02042023sob

Hluk i výbuchy z atómovej elektrárne Mochovce, vykonávajú skúšky poistných ventilov

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

MOCHOVCE 24. januára 2023 - Na základe viacerých podnetov z obcí v okolí atómovej elektrárne Mochovce o hluku (výbuchy) prichádzajúcom z Mochoviec Slovenské elektrárne a.s. poslali oznam o vykonávaní skúšok poistných ventilov parogenerátorov na 3. bloku, ktoré sú v harmonograme uvádzania nového bloku do prevádzky v týchto dňoch. Informuje o tom primátor mesta Levice Ján Krtík na svojej Facebook stránke.

Hluk i výbuchy z atómovej elektrárne Mochovce, vykonávajú skúšky poistných ventilov

"Informujeme verejnosť a obyvateľov v okolí jadrovej elektrárne Mochovce, že pri uvádzaní tretieho bloku do prevádzky prebiehajú skúšky, ktoré môžu byť sprevádzané SILNÝM zvukovým efektom.
- Pri energetickom spúšťaní a postupnom zvyšovaní výkonu reaktora sa práve v týchto dňoch skúšajú aj poistné ventily, slúžiace na vypustenie pary z parogenerátorov (šípka na obrázku).
- Je to štandardná operácia, opakuje sa pravidelne aj pri nábehu ostatných jadrových blokov na Slovensku do prevádzky, vždy po ukončení plánovaných odstávok. Tie sa kvôli výmene paliva a údržbe robia aspoň raz ročne.
- Podobné skúšky sa robia aj v klasických elektrárňach, pretože každá tlaková nádoba má poistné zariadenie, ktoré je zo zákona potrebné v pravidelných intervaloch kontrolovať," informujú Slovenské elektrárne a.s. na svojej Facebook stránke.

Viac o energetickom spúšťaní 3. bloku Mochoviec: www.seas.sk/mochovce-3-energeticke-spustanie

Zdroj : Slovenské elektrárne a.s.

Prečítajte si aj:

Andrej Budai foto - video služby

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
...

KVALITNÝ NÁBYTOK, PRODUKTY TOPSHOP, DORMEO, DELIMANO, WALKMAXX, WELLNEO, ROVUS - NÓRSKA KOZMETIKA - PRE DOSPELÝCH - ŠPORT A VÝŽIVOVÉ DOPLNKY - ŠKOLSKÉ POTREBY - ŠPERKY - ZĽAVY A AKCIE - KVALITNÝ ALKOHOL

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre