Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Zľavy na wellness pobyty
05202019pon

Fašiangy rozprúdili Žemberovce, nový starosta chce obnovu ďalších tradičných podujatí - video

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

ŽEMBEROVCE 6. marca 2019 - Po rokoch obec Žemberovce opäť zorganizovala tradičné Fašiangy, ktorej sa tešili jej občania ale i návštevníci zo širokého okolia. Ako portál Leviceonline.sk informoval Slavomír Bárczy, starosta obce Žemberovce, jeho plánom je obnoviť aj ďalšie tradičné obecné podujatia ako napríklad Jánska vatra.

Fašiangy rozprúdili Žemberovce, nový starosta chce obnovu ďalších tradičných podujatí - video

Akcia, ktorá sa konala v sobotu 2.3.2019 začala už od rána 09:00 hod. fašiangovým sprievodom a tradičnou zabíjačkou pred miestnym zdravotným strediskom spojená s predajom zabíjačkových špecialít. V sprievode nechýbali masky od výmyslu sveta, ktoré na svojej púti obcou robili rôzne vylomeniny. Prechádzajúce vozidlá zastavovali a pýtali symbolické mýto. Kým sprievod obehal dlhé obecné ulice, ubehli hodiny. Občania obce však boli podujatím nadšení.

Pozrite si našu videoreportáž s viacerými rozhovormi zo Žemberovských fašiangov 2019:

Ako starosta obce pripomenul, vzhľadom na to, že v súčasnosti existuje globálny tlak rôznych kultúr, je potrebné si udržiavať svoje tradície. "Organizácia takéhoto podujatia nezávisí len na mne, ale na všetkých dobrých ľuďoch obce, ktorí sa do toho zapojili. Ide najmä o poslancov obecného zastupiteľstva, mladí ľudia z obce, miestny klub dôchodcov ako i každý dobrovoľník, ktorý priložil ruku k dielu," povedal.

Ako nový starosta sa bude snažiť o to, aby sa takéto tradície rozvíjali a skvalitňovali. "Chcem rozvinúť aj tie podujatia, na ktoré sa už pozabudlo. Tento rok sa spolu s poslancami obecného zastupiteľstva chystáme rozvinúť aj tradíciu, ktorou bola Jánska vatra," dodal Bárczy.

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika Zľavaonline.sk - paleta najlepších zliav Sexland.sk - všetko pre Vaše potešenie

Program pokračoval vo večerných hodinách fašiangovou zábavou, na ktorej hrala hudobná skupina Duo Rytmus. Okrem výbornej zábavy a dobrej nálady tu nechýbala chutná kapustnica, samozrejmosťou boli zabíjačkové špeciality ale i vynikajúce vínko. Ako býva na Fašiangoch zvykom, úderom polnoci sa pochovávala basa a súťažilo sa aj o najlepšiu masku.

Na pozvanie starostu obce sa podujatia zúčastnil podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Igor Éder, primátor mesta Levice Ján Krtík, zástupca primátora mesta Levice Csaba Tolnai, starosta obce Bátovce Peter Burčo a mnoho ďalších vzácnych hostí.

zdroj, foto, video: www.leviceonline.sk, Andrej Budai foto - video služby

POZRITE SI TIEŽ:

Nakúpdoma.sk - eshop - Byt a domácnosť, elektronika a spotrebiče, šport a fitness, kuchyňa, pánska a dámska móda, obuv, Topshop produkty, alko-nealko nápoje, kozmetika
Andrej Budai foto - video služby - svadby, stužkové slávnosti, rozlúčky, prvé sväté prijímania, slávnostné ceremónie, rodinné a firemné akcie

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre