01292020str

V Schoellerovom parku v Leviciach otvorili obnovený altánok. Csaba Tolnai: Vandali tu nie sú vítaní! - video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 28. augusta 2019 - V Schoellerovom parku v Leviciach slávnostne otvorili obnovený altánok. Stalo sa tak v pondelok 26.8.2019 za prítomnosti predstaviteľov mesta Levice, návštevníkov i ľudí, ktorí sa na obnove altánku podpísali.

V Schoellerovom parku v Leviciach otvorili obnovený altánok. Csaba Tolnai: Vandali tu nie sú vítaní!
Helen Doron - Angličtina pre deti

Pozrite si našu videoreportáž aj so zaujímavými názormi predstaviteľov mesta či samotných občanov Levíc tu:

POZRITE SI NAŠE ĎALŠIE VIDEOREPORTÁŽE TU.

Mesto Levice na jar tohto roka postúpilo s projektom obnovy altánku pri jazierku v Shoellerovom parku do verejného hlasovania v rámci aktivity firmy Unilever, ktorá plánovala zrenovovať tri miesta v slovenských mestách. Tri mestá, ktorých projekty získali vo verejnom hlasovaní na www.ahojkrasneslovensko.sk najviac hlasov, firma Unilever počas leta skrášlila. Jedným z troch projektov, ktoré v hlasovaní získali najviac hlasov, bol aj projekt mesta Levice na obnovu altánku.

Drevený altánok s murovanými základmi sa nachádza v tesnej blízkosti vyše 100-ročného jazierka, ktoré už roky chátra a neslúži svojmu účelu. Altánok je miestom stretávania sa mládeže, ale žiaľ aj vandalov, ktorí znehodnocujú tento objekt.

Zástupca primátora mesta Levice Csaba Tolnai preto vandalom odkázal, že tu nie sú vítaní. "Naopak, poriadkumilovní ľudia, ktorí si chcú oddýchnuť a ktorí si chcú vychnutnať tento park, sú vítaní. Majme oči otvorené a nedovoľme vandalom ničiť náš majetok," odkázal Tolnai.

Podľa neho nebolo spojenie Parku M.R.Štefánika so Schoellerovým parkom šťastným krokom a je potrebné ich oddeliť. "Prúdi nám túžba v krvi, dať tento park do poriadku. Už sa nevládzeme pozerať, ako sa dlhé roky tento park zanedbával. Je to zúfalý pohľad a sme z toho smutní. Nadišiel čas sa o park starať, dať ho do poriadku tak, ako si ho pamätajú starší Levičania. To znamená s jazierkom, s leknami, labuťami a možno aj so zvieratami či exotickými vtákmi," dodal zástupca primátora.

Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Tento park musí byť zatvorený pred vandalmi, musí byť osvetlený a musí mať svojho správcu. "Bude to neľahká práca. Pozývame preto všetkých dobrovoľníkov, ktorí by chceli prispieť k revitalizácii Schoellerovho parku. Nenecháme ho v takomto zúboženom stave," ukončil Tolnai.

Dušan Daniš, ktorý sa spolupodieľal na obnove altánku, súhlasí s názorom fyzického oddelenia Schoellerovho parku od Parku M.R.Štefánika. "Schoellerov park by mal byť samostatnou jednotkou s vlastnými záhradníkmi a nonstop strážcom. Nemal by byť teda nonstop otvorený, ale to je daň za to, aby bol park udržiavaný. Myslím si, že na toto sú Levice pripravené," povedal Daniš.

Budúci rok by sa mohla obstarávať projektová dokumentácia. "Na to treba minimálne pol roka na archívny výskum a samotné projektovanie. Následne by približne rok mohla prebiehať samotná renovácia," priblížil Daniš.

Altánok dostal nový farebný náter, antigrafitový náter, vykonali sa klampiarske práce a osadil sa šachový stolík a kvetináče. Revitalizáciou altánku vzniklo v krásnom prostredí starého parku úžasné miesto na oddych, ktorým sa mesto rado popýši.

zdroj, foto a video: Andrej Budai foto - video služby, TVTEKOVHONT.SK

Prečítajte si aj:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Youtube kanál Leviceonline.sk

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre