sietí vyjadrilo nasledovne. "Absolútne a ostro odsudzujeme násilie a dnešnú streľbu na premiéra Roberta Fica. Veríme, že bude v poriadku. Zároveň vyzývame všetkých politikov, aby sme sa zdržali akýchkoľvek vyjadrení a krokov, ktoré môžu prispieť k stupňovaniu napätia."

Strana Sloboda a Solidarita sa vyjadrila na sociálnej sieti X nasledovne. "Ostro odsudzujeme útok na Roberta Fica. Sme šokovaní. Útok na premiéra krajiny, nech už máme akýkoľvek politický názor, je neprijateľný. Odsudzujeme akékoľvek násilie a útoky na politikov a verím, že premiér sa čoskoro uzdraví. Chcel by som tiež poprosiť všetkých politikov, aby situáciu upokojovali a neeskalovali ju ďalej. Pre aktuálne udalosti rušíme aj plánovaný protest či dnešné naše kampaňové aktivity, ktoré sa mali uskutočniť v Žiline."

foto: RTVS

...

KVALITNÝ NÁBYTOK, SVETLÁ A SVIETIDLÁ, ZNAČKOVÝ ALKOHOL, KÁVA - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre