11152019pia

V Leviciach slúži pacientom nová neurologická ambulancia

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 6. novembra 2019 - Nová neurologická ambulancia je k dispozícii pacientom zo širokého okolia v Nemocnici Levice, ktorá je členom skupiny AGEL SK.

V Leviciach slúži pacientom nová neurologická ambulancia

Vytvorenie ambulancie pre trvalú špecializovanú zdravotnú starostlivosť si vyžiadal narastajúci počet ľudí s diagnózami, spadajúcimi do odboru neurológie v danom regióne, ale aj dopyt pacientov, aby mali svojho odborného lekára bližšie než v krajskom meste.

Neurologická ambulancia v Nemocnici Levice doteraz existovala hlavne ako príjmová ambulancia a ambulancia pre urgentné stavy. Teraz sa však venuje i starostlivosti pre chronické neurologické ochorenia a dispenzáru pacientov.

Ambulancia sa špecializuje na diagnostiku a liečbu:
- epilepsie a iných záchvatových ochorení
- závratov/vertiga
- bolestí hlavy, ale poskytuje aj trvalú starostlivosť i pacientom s inými neurologickými diagnózami ako sú Parkinsonova choroba, cerebrovaskulárne ochorenia, polyneuropatia, chronická bolesť, neurasténia a iné.

V Leviciach slúži pacientom nová neurologická ambulancia

Ambulancia má možnosť realizovať nasledovné vyšetrenia:
- elektroencefalografia (EEG)
- elektromyografia (EMG)
- vyšetrenie evokovaných potenciálov

Lekármi ambulancie sú Zuzana Dean, primárka neurologického oddelenia a Miroslava Kotrusová, zástupkyňa primára. Pacient na vyšetrenie potrebuje výmenný lístok od obvodného lekára, alebo iného špecialistu a potom sa môže telefonicky objednať na konkrétny termín. "Snažíme sa reflektovať na dopyt a potreby našich pacientov. To bol jeden z dôvodov vytvorenia neurologickej ambulancie. Som rád, že jej chod zabezpečujú erudované lekárky s dlhoročnými skúsenosťami, a to aj z pôsobenia v zahraničí. Verím, že pacienti toto naše rozhodnutie ocenia a že to prispeje k zvýšeniu kvality poskytovanej starostlivosti v Nemocnici Levice," uviedol riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

TVTEKOVHONT.SK - regionálna internetová televízia zameraná na okres Levice, blízke okolie a regióny Tekov a Hont

Nemocnica Levice poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom v najväčšom okrese na Slovensku. Jej spádovú oblasť tvorí viac ako 160.000 obyvateľov. Ide o jednu z najväčších nemocníc v celom Nitrianskom samosprávnom kraji. V septembri 2017 sa nemocnica stala súčasťou skupiny AGEL.

zdroj a fotografie: AGEL SK

POZRITE SI TIEŽ:

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie
Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre