Andrej Budai - svadobný kameraman - foto - video služby

Unity Club Levice - All Styles Music, DJ Danny, 29.9.2018

GearBest je viac ako len eshop. GearBest je určený pre milovníkov gadgetu - inteligentné telefóny, inteligentné hodinky, automobilová elektronika, RC Quadcopters, LED svietidlá, spotrebná elektronika, atď.
09232018ned

V Leviciach vznikla iniciatíva pre obmedzenie neúmerného nárastu herní v meste

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

LEVICE 24. septembra 2017 - Skupina poslancov MsZ v Leviciach Igor Éder, Rastislav Kasan, Petra Števková, Martina Gašparová, Csaba Tolnai a Peter Benček prichádza s iniciatívou s názvom "STOP nekontrolovateľnému hazardu v Leviciach". V spolupráci s vedením mesta pripravili petičnú kampaň, ktorou chcú zastaviť a právne obmedziť neúmerný nárast herní v meste Levice.

V Leviciach vznikla iniciatíva pre obmedzenie neúmerného nárastu herní v meste

„Vysoká koncentrácia herní a ich jednoduchá dostupnosť vytvára predpoklady pre stály nárast patologických hráčov. Toto nešťastie, ktoré takto postihuje aj mladé rodiny našich spoluobčanov, nám nie je ľahostajné a chceme sa proti tomu postaviť spolu s obyvateľmi mesta a zaviesť také pravidlá, ktoré obmedzia v našom meste hazard v rozumnej miere,“ povedal Igor Éder.

„Umožňuje nám to novela zákona o „Hazardných hrách“ ( č. 171/2005 Z. z. Zákon o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov), ktorá dáva mestu ako samospráve právo prijať všeobecne záväzné nariadenie, ktorým vylúči herne z obytných zón a miest určených na kultúru,“ doplnil.

„Snahou našej iniciatívy je v prvom rade vytvoriť podmienky na ochranu verejného poriadku formou regulácie prevádzok hazardných hier v zmysle Zákona o hazardných hrách. Jej novela síce dala do rúk samospráv širšie kompetencie v oblasti regulácie, no podmienila ich súhlasom občanov obce (min 30%) formou petície. Až po získaní dostatočného počtu podpisov je možné prijať VZN ktoré obmedzí pôsobnosť herní v "lokalitách", ktoré sú pre mesto nežiadúce. A pre nás je neprijateľné, aby boli herne umiestnené na sídliskách a v budovách, určených prioritne na bývanie a kultúru,“ dodal Rastislav Kasan.

Podpísať petíciu môže občan mesta Levíc, ktorý má viac, ako 18 rokov. Petičný hárok sa dá jednoducho stiahnúť zo stránky petičného výboru www.ObmedzmeHazardLevice.sk, alebo stránky mesta Levice a vyplnený a podpísaný ho odovzdať do schránky na mestskom úrade.

„Ak nám chcete pomôcť viac, dajte prosím petíciu podpísať svojim kolegom, susedom a známym,“ pripomenul Igor Éder.

„Touto iniciatívou neobmedzujeme právo nikomu podnikať, iba žiadame a chceme, aby sme my občania Levíc žili v našom meste bez obáv o svojich blízkych, o naše deti a naše mesto bolo bezpečnejšie,“ ukončil Rastislav Kasan.

ilustračná foto: internet

Komentárov  

-1 # David Eldridge 2017-09-24 19:38
:sad:
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

PhDr. Soňa Kosorinová, klinický psychológ a psychoterapeut, Levice

 

Prihláste sa k odberu noviniek Leviceonline.sk a majte ako prví informácie z celého okresu Levice

Napíšte sem Váš e-mail:
Potvrďte tu:
Ďakujeme za Vašu registráciu!
Please wait

Hľadaj v Leviciach a v okolí

Montáž a servis poplašných a zabezpečovacích systémov Levice a okolie - Mont Servis MaR elektro Tibor Budai
 Služby24 - Upratovacie práce - tepovanie áut

Ardox, reklamná agentúra.

Tieto stránky používajú súbory cookies.

Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Dobre